Meie õpetajad


Neftali Peral

Hispaania Maja direktor ja asutaja, hispaania keele õpetaja, paella-meister

Pärit: Almería, Hispaania

Haridus: Neftali on lõpetanud hispaania filoloogia õpingud Almeria ja Barcelona ülikoolides.

Täiendkoolitus:

 • International House Spain (peamine hispaania keele õpetajate koolitaja Hispaanias)
 • Cervantese Instituut (üle maailma tegutsev Hispaania kultuuriinstituut)
 • IL3 (Long Life Learning – Barcelona ülikool)
 • Olnud Cervantese Instituudi DELE eksamite eksamineerija.

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Audentese erakooli IB õppes, Folkuniversitetet’is Tartus, Bakuu Ülikoolis

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: katalaani, hollandi, inglise, eesti

Miks hispaania keel? “Hispaania keel on eelkõige vabadus - vabadus suhelda ligi 500 miljoni inimesega maailmas ja reisida imelistesse paikadesse Hispaanias ja Ladina-Ameerikas.”

Loe rohkem

Fernando Blanco

Hispaania keele õpetaja

Pärit: Toledo, Hispaania

Haridus: Madridi Complutense ülikool (bakalareusekraadid ajakirjanduses ja hariduses), La Rioja rahvusvaheline ülikool (magistrikraad hispaania keele kui võõrkeele õpetajana)

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Madridis, Toledos, Talavera de la Reinas

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, vene, prantsuse

Miks hispaania keel? “​Neid põhjuseid võib loetlema jäädagi, aga kolm asja tasub kindlasti välja tuua. Esiteks on hispaania keel kirjanduslikus mõttes väga kütkestav ja rikkalik keel. Teiseks on see peale mandariini ja inglise keele üks maailma räägitavamaid keeli. Kolmandaks annab see oskuse Hispaanias ja Ladina-Ameerikas reisides sealseid inimesi ja kultuuri veel paremini tundma õppida.”

Loe rohkem

Leonardo Unda

Hispaania keele õpetaja

Pärit: Quito, Ecuador

Haridus: ​​Peterburi Pedagoogiline Akadeemia (bakalareusekraad võõrkeelte õpetamisel), Antonio de Nebrija nimeline ülikool Madridis (magistrikraad hispaania keele õpetamises muukeelsetele)

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Peterburis, Bangkokis, Madridis

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: vene, inglise

Miks hispaania keel? ​“Hispaania keele virtuaalõpe annab võimaluse kõigile olenamata nende asukohast või kiirest elutempost mahutada mugavalt hispaania keele õppimine enda graafikusse. Õppida saab enda valitud kohas ning kõikidele materjalidele pääseb ligi 24/7.”

Loe rohkem

Jorge Arena

Flamenko kultuurikursuse õpetaja

Pärit: Madrid, Hispaania

Haridus: ​Madridi Complutense ülikool (bakalaureusekraad kaasaegsetes keeltes - peaeriala vene keel ja kõrvaleriala poola keel), Tartu Ülikool (magistrikraad semiootikas), vahetusüliõpilane Krakówi ülikoolis ja Moskva Riiklikus Rahvusvaheliste Suhete Instituudis

Täiendkoolitus:

 • Asociación de Amigos de la Guitarra
 • La Academia de Música Contemporánea
 • La Escuela de Flamenco Caño Roto del Maestro “Entri”

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, vene, poola

Miks flamenko? “​​Flamenko ei ole kõigest tants ja kitarrimäng, vaid ajalugu, lood ja kirg. Selle sees peitub terve kultuur. Just seda osa flamenkost ma tahangi Eesti inimestele tutvustada ning aidata seeläbi neil ka hispaania keelt veel paremini osata ja tunnetada.”

