Üritused

Hispaania Maja ja sõbrad kutsuvad:

Avasta hispaania keele hing ja kirg Hispaania Majas!


Ka sellel semestril jätkame põnevate teemaõhtutega, kuhu on oodatud kõik hispaania keele ja kultuuri huvilised. Seda septembrit alustab Hispaania Maja hubases 18. sajandi suvemõisas aadressil Tondi 42, mille avarad saalid ja õdus veranda teevad Hispaania Maja külastamise erakordselt toredaks. Samuti saab enne ja pärast üritusi tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, kust leiab suurima valiku hispaania-, prantsuse- ja itaaliakeelseid õppematerjale, ilukirjandust, kokaraamatuid ja palju muud põnevat.

Kes veel pole meie uut maja külastanud, siis meie juurde jõuda on eriti lihtne: ühistranspordi kasutajatel on Tondi peatusest ainult paar sammu ja autojuhtidele on sisehoovis ja ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta! Vaata lähemalt, kus me asume www.hispaaniamaja.ee/ee/meist/

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

PROGRAMM SÜGIS 2019

REISIÕHTU: Keelekümblus Hispaanias. Tasuta. Teisipäev, 15. oktoober kell 18:00.

Hispaania Maja õpilased räägivad seekord oma suvistest seiklustest meie partnerkoolides Barcelonas ja Malagas ning saab kuulda muljeid ka Cadizist ja Valenciast. Ampsame kõrvale tapaseid ja kes soovib saab juurde osta ka pokaali veini. Üritus ise on tasuta.

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „D”. Pilet 15€. Neljapäev, 31. oktoober kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „D”. D tähe all avaneb selline Hispaaniale kuulsust toonud jõgi – Duero. Maitseme veine, mis valmistatud Duero jõe orus kasvanud ja küpsenud viinamarjadest. Täpsemalt siis kahte valget veini Ruedast : Basa ja El Transistor Telmo Rodriguezelt ning kahte punast: Ribera del Duerost Fuentespina Seleccion ja Toro regioonist Gago Telmo Rodriguezelt. Räägime veinide Degusteerimisest ning Dekanteerime viimase veini.

Veini valavad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Õmblejanna Madriidist. Tasuta. Kolmapäev, 20. november kell 18:00.

Alustab Hispaania Maja raamatuklubi! Raamatuklubi hakkab toimuma Hispaania Maja üliõdusates ruumides Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada.

Esimene raamat on Hispaania viimaste aastate üks menukamaid romaane, María Dueñase „Õmblejanna Madriidist“, mis räägib lihtsatest oludest pärit õmblejanna Sirast, keda elu viib Madriidist Marokosse, kus ta paneb püsti kontinendi glamuurseima moemaja, ning hiljem Lissaboni, kus ta endalegi ootamatult satub ajalooliste sündmuste tulipunkti. „Õmblejannas“ on põnevust ja romantikat, taustaks 1930ndate moemaailm ja Hispaania kodusõda, nii et kannatamatult lehekülgi keerates saab möödaminnes ka ajaloolistest oludest suurepärase ülevaate.

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „F”. Pilet 15€. Neljapäev, 21. november kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „F”. F tähe all avame neli lahedat valget veini, mis kõik pärit Hispaania erinevatest otstest: põhjast, lõunast, idast, läänest.

 • Finca Arantei Albariño Bodegas LA VAL
 • Flor de Vetus Verdejo Bodegas Vetus
 • Font Jui Xarel-lo Gramona
 • Fino CB Pedro Ximenez Bodegas Alvear
 • Räägime veinide Fermentatsioonist, Finodest, Fincast, Florist ja muust huvipakkuvast.

  Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

  Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

  VEINITÄHESTIK: „E”. Pilet 15€. Neljapäev, 12. detsember kl 19:00.

  Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „E”. Kui kätte on jõudnud aasta kõige pimedam aeg, siis kaamose leevendamiseks maitseme sel korral rikkalikke punaveine:

 • E de Ayles Tempranillo Pago Ayles
 • Estay Prieto Picudo DosTares
 • Extremadurast Palacio Quemado La Zarzita
 • Ebro jõe orust Bodegas Izadi Tinto Crianza
 • Räägime lähemalt kuulsa Ebro jõe mõjust Hispaania veinindusele ja muudki huvitavat.

  Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

  Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Registreeru siin:

  VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED

  Clase de cocinar con Neftali. Pilet 19 €. Teisipäev, 24. september kl 18.30.

  Hispaanlaste jaoks on köök üks väga eriline koht, kohati isegi pühalik. Just seal valmivad suure hoolega kõik need road, mis lauale pannakse ning kuigi toit on imemaitsev, siis võetakse aega, et seda nautida ja muidugi rääkida palju.

  Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime valmistama mõnda Hispaania maitsete pärlit. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

  Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

  Mercado de Cava & Hotdogs. Pilet 25€. Reede, 4. oktoober kl 19.00.

  Hispaania Maja kutsub oktoobri alguses kõiki veini ja hea toidu austajaid Mercado Hispano klubiõhtule. Seekord valmivad Neftali köögis üllatavad ja erilised hotdogid. Kõrvale maitseme 5 erinevat pika keldrilaagerdusega Gran Reserva Cavat kolmest veinimajast ja räägime vahuveini valmistamisest ning valmistajatest Penedésis.

  Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Pilet 25 €. Arveldamine on sularahas.

  Veinikoolitus toimub eesti keeles.

  VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Neljapäev, 29. august kl 19:00.

  Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas teise osaga tähest „C” . Kui esimeses kevadises C tähe osas pöörasime tähelepanu Cavale ja Corpinnatile, siis nüüd sumeda sügise eel on tutvustatavad veinidki vastavalt sumedalt tumedamad. Crianza, Castilla, Cebreros, Cabernet, Cariñena... Mida põnevat need sõnad veinimaailmas tähendavad?

  Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

  Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

  Veinikoolitus toimub eesti keeles.

  Infotund paellaga | Keelekümblus Hispaanias ja Ladina-Ameerikas. Tasuta. Reede, 14. juuni kl 18:00 | Esmaspäev, 1. juuli kl 18:30

  Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Miks mitte minna Hispaaniasse puhkusele, õppida hommikul hispaania keelt ja õhtul nautida head kohalikku toitu, veini või sangriat ja õppida tundma Hispaania rikkalikku kultuuri?! Võib-olla teha keeleõppimisele lisaks vabatahtlikku tööd või hoopis proovida ära surfamine?

  Tahad nende kursuste kohta rohkem teada? Tule meile Hispaania Majja külla! Räägime sulle lähemalt võimalustest meie partnerkoolides ja pakume oma aias kohapeal valmivat imemaitsvat paellat! Kes tulla ei saa, võib alati kirjutada mundus@hispaaniamaja.ee, et saada täpsemat infot kõikide võimaluste kohta :)

  Infotund toimub eesti keeles.

  Sissepääs tasuta.

  Clase de cocina con Fernando. Pilet 15€. Kolmapäev, 29. mai kl 13:00.

  Kuu viimasel kolmapäeval on võimalik kõikidel kokkamishuvilistel kohtuda Hispaania Maja köögis meie õpetaja Fernandoga, kellega koos õpime selgeks kuidas valmistada päris ehtsaid hispaania tapaseid, millega on hea suvistel aiapidudel lauda katta. Tund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

  Tund toimub hispaania keeles. Vajalik eelnev registreerumine.

  Pilet 15€ (sisaldab kohvi/teed, värskelt pressitud apelsinimahla ning kõiki vajalikke toidu- ja õppematerjale)

  VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Reede, 10. mai kl 19:00.

  Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „C”.

  Kevade küpsedes on õige aeg pöörata tähelepanu mulliga veinidele:

  Cava & Corpinnat on peamine teema, degusteerime erineva sisuga Hispaania vahuveine. Põnevaks jätkuks saavad vabamas õhkkonnas Cava ja Hotdog paari pandud. Ja mitte tavaline hotdog, vaid midagi enamat, mis valmib HISPAANIA MAJA peremehe Neftali käe all. Mulliveini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Pärast koolitust on cavabaaris võimalik juurde osta oma lemmikuid kas kohapeal või kodus nautimiseks.

  Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

  Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

  Reisiõhtu "La Frontera – elu piiril". Pilet 4€. Teisipäev, 16. aprill kl 19:00.

  Aprillikuu esimene külaline on Hispaania Maja hea sõber Herbert, kes viib meid veidi teistsugusele reisile Ameerikasse nimelt USA-Mehhiko piirile.

  "Olen üks kolmest reisisellist, kes tehes ETV-le saadet “Trumpi müüri radadel” sõitis läbi kogu USA-Mehhiko piiri, kõik 3200 kilomeetrit. Räägin elust nii siin- kui sealpool piiri. Kõigest, mis jäi saadet tehes kaadri ette ja taha. Inimestest, elukorraldusest, omavahelisest läbikäimisest, loodusest, kultuurist, muusikast, söögist, legaalsest ja illegaalsest immigratsioonist, narkokaubandusest, reisimisvõimalustest ja turvalisusest. Ja muidugi müürist – mis valmis, mis tulemas.

  Reisiõhtu toimub eesti keeles.

  Sissepääs 4€ (sisaldab ühte värskendavat jooki: pokaal veini / Mehhiko õlu / Sevilla mandariini limonaadi)

  Raamatu ja roosi päev Hispaania Majas. Pilet - üks roos. Teisipäev, 23. aprill kl 14:00-18:00.

  Tule tähista koos meiega 23. aprillil raamatu ja roosi päeva! Sel päeval saad Hispaania Majale toodud roosi vastu valida endale kingituseks ühe tasuta raamatu meie raamatupoest. Valikus on nii hispaania keele õpikuid kui ka ilukirjandust. Samuti on palju häid üllatusi sooduspakkumiste näol.

  NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses!

  Veinikoolitus "Veinitähestik: B". Pilet 15€. Neljapäev, 25. aprill kl 19:00.

  IBEROFESTI tõmbetuules alustame veinikoolituste uut sarja = Veinitähestik = ja stardime tähestiku teise tähe „B” juurest ja tutvume selle algustähega valgete, rosè ja punaveinidega.

  Proovime ära ka järgmised veinid:

   • Blanc de Pacs Katalooniast
   • Basa Blanco Ruedast
   • Baltasar Gracian Rosè Aragonist
   • Baltos Bierzost
   • Baltasar Reserva Aragonist

  Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid tapaseid.

  Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

  Koolitus toimub eesti keeles. Hind 15€. Vajalik eelnev registreerumine.