Betty Boop

Lisaks põnevusele pakub Argentiina krimikirjanduse kuningannaks tituleeritud Claudia Piñeiro suurepärast sissevaadet kaasaegsesse Argentiina ühiskonda. Piñeiro on klassikute Borgese ja Cortázari järel tõlgituim Argentiina autor.

Loe esimest peatükki.

19,95 €

Vajad rohkem infot? Helista meile!

14-päevane toote tagastusõigus

Võimalus tasuda sularahas, ülekandega ja internetipangas


Rangelt turvatud rikaste asumis leiab koduabiline mõjuka töösturi surnukeha. Järgneb veel rida justkui juhuslikke surmasid- kõik omamoodi ootuspärased lõpud ohvrite elumustris... Endise armukese palvel satub päevalehele mõrvade tagamaid kajastama menukas krimikirjanik Nurit Iscar, kes on saanud hüüdnimeks seksika ja isepäise multifilmikangelase Betty Boop järgi. Koos Nuritiga hakkavad mõistatuste jälgi ajama ametist taandatud staažikas krimireporter Jaime Brena ja nimetu noormees päevalehe krimirubriigist.

Argentiinlanna Claudia Piñeiro(1960) on auhindu pälvinud nii kirjaniku kui ajakirjanikuna, kuid eelkõige on ta kuulsust ja edu kogunud kriminaalromaanidega. Tema loomingut iseloomustab terav pilk ühiskonnale, millele ta sageli läheneb läbi mõrvaloo intriigi- see jääb aga vaid üheks romaani tegevusliinidest. Kirjanik ise on öelnud, et kriminaalromaani narratiivne struktuur aitab tal lugusid jutustada. Nii on ka "Betty Boopis" süžee käivitajaks mõrvade ahel, mis ühelt poolt annab võimaluse luua elulisi karakteriga tegeleaskujusid ning teravat ja humoorikat dialoogi, ning teisalt portreteerida praegusaegset Argentiinat, avades jõuka kõrgkihi endasse kapseldunud elustiili, lahates laiemalt tänapäevase ajakirjanduse ja võimu suhteid ning meedia positsiooni ühiskonnas.

Lisainfo
Kultuur Hispaania
Autor Claudia Piñeiro
Kirjastus Toledo
Tõlkija Maria Kall
Keel Eesti
Lehekülgi 336
Kirjuta enda hinnang
Jäta oma arvustus:Betty Boop
Sinu hinnang
Soovitame veel!