Blogi

 1. KOGEMUSLUGU: Cádizis hispaania keelt õppimas I

  KOGEMUSLUGU: Cádizis hispaania keelt õppimas I

  Cádiz – mida teha peale keeletundi? Eks meil kõigil on Hispaaniasse keelekursusele minnes omad ootused, lootused ning eesmärgid. Toon välja mõned soovitused, mida teha ja mida külastada, kui Cádizis viibida, sest keeletunnid akadeemias toimuvad enamjaolt vaid hommikuti, mis tähendab et terve ülejäänud päev jääb linna ja kohaliku eluoluga tutvumiseks.

  Esimene soovitus, mille ma välja toon, on aktiivne osalemine ühistes tunnivälistes tegevustes. Esiteks õpib nende tegevuste kaudu linna ja sealset kultuuri paremini tundma ning teiseks avaneb siis võimalus ka teiste klasside õpilastega tutvuda ja rääkida. Igal esmaspäeval korraldatakse õpilastele linnatuur, kus räägitakse põgusalt nii linna ajaloost, kui ka kohtadest, mida võiks külastada. Õpilased, kes on akadeemias juba teist või rohkemat nädalat, saavad osaleda mõnes muus tegevuses, minu nädalal korraldati neile näiteks filmiõhtu. Üks põnevamaid õhtuid oli see, kui degusteerisime erinevaid veine ning rääkisime gastronoomiast.

  Loe edasi »
 2. Meie õpetaja Leonardo

  Meie õpetaja Leonardo

  Aeg on tutvustada meie meeskonna asendamatut liiget, Leonardot! Kui Sa õppisid meie juures sel suvel või mõnel eelneval semestril, siis oled Sa kindlasti kohanud Leonardot, kes on Hispaania Maja õpilastele tunde andnud juba 2016. aasta sügisest. 

  Leonardo sündis kaugel Ecuadoris, Quitos, kuid oma bakalaureusekraadi võõrkeelte õpetamises omandas ta meile hoopis lähemal, Peterburis. Seal elas ta kokku 15 aastat, tegutsedes pikalt hispaania keele õpetajana. Lisaks on ta elanud ja õppinud Madridis - just seal omandas ta magistrikraadi hispaania keele õpetamises võõrkeelena. Tema kirjusse teekonda õpetajana on mahtunud ka aasta Bangkokis. Lisaks grupitundidele pakub ta ka eratunde nii täiskasvanutele kui ka lastele kõikidel tasemetel sh ka Skype vahendusel. Samuti aitab ta ette valmistada DELE eksamiks. Leonardo räägib lisaks hispaania keelele ka vene ja inglise keelt ning väljaspool õpetaja ametit armastab ta reisida ning harrastab vehklem

  Loe edasi »
 3. KOGEMUSLUGU: Valencias hispaania keelt õppimas

  KOGEMUSLUGU: Valencias hispaania keelt õppimas

  Hispaania Majal on partnerkoolid kokku üheteistkümnes Hispaania ja Ladina-Ameerika linnas. Keelereisile on oodatud õpilased kõikidel tasemetel ning ka täiesti algajad, sest õpe toimub aastaringselt ja õppida saab täpselt nii kaua kui on endal soov. Keelekümblus on kõige tõhusam ja silmiavardavam viis hispaania keelt ja Hispaania või Ladina-Ameerika kultuuri tundma õppida. Kogemuslugude sarjas räägivad meie õpilased oma reisist ja keeleõppest mõnes meie partnerkoolis.

  Liina käib igal aastal Hispaanias oma keeletaset parandamas ja uusi kogemusi saamas. Sel suvel käis ta Valencias. Varem on ta õppinud nii meie Sevilla kui ka Barcelona partnerkoolis.

  Õppisin sel suvel kaks nädalat Valencias hispaania keelt. See aasta oli järjestikku juba kolmas Hispaanias õppimas käia. Iga kord on kogemus väga positiivne olnud, nii ka nüüd. Olen alati valinud peremajutuse, et ikka rohkem näha ja kogeda. Pere, kelle juures Valencias elasin, oli väga tore ja abivalmis. Kui ma oma pagas

  Loe edasi »
 4. Meie õpetaja Guillem

  Meie õpetaja Guillem

  "Kõik, kõik on uus septembrikuus." Sel sügisel liitus meie meeskonnaga kolm imelist õpetajat ning üks nende seast on Guillem, keda kohe lähemalt tutvustame.

