Blogi

 1. Veinitähestik: Põhja-Hispaania | Iberofest 2019

  Veinitähestik: Põhja-Hispaania | Iberofest 2019

  Selle aasta Iberofestile pani punkti armastatud veiniõhtu Vinosfairi sommeljeede Aivari ja Maretiga. Selleks eriliseks õhtuks olid nad välja valinud pärlid Põhja-Hispaania veinipiirkondadest ning juurde pakuti ka piirkonnale omaseid pintxosid. Ülevaate selle õhtu maitsetest andis Hispaania Maja hea sõber ja toidufanaatik Marju Lipand, kelle tegemistega köögis saavad kõik lähemalt tutvuda ka tema blogis . Head lugemist!

  "Ühel soojal kevadõhtul, kui kraadiklaasi näidud kiskusid juba +8 peale, kehastus Sprinkthali suvemõisas resideeruv Hispaania maja „veinimajaks“. Puutreppidel kostus hispaanialikku kontsaklõbinat ja õhus hõljus romantikat.

  Et Hispaania on maailma suurim veiniaedade omanik, aga meie poelettide kangelased jäävad kahjuks alla keskmise maitse, siis leidsid sommeljeed Maret ja Aivar 9 aastat tagasi, et kui nad

  Loe edasi »
 2. Tapas ja mulgikapsas. Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja Hispaanias | Iberofest 2019

  Tapas ja mulgikapsas. Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja Hispaanias | Iberofest 2019

  Kadi ja Peeter. Erinevad inimesed, erinevad olukorrad, aga kokkuvõttes - samad järeldused ja kogemused. Selline oli siis kirjeldus vestlusõhtule, millest kohe veidi täpsemalt räägin. Iberofest on nüüd küll juba läbi, kuid meenutada on endiselt veel nii mõndagi. Olles ise mõnda aega Hispaanias elanud oleks patt mitte kirjutada Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja vestlusõhtust, mis viis meid kõiki just Hispaaniasse. Minus tekitas see õhtu soovi taas lõunasse rändama minna.

  Peeter alustas vestlust riigist endast. Ta ütles, et Hispaania on maa, kus palju väikseid riike on ühe suure riigi sees. Selle lausega seoses tekkis kohe nostalgia. Ülikooli esimese aasta jooksul sain aru, kui imeliselt mitmekesine on Hispaania. Me tegime erinevate linnade ja autonoomsete piirkondade kohta ettekandeid ja see on uskumatu, et ka lausa kõrvuti asuvad linnad võivad nii looduse kui ka arhitektuuri poolest üksteisest nii

  Loe edasi »
 3. Mitmepalgeline Argentina | Iberofest 2019

  Mitmepalgeline Argentina | Iberofest 2019

  Vastupidiselt eelnevatele kultuuriõhtutele, ei olnud mul seekord vähimat aimugi, mis mind ees ootab. Teadsin vaid, et meile tuleb Argentinast paremat ülevaadet andma Angeli nimeline mees.

  Õhtu algas kaardi vaatlemisega. Tegu ei olnud aga päris tavalise kaardiga vaid maailmakaardiga, kus nägime kõike läbi argentiinlaste silmade. Buenos Aires jääb Tallinnast peaaegu 13 000 kilomeetri kaugusele - see oli esimene, mis ma sel õhtul teada sain. Meelde jäi veel, et Argentina olevat parim riik maailmas ja seda kõige poolest ning, et Põhja-Euroopas elavad kõik blondid inimesed.

  Kaardi uurimisele järgnes video: “Imagine a country that has it all”. Angel ütles vaid, et me seda tähelepanelikult vaataksime. Sel hetkel ei teadnud ma veel, miks see oluline oli. Video ise oli imeline. Kõik see loodus ja värvid - Argentinas võib tõesti pea kõike leida, tuleb vaid osata vaadata. Peale video vaatamist oli aeg end veidi liigutada. Angel andi

  Loe edasi »
 4. Huvitavad ja harivad õhtud Hispaania Majas Iberofesti raames

  Huvitavad ja harivad õhtud Hispaania Majas Iberofesti raames

  Viimased üritused Hispaania Majas on olnud igati harivad ja põnevad.

  Teisipäeval, 19. märtsil õpetas Luis meile veidi Mehhiko hispaania keelt. See oli teine samanimeline üritus. Esimesele ma kahjuks ei jõudnud. Mina suure telenovelade fännina arvasin ennatlikult, et tean piisavalt hispaania keele erinevusi Mehhikos ja Hispaanias, kuid tuleb tunnistada, et enamik informatsioonist, mida Luis meiega jagas oli uus. Ainus, mida eelnevalt teadsin oli see, et Mehhikos kasutatakse sõna “vosotros” asemel “ustedes”.

  Luis tutvustas meile erinevaid ütlusi ja väljendeid, mis on iseloomulikud just Mehhikole. Meie esimene ülesanne oli ära arvata, mida erinevad väljendid tähendavad. See pealtnäha kerge ülesanne osutus päris keeruliseks, kuna puudus seos ütlustes esinevate Mehhikole iseloomulike toitude või esemetega. Näiteks oli üks väljend seotud ogalise puuviljaga, mis kasvab Mehhikos. Seda vilja tundmata on loogiline, et väljendi tähendus võib jääda arusaamatuk

  Loe edasi »