Jorge Arena

Flamenko kultuurikursuse õpetaja
Jorge on sündinud Madridis, Hispaania kuningliku hõnguga pealinnas. Hispaania Majas õpetab Jorge hispaania kultuuri ühte kõige kirglikumat vormi: flamenkot ja kõike, mis on selle ümber. Tal on alati olnud kirg keelte vastu, olgu selleks vene või poola keel, mida ta ülikoolis õppis, või kitarrikeeled, millega ta saadab flamenkotantse, õpetab kitarri ja annab kontserte. Eestisse tõid ta magistriõpingud semiootikas Tartu Ülikoolis, enne seda oli ta ka vahetusüliõpilane Krakówis ja Moskvas. Ja kui tahad arutada poliitika, ajaloo, keelte või kunsti teemadel, siis Jorge on alati vestluspartnerina olemas.

Pärit: Madrid, Hispaania

Haridus: ​Madridi Complutense ülikool (bakalaureusekraad kaasaegsetes keeltes - peaeriala vene keel ja kõrvaleriala poola keel), Tartu Ülikool (magistrikraad semiootikas), vahetusüliõpilane Krakówi ülikoolis ja Moskva Riiklikus Rahvusvaheliste Suhete Instituudis

Täiendkoolitus:

  • Asociación de Amigos de la Guitarra
  • La Academia de Música Contemporánea
  • La Escuela de Flamenco Caño Roto del Maestro “Entri”

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, vene, poola

Miks flamenko? “​​Flamenko ei ole kõigest tants ja kitarrimäng, vaid ajalugu, lood ja kirg. Selle sees peitub terve kultuur. Just seda osa flamenkost ma tahangi Eesti inimestele tutvustada ning aidata seeläbi neil ka hispaania keelt veel paremini osata ja tunnetada.”