Blogi

 1. Gastrofestival Madrid - toidufestival Madriidis

  GASTROFESTIVAL MADRID - toidufestival Madriidis

  Kas sa oled gurmaan? Armastad head toitu? Kas võid end veinide maailma unustada? Kaunilt serveeritud maitsed teevad sind põlvist nõrgaks? Siis on Madriidi Gastrofestival üritus, mida külastada! Sellest toidufestivalist võtab osa üle 450 restorani, baari, turu, kokakooli… Gulinaarne kogemus on garanteeritud!

  11. Gastrofestival on Madriidis täies hoos. Sel aastal 2020 toimub festival 7-23 veebruaril. Kõikides Madriidi 21. linnaosas toimuvad töötoad ja degusteerimised, korraldatakse konverentse ja spetsiaalseid ekskursioone maitsemeeltele, pakutakse gastronoomilisi kogemusi ning erimenüüsid ja veel erilisemaid tapaseid.

  Loe edasi »
 2. Sõbrapäeva allahindlus

  SÕBRAPÄEVA ALLAHINDLUS

  Soovime teile kõigile head sõbrapäeva, valentinipäeva ja... ¡Feliz San Valentín!

  Valisime välja hõrgud maitsed ja midagi huvitavat teie raamaturiiulisse. 

  LOE EDASI, ET NÄDA SOODUSPAKKUMISI ÄHEMALT.

  Loe edasi »
 3. ¿Eres una persona romántica?

  ¿Eres una persona romántica?

  Kui sa oled Hispaania Majas hispaania keelt juba õppinud, siis on need harjutused sulle tuttavad (raamatust Aula international 1), aga kui sa meiega veel õppinud ei ole, siis võid end proovile panna, kui hästi sa hispaania keelest aru saad.

  Loe edasi »
 4. Väljenda oma tundeid hispaania keeles

  VÄLJENDA OMA TUNDEID HISPAANIA KEELES

  Valentinipäev on juba mõne päeva pärast. Hispaanlased soovivad sel päeval ¡Feliz San Valentín!

  Ja kuigi armastust võiks iga päev avaldada, siis Sõbrapäeval tuleb seda rohkem ette. Jagame teiega kasulikke hispaaniakeelseid väljendeid, mis aitavad teil tutvust sobitada ja oma tundeid näidata.

  Aga kõigepealt mõned eriti meelad lööklaused, millega vestlust alustada:

  Loe edasi »
 5. Tere tulemast, Kärt!

  Hispaania Majas võib ringi liikumas näha Hispaania Maja uut pereliiget – tere tulemast, Kärt!

  Ilmselt paljud veel ei tea, kuid meiega on liitunud señorita, kel on hispaania keele ja kultuuri vastu nii suur kirg, et seda ei anna tema sõnul sõnadesse pannagi. Kärt kirjeldab ennast kui ääretult aktiivset, seiklushimulist ja õnnelikku inimest.

  Loe edasi »
 6. Clase de cocina con Neftali | Tortillade eri

  SELLE AASTA ESIMENE KOKANDUSTUND

  Selle nädala alguses toimus Hispaania Majas selle aasta esimene kokandustund Clase de cocina con Neftali. Seekord oskasid kõik osalejad hispaania keelt, kes vähem, kes rohkem, aga pärast paari tundi kindlasti juba rohkem :) Õpiti söögivalmistamisega seotud sõnu hispaania keeles, samuti said retseptid hispaania keeles kirja pandud. 

  Loe edasi »
 7. Meie õpetaja Fernando

  Meil on hea meel teada anda, et sel kevadel liitub meiega taas paljude lemmik - õpetaja Fernando. Pealtnäha eestlaslikult rahuliku olemisega, on ta tunnid sama intensiivsed nagu mõni filmi võtteplats ning ta paneb ka kõige kahtlevamad õpilased hispaania keeles vestlema! 

  Kes Fernandot veel isiklikult ei tunne, siis pärit on ta Toledost, Hispaania ajaloolisest pealinnast. Hispaania Maja meeskonnaga liitus ta esmakordselt 2019. aasta jaanuarist ning annab era- ja grupitunde nii lastele kui täiskasvanutele. Oma karjääri alustas ta ajakirjanikuna, siis aga leidis oma kutsumuse õpetajana Hispaania koolisüsteemis. Viimased 12 aastat õpetas ta ajalugu ning hispaania keelt Hispaania koolilastele ning 2017. aastast spetsialiseerus hispaania keele õpetamisele võõrkeelena. Eesti on tema jaoks eriline: see on esimene koht väljaspool Hispaaniat, kus ta aitab inimestel hispaania keelt omandada.

  Loe edasi »
 8. 2019. aasta enim ostetud raamatud

  Mis olid Hispaania Maja raamatu- ja gurmeepoe 2019. aasta kõige populaarsemad tooted?


  Hispaania Maja raamatupoodi lisandub iga kuu uusi raamatuid ja need leiavad endale kodu üle terve Eesti. Panime kokku e-poe 2019. aasta tellimused ja imeline, kuidas Hispaania keele ja kultuuri huvilisi leidub igal pool. Juuresoleval kaardil on näha, kuhu me postipakke saatsime, kuid meie Tallinnas asuvat poodi külastanud raamatusõbrad viisid raamatuid ka paljudesse teistesse linnadesse ja küladesse, mida siin kaardil kirjas ei ole. Suur tänu kõigile, kes meid üles leidsid, nii internetis kui ka kohapeal.  ÕPPEKIRJANDUS

  Loe edasi »
 9. Tule meile tööle!

  VÕIMALUS LIITUDA HISPAANIA MAJA PEREGA

  Uus aasta teeb tihti soovid ja unistused selgemaks. Alustame ka meie aastat ühe mõtteteraga ja võimalusega see kohe ka teoks teha! Nimelt ütleb Hispaania vanasõna, et "teadmine on jõud." El saber es fuerzaMis siis, kui saaksid iga päev tööl just sellele kaasa aidata, seda Hispaaniale omasele särtsuga? Siis tule meile tööle! 


  Kutsume oma toreda kooliperega liituma tegusat ja särtsakat koordinaatorit / assistenti. Sinu tagada on see, et kõik jookseks ladusalt, õpilased oleksid õnnelikud, tunniplaanid oleksid paigas ja et meie raamatu- ja gurmeepoes oleks mõnus ja elav. Samuti abistad igakuiste ürituste programmiga ja nende läbiviimisel ning kirjutad meie tegemistest meie uudiskirja ja sotsiaalmeedia jaoks.

  Loe edasi »
 10. Hispaania Maja 2019

  Üks sündmuste- ja teguderohke aasta hakkab ühele poole saama ning paras aeg on teha väike kokkuvõte kõigest põnevast, mis Hispaania Majas aastal 2019 aset leidis.

  UUS ASUKOHT TONDIL

  Peale üheksat aastat vanalinnas leidis Hispaania Maja endale uue väärika kodu 18. sajandil ehitatud Sprinckthali suvemõisas Tondi südames, kus on piisavalt ruumi nii hispaania keele tundide andmiseks, meie raamatu- ja gurmeepoe jaoks ning teise korruse suures saalis toimuvad meie igakuised üritused. Suvel on kasutada valgusküllane tagahoov, kus saab korraldada mõnusaid koosviibimisi Hispaania toidu ja joogiga. Erilise boonusena on autoga liiklejatele hoovis ning ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta!

  IBEROFEST
  Loe edasi »
Page