Võta meiega ühendust
Valli 4 / III korrus / 10148 Tallinn / Eesti tel 55626496

40 aastat Hispaania põhiseadust

Hispaania põhiseadus tähistab 6. detsembril oma 40. aastapäeva (1978-2018). Selle raames on kavas mitmed külalisesinejad, kes räägivad erinevatel teemadel eesmärgiga tuua lähemale Hispaania ajaloolist ja ühiskondlikku konteksti.

Registreeri end ja kohtume märtsis Hispaania Majas!

1. Neljapäev, 1.03 kell 18.30. Kuidas minust sai rahvusringhäälingu Barcelona korrespondent. Epp Ehand. Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik. Tasuta.
Kataloonia iseolemissoov lahvatas sügisel taas heleda leegina ja Hispaania keskvõimu saamatu poliitika ning vägivald andsid sellele tulele jõudu juurde. Räägime meeleoludest Barcelonas, Kataloonia iseseisvuspüüdlustest ja sellest, kuidas ülejäänud Hispaania sellesse suhtub.

2. Esmaspäev, 5.03 kell 19.15. New languages in Spanish architecture. Héctor Otero. Plus House. Tasuta.
Ülevaade viimase aastakümne jooksul ehitatud Hispaania arhitektuuri kõige sümboolseimatest projektidest. Erinevatest Hispaania piirkondadest ja kliimast, kuid alati XXI sajandi disaini võtmes. NB. Üritus toimub inglise keeles.

3. Neljapäev, 8.03. kell 19.15 . Tee abieluvõrdsuseni Hispaanias ja Eestis. Eve Anijärv. Hispaania Filoloogia Magister. LGBT-aktivist. Tasuta
Hispaania tee abieluvõrdsuseni võib meile tunduda lühike ja lihtne, kuid kas see ikka on nii? Mida võiksime hispaanlastelt õppida ja mis hetkes LGBT-ajaloos on Eesti praegu?

4. Esmaspäev, 12.03. kell 18.30. Hispaania oma kirjanduse peeglis. Mari Laan. Toledo kirjastuse toimetaja ja tõlkija. Tasuta
Hispaania uuemale kirjandusele pühendatud vestlusõhtul tuleb juttu sellest, kuidas peegelduvad viimaste aastakümnete Hispaanias olulised teemad kirjandusteostes, samuti sellest, milline paistab kirjanduspildis mitmekeelsus. Lähemalt võtame kõne alla just sellised raamatud, mis on kõigile ka eesti keeles kättesaadavad – näiteks Julio Llamazarese kauni poeetilise väljendusega „Kollane vihm“ või selle sajandi üks murrangulisemaid teoseid Javier Cercase „Salamise sõdurid“. Kes soovib, on teretulnud ka oma lugemismuljeid jagama!

5. Kolmapäev, 21.03. kell 18.30. Minu Madriidi võlu ja valu – ühe kultuurilise kogemuse lugu. Kadi Aguraijuja. Kultuurikorralduse magister. Complutense Muusikateaduste Instituut. Tasuta.
See oli umbes 15 aastat tagasi, mil Tallinna keskaegses restoranis Olde Hansa ühe suure, hispaanlaste seltskonna, tellimust üritasin võtta. Sel ajal, kui nad kõik üksteisest entusiastlikult üle rääkisid, terrassi oma naeruga kajama panid ja kõik korraga ja läbisegi minult süüa-juua tellisid, kuulasin ma võlutuna seda kaunist keelt ja mõtlesin: “Ma tahan aru saada, mida nad räägivad ja ma tahan osata seda rääkida”. Nii hakkaski see lumepall vaikselt, ent kindlalt veerema, viies mind seitse aastat hiljem pea seitsmeks aastaks Hispaaniasse ja ühtäkki olingi kõige selle melu sees ja osa sellest.

6. Neljapäev, 22.03. kell 18.30. Transistion to democracy: the Spanish experience. Teresa Orjales Vidal. Hispaania suursaadik Eestis. Tasuta

7. Laupäev, 31.03. kell 18:00. A History of Flamenco. Jorge Arena. Flamenkokitarrist. Tasuta
Flamenko on ühelt poolt konkreetne, kuid samal ajal väga mitmenäoline viis, kuidas väljendada end laulmises, tantsimises ja muusika mängimises. Flamenko ajalugu on lühem, kui võiks arvata, kuid selle juured ulatuvad väga kaugele. Oma ettekandes üritame anda ülevaate esimestest flamenko vormidest kuni tänapäeva arenguteni välja. NB. Üritus toimub inglise keeles.

40 aastat Hispaania põhiseadust