Marqués de Murrieta Dalmau

Marqués de Murrieta Dalmau

PUNANE VEIN Rioja piirkonnast.

VIINAMARJAD: Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Graciano.

ISELOOM: Modernselt kompleksne.

Aroomis kompleksne, ülimalt tasakaalustatud, tumadaid kuivatatud puuvilju ja kohvi. Maitses täidlane, tulvil musti marju, tumedat šokolaadi, lagritsat. Järelmaitse jõuliselt pikk, tasakaalus marjasus ja tammeröst.

TOIDUSOBIVUS: Punaveinis hautatud härjasaba, metslinnu hautis, vasika Osso buco kartulikroketitega ja punase piquillo pipraga. Tumeda šokolaadi trühvlitega.  Küpse Manchego juustuga.

Soovitav dekanteerida.

Heade hoiutingimuste puhul areneb see vein 15...20 aastat.

Serveerimistemperatuur:  16...17 º C.

Pudeli maht: 0,75L

Hinnangud: 2014 aastakäik Tim Atkin 97/100; Decanter Magazine 96/100

75,00 €

Vajad rohkem infot? Helista meile!

14-päevane toote tagastusõigus

Võimalus tasuda sularahas, ülekandega ja internetipangas


Marqués de Murrieta on Rioja veini legend. Tema Castillo de Ygay on embleemaatiline mõis, mis loodud Prantsuse chateau eeskujul aastal 1852. Luciano de Murrieta, kes oli ideedega oma ajast ees, püstitas selle veinimõisa, mis on olnud teerajajaks siiani.

Marqéus de Murrieta on vanimaid pidevalt tegutsenud veinivalmistajaid Hispaanias Rioja piirkonnas. Viimased 25 aastat on olnud veinikoja omanik ja juht Vicente Dalmau Cebrián-Sagarriga, Conde de Creixell, tõelisest aadlisoost härrasmes. Tema juhatusel on ajalooline veinimõis kaasajastatud, arendatud välja uus ja tulevikku vaatav, kuid vanadel traditsioonidel põhinev stiil. Marqués de Murrieta on võitnud rohkelt auhindu kogu maailmas ja on justkui muutunud üheks kvaliteedi standardite kandjaks.

Veinimõisa ümber kuulub laiuvates veiniaedades kasvavad 5 sorti viinamarjad: Tempranillo, Mazuelo; Garnacha, Graciano ja Viura. Kokku kuulub mõisa juurde 300hektarit viinapuid. Parimatest, merepinnast pea 500 m kõrgusel kasvavate viinapuude marjadest sünnivad ikoonilised Castillo de Ygay Reserva nii punane kui ka valge vein.

Lisainfo
Päritolu Hispaania
Suurus 0.75 l
Kirjuta enda hinnang
Jäta oma arvustus:Marqués de Murrieta Dalmau
Sinu hinnang