  Meie uus õpetaja Guillem Castañar tuleb Sabadellist, Hispaaniast. Tal on akadeemiline kraad kirjalikus ja suulises tõlkes, hispaania keele õpetamises võõrkeelena ning ka kultuuriidentiteetide loomises ja kujutamises, praegu õpib ta doktorantuuris. Nagu näha, meeldib talle lisaks õpetamisele ka õppida, sh keeli, lisaks hispaania keelele räägib Guillem ka katalaani, inglise, vene ja prantsuse keelt. Keelte õpetamise rõõmu avastaski ta ise ühte keelt õppides.

  Ta on õpetanud hispaania keelt alates 2007. aastast. Tänu oma tööle on ta üsna palju reisinud: Usbekistanis, Serbias, Hiinas ja Venemaal. Ta on töötanud nt Moskvas, Belgradis, Saint Petersburgis, Taškendis ning Jiaotongi ülikoolis Pekingis. Ta tunnistab, et tal on nõrkus Ida-Euroopa ja slaavi kultuuri vastu. Võib-o

  Loe edasi »
 5. Meie õpetaja Laura-Liis

  Meie õpetaja Laura-Liis

  See sügissemester, mis on Hispaania Maja jaoks juba 10(!), on eriline päris mitmel moel. Lisaks sellele, et see on meie esimene sügis alustada kursuseid uues asukohas Tondi 42, on meie meeskonnaga liitumas päris mitu eripalgelist ja kogenud õpetajatat, keda me soovikski nüüd lähemalt tutvustada.

  Alustame õpetajast, kes ei tule küll kaugelt Hispaaniast ega Ladina-Ameerikast, kuid kelle hinge paneb helisema kõik see, mis teeb Hispaania kultuuri eriliseks ja just seda soovib ta ka oma õpilastele edasi anda. Laura-Liis hakkab andma nelja täiendavad akadeemilist tundi A1.1 ja A1.2 taseme kursuse õpilastele, et kogu materjal saaks põhjalikult läbitud ning kõik kahtlused enne uuele tasemele edasi minemist lahti harutatud. Need neli lisatundi on hispaania keeles nagu meil ikka Hispaania Majas, kuid harjutused, mis neis tunnis läbi tehakse, on just selle suu

  Loe edasi »
 6. Meie lugu

  Meie lugu

  Meie lugu sai tegelikult alguse juba 2005. aastal, kui Hispaania Maja asutaja Neftalí Peral sattus elus esimest korda Eestisse. Täpsemini Tartusse, kus ta alustas tööd Tartu Ülikooli õppejõuna. Kaks ja pool aastat möödusid kibekähku ja Neftalí õppis siin hindama saunakultuuri, külma talve ja Eesti inimesi, kellest mitmed on siiani ta head sõbrad. Siiski võttis seiklushimuline Neftalí vastu õpetajapakkumise Aserbaidžaanis ja põrutas Bakuusse. Kui keegi oleks talle öelnud, et vähem kui aasta hiljem on ta Eestis jäädavalt tagasi ja toimetab täiesti enda keeltekoolis, oleks ta ilmselt osanud kosta ainult: "¿Estás loco, o qué?". Aga just nõnda juhtuski.

  Heade sõprade toel ja julgustusel avas Hispaania Maja 2009. aastal Tallinnas oma uksed. Kuigi hispaania keelt on siinmail õpetatud ja räägitud varemgi, oli see esimene koht, mis võttis Ee

  Loe edasi »
 7. Veinitähestik: Põhja-Hispaania | Iberofest 2019

  Veinitähestik: Põhja-Hispaania | Iberofest 2019

  Selle aasta Iberofestile pani punkti armastatud veiniõhtu Vinosfairi sommeljeede Aivari ja Maretiga. Selleks eriliseks õhtuks olid nad välja valinud pärlid Põhja-Hispaania veinipiirkondadest ning juurde pakuti ka piirkonnale omaseid pintxosid. Ülevaate selle õhtu maitsetest andis Hispaania Maja hea sõber ja toidufanaatik Marju Lipand, kelle tegemistega köögis saavad kõik lähemalt tutvuda ka tema blogis . Head lugemist!

  "Ühel soojal kevadõhtul, kui kraadiklaasi näidud kiskusid juba +8 peale, kehastus Sprinkthali suvemõisas resideeruv Hispaania maja „veinimajaks“. Puutreppidel kostus hispaanialikku kontsaklõbinat ja õhus hõljus romantikat.

