Meil on hea meel teada anda, et sel kevadel liitub meiega taas paljude lemmik - õpetaja Fernando. Pealtnäha eestlaslikult rahuliku olemisega, on ta tunnid sama intensiivsed nagu mõni filmi võtteplats ning ta paneb ka kõige kahtlevamad õpilased hispaania keeles vestlema! 

Kes Fernandot veel isiklikult ei tunne, siis pärit on ta Toledost, Hispaania ajaloolisest pealinnast. Hispaania Maja meeskonnaga liitus ta esmakordselt 2019. aasta jaanuarist ning annab era- ja grupitunde nii lastele kui täiskasvanutele. Oma karjääri alustas ta ajakirjanikuna, siis aga leidis oma kutsumuse õpetajana Hispaania koolisüsteemis. Viimased 12 aastat õpetas ta ajalugu ning hispaania keelt Hispaania koolilastele ning 2017. aastast spetsialiseerus hispaania keele õpetamisele võõrkeelena. Eesti on tema jaoks eriline: see on esimene koht väljaspool Hispaaniat, kus ta aitab inimestel hispaania keelt omandada.

Fernando vaba aja sisustab suuresti tema kirg filmikunsti vastu. Seda mitte ainult filme vaadates, vaid ka kaamera taga. Nimelt on Fernando mitme hispaaniakeelse lühi- ja dokumentaalfilmi operaator ja monteerija.

Fernando profiil:

Pärit: Toledo, Hispaania

Haridus: Madridi Complutense ülikool (bakalareusekraadid ajakirjanduses ja hariduses), La Rioja rahvusvaheline ülikool (magistrikraad hispaania keele kui võõrkeele õpetajana)

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Madridis, Toledos, Talavera de la Reinas

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, vene, prantsuse

Miks hispaania keel? “Neid põhjuseid võib loetlema jäädagi, aga kolm asja tasub kindlasti välja tuua. Esiteks on hispaania keel kirjanduslikus mõttes väga kütkestav ja rikkalik keel. Teiseks on see peale mandariini ja inglise keele üks maailma räägitavamaid keeli. Kolmandaks annab see oskuse Hispaanias ja Ladina-Ameerikas reisides sealseid inimesi ja kultuuri veel paremini tundma õppida.”