Blogi

 1. Hispaania Maja filmisoovitus "Fantastiline naine” | Una Mujer Fantástica (2017)

  Hispaania Majas me ei õpeta kõigest keelt rääkima, vaid seda tunnetama läbi kõige selle, mida hispaania kultuur endas kätkeb. Seepärast alustame uue sarjaga oma blogis, kus jagame oma lemmikfilme Hispaania ja Ladina-Ameerika kinokunstist.

  Seekord soovitame nimekaTšiili režissööri Sebastián Lelio linateost "Fantastiline naine" (Una Mujer Fantástica), mis on pälvinud parima võõrkeele filmi Oscari ja Berliini festivalil parima režii Hõbekaru.

  Vaata 24. augustil kino Artise kinosaalis kell 19:00!

  Loe edasi »
 2. Hispaania maailma festival ärkab taas!

  HISPAANIA MAAILMA FESTIVALI SÜND

  2013. aasta augustis toimus Hispaania Maja ja kino Artis koostöös esimest korda Hispaania maailma festival, et tuua lähemale kõikidele huvilistele ibero-ameerika kultuuri Eestis. See pani alguse Iberofestile, mis on iga märts täitnud Hispaania Maja (ja teised kohad) põnevate ürituste ja toredate inimestega. See kevad tuli aga veidi teistmoodi. Kokkusaamise asemel tuli püsida kodus. Sellest hoolimata ei tahaks me seda pulbitsevat kultuuri, lugusid, maitseid ning rütme ainult endale hoida, vaid kogeda festivalimelu ka sel aastal. Seega kasutame võimalust ning taaselustame Hispaania maailma festivali augustis, nagu see esimest korda aset leidis, siinsamas Hispaania Majas Tondi sü

  Loe edasi »
 3. Hispaania Maja filmisoovitus "Tšempionid" | Campeones (2018)

  Champions Hispaania Majas me ei õpeta kõigest keelt rääkima, vaid seda tunnetama läbi kõige selle, mida hispaania kultuur endas kätkeb. Seepärast alustame uue sarjaga oma blogis, kus jagame oma lemmikfilme Hispaania ja Ladina-Ameerika kinokunstist.

  Seekord soovitame nimeka Hispaania režissööri Javier Fasseri linateost "Tšempionid" (Campeones), mis käsitleb tõsiseid teemasid lõikava huumoriga ning on selle aasta Tartuffi programmis.

  Vaata 19. augustil Filmimuuseumi kinosaalis kell 19:00!

  Loe edasi »
 4. Silvia Pärmanni näituse avamine "Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust"

  Champions Hispaania maailma festival ärkab taas! Peale seitset aastat taaselustame Iberofesti eelkäija, et kogeda ibero-ameerika kultuuri, maitseid, lugusid ning rütme ka sel aastal! Mitmekülgne programm, kust ei puudu muidugi Hispaania maitsed ja veinid, kino ja kirjandus, tants ja fiesta. Festival kogu perele! 

  Midagi erilist reisi- ning fotograafiahuvilistele: Silvia Pärmanni näituse "Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust" avamine, kus kuuleme ka Silvia Colombia reisi parimaid hetki. 

  Tule kuulama ja vaatama 25. augustil kell 18:30 Hispaania Majas!

  Loe edasi »
 5. Hispaania Maja raamatuklubi "Betty Boop"

  Betty Boop raamatuklubiRaamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. .

  Suvelõpu raamatuklubis räägime argentiinlanna Claudia Piñeiro romaanist „Betty Boop“! Krimilugu, mis annab ainet, et mõtelda võimu ja meedia, ühiskonna ja inimsuhete üle.  

  26. augustil kell 18:00 Hispaania Majas

  Loe edasi »
 6. Joo ja Joonista Hispaania eri | Bebe y pinta III

  Betty Boop raamatuklubiEl arte es Vida! 26. augustil on Hispaania Majas tulemas taas Joo ja Joonista Hispaania eri. Hea seltskond, värskendavad joogid ja 2,5 tundi õndsat joonistamist elava muusika saatel, ilusa modelli ja paljude vahvate inimestega!

