Neftali Peral


Hispaania Maja direktor ja asutaja, hispaania keele õpetaja, paella-meister

Neftali on Hispaania Maja hing. Temas voolab nii andaluusia kui flaami veri, mis ehk selgitab, miks just Eesti talle kõikidest kohtadest kõige südamelähedasemaks osutus. Neftali asutas Hispaania Maja 2009. aastal, olles enne töötanud õppejõuna Tartu Ülikoolis. Ta juhib Hispaania Maja tegevust ja arendust, lisaks annab eratunde nii siin kui kontorites. Samuti korraldab ta iga-aastast õpetajate koolitust “Jornadas de ELE junto al Báltico” hispaania keele õpetajatele Eestist, Baltikumist ja kaugemalt.

Lisaks õpetamisele on tema suureks südameasjaks hispaania kultuuri igakülgne tutvustamine Eestis. Selle üks maitsvamaid näiteid on tänavatoidualgatus Paella Maja, mille kaudu võib Neftali paellasid kohata festivalidel või tellida eraüritustele üle Eesti. Tema 2013. aasta kevadel korraldatud hispaania filmikunsti festivalist koos Kino Artisega sai alguse ka iga-aastane Iberofest, mis toob märtsikuisesse Eestisse rikkalikult ibero-ameerika kultuuri.


Pärit: Almería, Hispaania

Haridus: Neftali on lõpetanud hispaania filoloogia õpingud Almeria ja Barcelona ülikoolides.

Täiendkoolitus:

  • International House Spain (peamine hispaania keele õpetajate koolitaja Hispaanias)
  • Cervantese Instituut (üle maailma tegutsev Hispaania kultuuriinstituut)
  • IL3 (Long Life Learning – Barcelona ülikool)
  • Olnud Cervantese Instituudi DELE eksamite eksamineerija.

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Audentese erakooli IB õppes, Folkuniversitetet’is Tartus, Bakuu Ülikoolis

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: katalaani, hollandi, inglise, eesti

Miks hispaania keel? “Hispaania keel on eelkõige vabadus - vabadus suhelda ligi 500 miljoni inimesega maailmas ja reisida imelistesse paikadesse Hispaanias ja Ladina-Ameerikas.”