Blogi

 1. Meie õpetaja Francisco

  Tänases blogipostituses tutvustab ennast lähemalt meie õpetaja Francisco. Francisco õpetab hispaania keelt nii täiskasvanutele kui ka lastele ja noortele. Tutvu laupäeval algavate laste ja noorte kursustega siin.

  https://www.hispaaniamaja.ee/ee/lastekursused/ 

  Francisco India

  Loe edasi »
 2. Tule Maailmakoristuspäevale vabatahtlikuks!

  Tule vabatahtlikuks! Come volunteer! 
  (English below)
   
  Sina kindlasti juba tead, et 19. septembril toimub taas Maailmakoristuspäev, kus on osalemas umbes 180 riiki. Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida aastal 2020 juhitakse taaskord Eestist.
   
  Maailmakoristuspäeva toimkond otsib oma ridadesse vabatahtlikke, kes aitaksid 18.-20. septembril võtta kontakti kõikide koristuspäeval osalevate riikidega, et saada andmeid osalejate ja tegevuste kohta riikides ning kirjutada üles kõik huvitavad lood.
   
  Meie staap asub Tallinnas Vabaduse väljakul. Järgime seal kindlasti Covid-19 tõkestamise juhiseid ja vajadusel korraldame töö hajutatult mujale. Aga vahva on ikka!
   
  Kaasa on vaja võtta oma sülearvuti ja mobiil ja neid toitvad juhtmed. Kui on, siis ka mikrofoniga kõrvaklapid on head abivahendid. Helistamisega seotud kulud kaetak
  Loe edasi »
 3. Tere tulemast, õpetaja Antonio!

  ¡Bienvenida, Antonio!

  Ütleme tere tulemast meie uuele õpetajale Antioniole! Ta saabus meie juurde otse Londonist, kus ta on viimased aastad hispaania keelt õpetanud. Antonio on ise pärit siiski Hispaaniast, täpsemalt Barcelonast. Ta räägib lisaks hispaania ja inglise keelele ka katalaani keelt.

  Ta alustas oma kõrgharidusteed kunstiajalooga, kuid pärast bakalaureusekraadi omandas ta lausa kaks magistrikraadi hoopis hispaania keele õpetamise teemadel.

  Hispaanias ja Londonis töötamiste vahele mahuvad ka Moskva ja Stockholm, mis on mõlemad Eestile üsna lähedal. Hispaania Majja jõudis Antonio vähem kui nädal aega tagasi – ¡bienvenida!


  Antonio on öelnud, et tema jaoks on töö ka tema kirg ja unistus ja kõik hobid kokku.

  Teiste Hispaania Maja õpetajate kohta leiad inf

  Loe edasi »
 4. Salsatund

  Salsatund Mercado Hispanol Hispaania Majas

  Kas sa teadsid, et Tallinnas on võimalik õppida salsat? Või et laupäeval, 29. augustil, saad ise järgi proovida, milline üks salsatund välja näeb ja isegi mõne salsasammu selgeks õppida?! Salsa on maailma populaarseim Ladina-Ameerika juurtega tantsustiil, mille ajalugu algab Kuubalt. Kutsume Sind Hispaania maailma festivali raames osa saama tasuta salsatunnist Hispaania Majas.

  Mis on üldse salsa? Loe postitusest lähemalt.

  Loe edasi »
 5. Flamenkoetendus

  Flamenkoetendus Mercado Hispanol Hispaania Majas

  Sel laupäeval toimub Hispaania maailma festivali raames üritus nimega Mercado Hispano, kus Hispaania Maja tähistab muuhulgas oma 11. sünnipäeva. Laupäeval, 29. augustil on kavas ka flamenkoetendus.

  Mis on flamenko ja  kes meile laupäeval esineb? Loe edasi postitusest.

  Loe edasi »
 6. Hispaania Maja filmisoovitus "Fantastiline naine” | Una Mujer Fantástica (2017)

  Hispaania Majas me ei õpeta kõigest keelt rääkima, vaid seda tunnetama läbi kõige selle, mida hispaania kultuur endas kätkeb. Seepärast alustame uue sarjaga oma blogis, kus jagame oma lemmikfilme Hispaania ja Ladina-Ameerika kinokunstist.

  Seekord soovitame nimekaTšiili režissööri Sebastián Lelio linateost "Fantastiline naine" (Una Mujer Fantástica), mis on pälvinud parima võõrkeele filmi Oscari ja Berliini festivalil parima režii Hõbekaru.

  Vaata 24. augustil kino Artise kinosaalis kell 19:00!

  Loe edasi »
 7. Hispaania maailma festival ärkab taas!

  HISPAANIA MAAILMA FESTIVALI SÜND

  2013. aasta augustis toimus Hispaania Maja ja kino Artis koostöös esimest korda Hispaania maailma festival, et tuua lähemale kõikidele huvilistele ibero-ameerika kultuuri Eestis. See pani alguse Iberofestile, mis on iga märts täitnud Hispaania Maja (ja teised kohad) põnevate ürituste ja toredate inimestega. See kevad tuli aga veidi teistmoodi. Kokkusaamise asemel tuli püsida kodus. Sellest hoolimata ei tahaks me seda pulbitsevat kultuuri, lugusid, maitseid ning rütme ainult endale hoida, vaid kogeda festivalimelu ka sel aastal. Seega kasutame võimalust ning taaselustame Hispaania maailma festivali augustis, nagu see esimest korda aset leidis, siinsamas Hispaania Majas Tondi sü

  Loe edasi »
 8. Hispaania Maja filmisoovitus "Tšempionid" | Campeones (2018)

  Champions Hispaania Majas me ei õpeta kõigest keelt rääkima, vaid seda tunnetama läbi kõige selle, mida hispaania kultuur endas kätkeb. Seepärast alustame uue sarjaga oma blogis, kus jagame oma lemmikfilme Hispaania ja Ladina-Ameerika kinokunstist.

  Seekord soovitame nimeka Hispaania režissööri Javier Fasseri linateost "Tšempionid" (Campeones), mis käsitleb tõsiseid teemasid lõikava huumoriga ning on selle aasta Tartuffi programmis.

  Vaata 19. augustil Filmimuuseumi kinosaalis kell 19:00!

  Loe edasi »
 9. Silvia Pärmanni näituse avamine "Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust"

  Champions Hispaania maailma festival ärkab taas! Peale seitset aastat taaselustame Iberofesti eelkäija, et kogeda ibero-ameerika kultuuri, maitseid, lugusid ning rütme ka sel aastal! Mitmekülgne programm, kust ei puudu muidugi Hispaania maitsed ja veinid, kino ja kirjandus, tants ja fiesta. Festival kogu perele! 

  Midagi erilist reisi- ning fotograafiahuvilistele: Silvia Pärmanni näituse "Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust" avamine, kus kuuleme ka Silvia Colombia reisi parimaid hetki. 

  Tule kuulama ja vaatama 25. augustil kell 18:30 Hispaania Majas!

  Loe edasi »
 10. Hispaania Maja raamatuklubi "Betty Boop"

  Betty Boop raamatuklubiRaamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. .

  Suvelõpu raamatuklubis räägime argentiinlanna Claudia Piñeiro romaanist „Betty Boop“! Krimilugu, mis annab ainet, et mõtelda võimu ja meedia, ühiskonna ja inimsuhete üle.  

  26. augustil kell 18:00 Hispaania Majas

  Loe edasi »
Page