  Tule saa osa sellest visuaalsest pidustusest 26. augustil kell 20:00 Hispaania Majas!

  Loe edasi »
 7. Hispaania Maja oli külaliseks Delfi Elustiili taskuhäälingus

  Hispaania Maja käis juulikuus külas Delfi taskuhäälingu stuudios. Rääkisime Hispaania Maja tegemistest ja lähenevast Hispaania maailma festivalist (lisa end kindlasti Hispaania Maja uudiskirja saajaks või jälgi meid Facebookis ja Instagramis, et saaksid saabuvatest üritustest ja muudest tegemistest õigeaegselt teada).
  Stuudios käisid Hispaania Maja turundusjuht Liis Suuk, projektijuht Merilin Tali ja Hispaania Maja asutaja ja tegevjuht Neftali Peral. Meiega vestles Juuli Nemvalts.

  Loe edasi »
 8. Kas elu välismaal on ikka väärt kogemus?

  Kas elu välismaal on ikka väärt kogemus?

  ¡Hola a todos!

  Mina olen Kärt ja kui eelmine kord kirjutasin oma Gran Canaria reisikogemusest, siis seekord räägin hoopis, kuidas on elu välismaal ja kas see tasub end ikka ära. Veetsin kuus kuud vahetusüliõpilasena Valencia Ülikoolis Erasmus+ programmi raames (2018-2019, september-veebruar) ja võin juba etteruttavalt öelda, et see on siiani olnud üks minu elu vingeimaid kogemusi! Seega – pea kaks aastat on möödas ajast, mil jõudsin tagasi Eestimaale. Tähendab, esialgu Riiga ja siis otse kodulinna Viljandisse. Mis tunne mind valdas? Külm. Arvestades seda, et Valencias oli jaanuari lõpus kraade kahekümne ringis ja päikesevõtt oli täies hoos. Või kuidas nüüd öeldagi – tänaval käisid ikka kohalikud mantlitega ja kui oli soov korra päikest nautida, heideti ülerõivad seljast. Küll aga leidsin kuus kuud Hispaanias elades vastuse küsimusele, kas välismaal elamine on tõesti nii raske, kui räägitakse/tundub ning kas selline protsess tasub end ära.

  Kui rääkida üldiselt ko

  Loe edasi »
 9. Bonilla a la Vista kartulikrõpsud Oscari võitnud filmis

  Mis seob Hispaania Bonilla a la Vista kartulikrõpse ja Oscari võitnud Lõuna-Korea filmi "Parasiit"?

  Lõuna-Korea film “Parasiit” (기생충Gisaengchung) on kindlasti tuttav ka paljudele eestlastele. See on Bong Joon-ho 2019. aasta must komöödia, mis võitis eelmisel aastal Cannes’i filmifestivalil kuldse palmioksa (Palme d'Or) ja selle aasta Oscarite jagamisel lausa neli auhinda: parim film, parim režisöör, parim stsenaarium ja parim rahvusvaheline film. Lisaks on “Parasiit” võitnud mitmeid teisi hinnatud auhindu ja on nii mõnegi kriituku arvates 2019. aasta parim film – või lausa 2010ndate aastate parim!  Film räägib vaesest perekonnast, kelle liikmed skeemitavad end üksteise järel rikkasse perekonda tööle, teeseldes kogenud töötajaid, kes üksteist ei tunne.

  Aga mis on ühist aga Lõuna-Korea filmil ja Hispaania kartulikrõpsudel?

  Loe edasi »
 10. Hakka YFU vahetuspereks!

  Hakka vahetuspereks!

  YFU ehk Youth for Understanding pakub noortele võimalust turvaliselt välismaale õppima minna, et avardada oma silmaringi, saavutada iseseisvus ja kogeda teisi kultuure. Rahvusvaheline õppeprogramm on mõeldud 14-18aastastele õpilastele ja tegutseb maailmas juba 75 aastat, millest Eestis 28. Igal aastal saabub maailma eri paigust Eestisse õppima mitukümmend 14-18aastast noort, kes veedavad oma õppeaasta elades Eesti peredes.

  Loe edasi »
Page