  Et Hispaania on maailma suurim veiniaedade omanik, aga meie poelettide kangelased jäävad kahjuks alla keskmise maitse, siis leidsid sommeljeed Maret ja Aivar 9 aastat tagasi, et kui nad

  Loe edasi »
 8. Tapas ja mulgikapsas. Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja Hispaanias | Iberofest 2019

  Tapas ja mulgikapsas. Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja Hispaanias | Iberofest 2019

  Kadi ja Peeter. Erinevad inimesed, erinevad olukorrad, aga kokkuvõttes - samad järeldused ja kogemused. Selline oli siis kirjeldus vestlusõhtule, millest kohe veidi täpsemalt räägin. Iberofest on nüüd küll juba läbi, kuid meenutada on endiselt veel nii mõndagi. Olles ise mõnda aega Hispaanias elanud oleks patt mitte kirjutada Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja vestlusõhtust, mis viis meid kõiki just Hispaaniasse. Minus tekitas see õhtu soovi taas lõunasse rändama minna.

  Peeter alustas vestlust riigist endast. Ta ütles, et Hispaania on maa, kus palju väikseid riike on ühe suure riigi sees. Selle lausega seoses tekkis kohe nostalgia. Ülikooli esimese aasta jooksul sain aru, kui imeliselt mitmekesine on Hispaania. Me tegime erinevate linnade ja autonoomsete piirkondade kohta ettekandeid ja see on uskumatu, et ka lausa kõrvuti asuvad linnad võivad nii looduse kui ka arhitektuuri poolest üksteisest nii

  Loe edasi »
 9. Mitmepalgeline Argentina | Iberofest 2019

  Mitmepalgeline Argentina | Iberofest 2019

  Vastupidiselt eelnevatele kultuuriõhtutele, ei olnud mul seekord vähimat aimugi, mis mind ees ootab. Teadsin vaid, et meile tuleb Argentinast paremat ülevaadet andma Angeli nimeline mees.

  Õhtu algas kaardi vaatlemisega. Tegu ei olnud aga päris tavalise kaardiga vaid maailmakaardiga, kus nägime kõike läbi argentiinlaste silmade. Buenos Aires jääb Tallinnast peaaegu 13 000 kilomeetri kaugusele - see oli esimene, mis ma sel õhtul teada sain. Meelde jäi veel, et Argentina olevat parim riik maailmas ja seda kõige poolest ning, et Põhja-Euroopas elavad kõik blondid inimesed.

  Kaardi uurimisele järgnes video: “Imagine a country that has it all”. Angel ütles vaid, et me seda tähelepanelikult vaataksime. Sel hetkel ei teadnud ma veel, miks see oluline oli. Video ise oli imeline. Kõik see loodus ja värvid - Argentinas võib tõesti pea kõike leida, tuleb vaid osata vaadata. Peale video vaatamist oli aeg end veidi liigutada. Angel andi

  Loe edasi »
 10. Huvitavad ja harivad õhtud Hispaania Majas Iberofesti raames

  Huvitavad ja harivad õhtud Hispaania Majas Iberofesti raames

  Viimased üritused Hispaania Majas on olnud igati harivad ja põnevad.

  Teisipäeval, 19. märtsil õpetas Luis meile veidi Mehhiko hispaania keelt. See oli teine samanimeline üritus. Esimesele ma kahjuks ei jõudnud. Mina suure telenovelade fännina arvasin ennatlikult, et tean piisavalt hispaania keele erinevusi Mehhikos ja Hispaanias, kuid tuleb tunnistada, et enamik informatsioonist, mida Luis meiega jagas oli uus. Ainus, mida eelnevalt teadsin oli see, et Mehhikos kasutatakse sõna “vosotros” asemel “ustedes”.

  Luis tutvustas meile erinevaid ütlusi ja väljendeid, mis on iseloomulikud just Mehhikole. Meie esimene ülesanne oli ära arvata, mida erinevad väljendid tähendavad. See pealtnäha kerge ülesanne osutus päris keeruliseks, kuna puudus seos ütlustes esinevate Mehhikole iseloomulike toitude või esemetega. Näiteks oli üks väljend seotud ogalise puuviljaga, mis kasvab Mehhikos. Seda vilja tundmata on loogiline, et väljendi tähendus võib jääda arusaamatuk

  Loe edasi »
Page