Must rada

Rocco Schiavone on tõredaloomuline ja sageli kahtlaste töömeetoditega politseiuurija, kes hämaratel asjaoludel on saadetud Põhja-Itaaliasse Valle d’Aosta ringkonda. Elupõlise roomlasena vihkab ta lund ja keeldub kategooriliselt kandmast rohmakaid talvesaapaid, rikkudes kõrgi kangekaelsusega Alpide suusakuurorti oludes täiesti sobimatuid Clarkse. Schiavone esimene juhtum uues töökohas käivitub siis, kui õhtuse rajahoolduse käigus ilmub lume alt välja surnukeha.

Antonio Manzini “Must rada” on Rocco Schiavone seeria esimene raamat, samast sarjast on ilmunud ka “Aadama küljeluu” ja Maikuu lumi.

„Kõne tuli jaoskonnast. See tähendas kaheksanda astme jama. Võib-olla isegi üheksanda. Rocco Schiavonel oli oma isiklik skaala kõikide nende jamade hindamiseks, mis elu talle iga päev vähimagi kaastundeta kinkis. Skaala algas kuuendalt astmelt. See hõlmas koduste kohustustega seotud asjaajamisi: poes käimine, torulukksepad, korteri üür. Seitsmendale astmele jäid kaubanduskeskused, pank, postkontor, laboratooriumid, analüüside tulemused, arstid üldiselt, aga eelkõige hambaarstid ning lõpuks õhtusöögid töökaaslaste või sugulaste seltsis, jumal tänatud, et viimased elasid Roomas. … Viimaseks oli tema skaalal kümnes aste kõigi ülejäänud jamade ema: kuritegu, mille ta ära pidi lahendama.“

Loe esimest peatükki.

19,90 €

Vajad rohkem infot? Helista meile!

14-päevane toote tagastusõigus

Võimalus tasuda sularahas, ülekandega ja internetipangas


Loe lisaks Jaan Martinsoni raamatublogi Päevalehes: “Clarksid jalas Itaalia lumes”

Lugejate soovitused:

Lisainfo
ISBN 978-9949-9920-2-7
Autor Antonio Manzini
Kirjastus Toledo kirjastus
Tõlkija Cathy Laanela
Keel Eesti
Lehekülgi 284
Kirjuta enda hinnang
Jäta oma arvustus:Must rada
Sinu hinnang