Armuvalu

Liberaalse kasvatusega ning igas ettevõtmises kirglik ja jõuline Emilia Sauri teeb oma elus valikuid, mis XX sajandi alguse Mehhiko meestekeskses maailmas on lausa ennekuulmatud: ta võtab vabaduse armastada kahte meest, laseb end haarata revolutsiooni- ja sõjakeerisesse ning pühendab elu oma suurele kutsumusele – arstiametile.

Emilia on moodne Ladina-Ameerika naine, kes pöördub ühtviisi nii moodsa kui traditsioonilise meditsiini poole ning tegutseb ühesuguse loomulikkusega nii New Yorgis kui kõige kehvemas Mehhiko kolkakülas.

Loe esimest peatükki siit.

22,00 €

Vajad rohkem infot? Helista meile!

14-päevane toote tagastusõigus

Võimalus tasuda sularahas, ülekandega ja internetipangas


Ángeles Mastretta (Puebla, Mehhiko 1949) on rahvusvaheliselt tunnustatud Mehhiko kirjanik. Tema romaanid „Võta mult elu“ ja „Armuvalu“ on viimaste aastakümnete naiskirjanduse buumi esindajatena saanud Ladina-Ameerika nüüdiskirjanduse klassikaks ning mõlemat on tõlgitud ligi kahekümnesse keelde. Mastretta kirjanduslikuks läbilöögiks sai romaani „Võta mult elu“ („Arráncame la vida“) ilmumine 1985. aastal. Romaani põhjal on valminud ka film (2008), mis osutus samuti väga menukaks ja kandideeris võõrkeelse filmi Oscarile.

Lisaks ilukirjandusele on Mastretta tegev ka ajakirjanikuna, samuti on oluline tema panus naiste õiguste eest seismisel. Mastretta romaanides ongi keskne roll naise emantsipeerumisel – nii ka 1996. aastal ilmunud „Armuvalus“ („Mal de amores“). Selle romaani eest pälvis autor esimese naisena Ladina-Ameerika tähtsaima kirjandusauhinna Rómulo Gallegose preemia, mida antakse välja aasta parima hispaaniakeelse romaani eest.

Lisainfo
Kultuur Mehhiko
Autor Ángeles Mastretta
Kirjastus Toledo
Tõlkija Maria Kall
Keel Eesti
Lehekülgi 383
Kirjuta enda hinnang
Jäta oma arvustus:Armuvalu
Sinu hinnang