Salsatund Mercado Hispanol Hispaania Majas

Kas sa teadsid, et Tallinnas on võimalik õppida salsat? Või et laupäeval, 29. augustil, saad ise järgi proovida, milline üks salsatund välja näeb ja isegi mõne salsasammu selgeks õppida?! Salsa on maailma populaarseim Ladina-Ameerika juurtega tantsustiil, mille ajalugu algab Kuubalt. Kutsume Sind Hispaania maailma festivali raames osa saama tasuta salsatunnist Hispaania Majas.

Mis on salsa?

Salsa on populaarne paaristants, mida tantsitakse kõikjal maailmas. Sõna "salsa" tuleb hispaania keelest ning tähendab "kastet". Tavaliselt on see teravamaitseline kaste, mida kasutatakse mitmetes Ladina-Ameerika toitudes. Kuuekümnendate aastate lõpus ning seitsmekümnendate alguses kasutati sõna "salsa" New Yorgis Afro-Kuuba muusika turustamiseks. Salsa pärinevat algselt Kuuba Son muusikast, millest neljakümnendate lõpus / viiekümnendate alguses arenes välja Mambo. Seetõttu võib Kuubat pidada salsa sünnimaaks.

Siiski on ka paljud muud piirkonnad salsa arengus olulist rolli mänginud, sealhulgas Puerto Rico, Kolumbia, Venetsueela ja loomulikult ka New York. Jazz ja Põhja-Ameerika muusikastiilid on mõjutanud tugevalt Kuuba muusikat ja vastupidi. Muusikud nagu Tito Puente (Puerto Rico päritolu newyorklane) ja Celia Cruz (Kuuba lauljatar) olid esimesed selle muusika populariseerijad. Seega, kuigi salsa juured pärinevad Kuubalt, võlgneb salsa praegune vorm paljugi Puerto Ricole ja muudele mõjutustele.

Eesti suurima ja ägedaima salsakooli Casa de Baile õpetajad Andre ja Diana õpetavad Sulle laupäeval selgeks salsatantsu põhitõed. Salsa on väga populaarne ka Eestis, kus Casa de Baile on tantsima õpetanud ligikaudu 20 000 inimest. Kui sina ei ole veel salsat proovinud, siis nüüd on suurepärane võimalus näha ja proovida, milline see rütmikas ja energiline tants välja näeb ning ka oma jalad ja puusad liikuma panna.

Salsatund toimub 29. augustil kell 16.00 Hispaania Majas.


Selleks, et meie tegemistega kursis olla, liitu meie uudiskirjaga või jälgi meid Facebookis ja Instagramis.

Kui sul on tekkinud huvi hispaania keele õppimise vastu, siis liitu meie hispaania keele kursustega, rohkem infot tunniplaanist siin või eratundide kohta siin.

Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised leiavad palju põnevat meie raamatupoest siin ning Hispaania maitsete austajatele on meil erilised gurmeetooted siin.

Miks mitte ühendada keeleõpe ja reisimine? Vaata hispaania keele kursuseid Hispaanias ja Ladina-Ameerikas siin.