Loe rohkem

Cristina Pérez

Hispaania keele õpetaja (Skype’i vahendusel)

Pärit: Ponferrada, Hispaania

Haridus: Leoni ülikool (bakalareusekraad hispaania filoloogias), Antonio de Nebrija nimeline ülikool Madridis (magistrikraad lingvistikas)

Täiendkoolitus:

 • DELE eksamite eksamineerija (A1-B2)

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: üle kogu maailma, sealhulgas Voroneži ülikool, "Centro Adelante" (Peterburg), "Atlantic International School" (Peterburg), "Inlingua” (Bangkok), "Enforex” (Barcelona), "Dime” (Barcelona)

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: vene, inglise

Miks hispaania keel? ​“Hispaania keel on reisimise, äritegemise, toidunautimise, ajaloo ja traditsioonide keel. See annab ligipääsu ja mõistmise enam kui viiesaja miljoni inimese kultuurile!”

Loe rohkem

Anna Guijarro

Hispaania keele õpetaja (Skype’i vahendusel)

Pärit: Barcelona, Hispaania

Haridus: Alcalá de Henaresi ülikool (magistrikraad hispaania keele õpetamises muukeelsetele), Leoni ülikool (bakalareusekraad hispaania filoloogias)

Täiendkoolitus:

 • International House Spain (peamine hispaania keele õpetajate koolitaja Hispaanias)
 • Ave Globali, Cervantese instituudi online-programmi, sertifikatsioon

Hispaania keele õpetajana töötanud ka: Dime keeltekoolis Barcelonas, Maidenheadis (Berkshire, Inglismaa), EICA koolituskeskuses (Barcelona), BSS Winter Languages keeltekoolis (Barcelona), NISABA keeltekoolis (Sant Cugat, Hispaania)

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: katalaani, inglise

Miks hispaania keel? ​“Ma usun, et hispaania keele õppimine pakub võimaluse suhelda miljonite inimestega üle kogu maailma.”

Miks katalaani keel? ​“Katalaani keele õppimine on oluline mõistmaks hetkeolukorda Kataloonias ja loomulikult ka selleks, et osata keelt, mis asub prantsuse, itaalia ja hispaania keele vahel.”

Loe rohkem

Laura-Liisa Pärna

Hispaania keele õpetaja

Pärit:Pärnu, Eesti

Haridus: Tartu Ülikool (bakalaureusekraad hispaania filoloogias), Tartu Ülikool (magistrikraad hispaania keele õpetaja erialal). Vahetusüliõpilane Santiago de Compostela ülikoolis (üks õppeaasta).

Täiendkoolitus:

 • Koolitus hispaania keele õpetajatele: Enseñanza del Español como Lengua Extranjera: didáctica y diseño de materiales. Cáceres, Hispaania.
 • Koolitus hispaania keele õpetajatele: Jornadas de ELE junto al Báltico. Hispaania Maja, Tallinn.
 • Konverents „Reconsidering the Practice of CLIL and ELT“. Narva Kolledž.

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, prantsuse, saksa

Miks hispaania keel? „On raske panna sõnadesse, mida tunnen, kui kuulen tänaval hispaania keelt, raadiost hispaaniakeelset laulu, Hispaania lokaalide müra, kui ahmin lennujaamast väljudes lämbet Hispaania õhku, astun paljajalu külmale Hispaania kodu köögipõrandale, joon selle esimese tassi café con lechet... . Kõik see ja veelgi enam paneb mu hinge helisema ja kõike seda ja enamat üritan oma õpilastele edasi anda.“

Loe rohkem

Angel

Hispaania keele õpetaja

Pärit:Buenos Aires, Argentiina

Haridus: Näitleja, inspitsent (Argentiina); kommunikatsioon ja digitaalne meedia (TLÜ)

Keeled, mida valdab lisaks hispaania keelele: inglise, eesti

Miks hispaania keel?Angel arvab, et tal on lavale astudes ja õpetades kaks põhilist tööriista, milleks on empaatia ja mis kõige olulisem, mängulisus, mis põhineb tema vajadusel suhelda ja ennast väljendada.

Loe rohkem