Üritused

Üritused

Kas on võimalik keeleõpe ilma kultuurita? Meie arvates mitte. Seepärast jätkamegi ka sellel semestril põnevate teemaõhtutega, kuhu on oodatud kõik hispaania keele ja kultuuri huvilised. Parkimine tasuta hoovis. Vaata lähemalt, kus me asume siin: www.hispaaniamaja.ee/ee/kontakt/

Enne ja pärast üritusi saab teha tutvust laia valikuga meie Hispaania maitsete- ja raamatupoes. 

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

ÜRITUSED HISPAANIA MAJAS 

KEVADSEMESTER 2022
IBEROFEST Hispaania Maja raamatuklubi: Bernardo Atxaga „Need taevad“ l Tasuta. Esmaspäev, 23. mai kell 18.00

 

Baski keelest tõlgitud raamatuid leiab meil väga harva! Aga nüüd on Loomingu Raamatukogus Merilin Kotta tõlkes ilmunud kõige loetuma ja tõlgituma baskikeelse kirjaniku Bernardo Atxaga lühiromaan „Need taevad“. Õigupoolest on see üldse alles teine baski keelest eesti keelde tõlgitud raamat.

See on lugu 37-aastasest naisest, kes on äsja vanglast vabanenud ja bussiga teel tagasi kodulinna. Kuid mitte kõik tema kaasreisijad pole selles bussis juhuslikult ning minevikust tulevikku ei pääse sama muretult kiirteed mööda kihutades nagu Barcelonast Bilbaosse. Naise minevikku jääb võitlus ETA organisatsiooni ridades, kuid nüüd püüab ta raamatutest, mälestustest ja maastikust akna taga tuge otsides leida rahu ja kindlust edasi liikuda. Lugeja saab osa füüsilisest, vaimsest ja emotsionaalsest reisist, mis on ühtlasi elu metafoor ja mida täidavad hääled, unistused ja igatsused.

Selle kevade viimane raamatuklubi toimub ikka Hispaania Maja mõnusates ruumides, kus nii raamatu- kui veinipoe riiulid on kohe käeulatuses. Raamatuklubis osalemine on tasuta, palume anda oma tulemisest teada Hispaania Maja kodulehel. Nii vanad kui uued huvilised on väga teretulnud!

Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.SUUR PÕHJALA KEVADTURG + avatud stuudiod/aiad l Laupäev, 28. mai kell 12.00-17.00 l Põhjala tehases (Marati 5, Kopli) 

 
Laupäeval, 28.05 leiab Põhjala tehases aset suvehooaega avav kevadturg, avatud stuudiod ja aiad. Turg toimub ilusa ilma korral meie õuealal!
 
TEHASEST LEIAD: Disain, kunst, käsitöö; Söök-jook, kodukohvikud; Foodtruck'id; Vanavara, taaskasutus, upcycling, kodukujundus
 
AVATUD STUUDIOD: August; Sigrid Kuusk Stuudio; Claudia Lepik Atelier; MÄRSS/Folklore; My Unicorn; SAFU; Aire Studio Designs; Good Vibrations; Pillezoo; Aliis Sinisalu Photography; Ennos; Urbsill; KÄT Studio; Polina Soyref ja nagu ikka VLND Burger, Karjase sai, Barbarea, Kopli KÖÖK, BOTIK, Kokomo Coffee Roasters jt peatänava majalised
 
AVATUD NÄITUSED: Kaidi Kaasik "NO MIND" (Sepikoja II korruse galerii); kuidas.works "Kalju ja kaduva vahel" (Sepikoja galerii); Santa Zukker/Elo Viiding "VASTUKAJA" (Stuudiomaja II korrus).
 
DJ: Põder (tribal, tech, proge, melodic house). ÜLLATUSESINEJA!
 

Põhjala turul on oma leti püsti pannud ka Hispaania Maja leti. Tule ütle tere!VEINIDE DEGUSTATSIOON: Speed-tasting l 5 €. Laupäev, 28. mai kell 13.00

 

CELLER VELL CAVA BRUT RESERVA, TELMO RODRIGUEZ BASA, LAVAL MAS QUE 2, ALMUVEDRE MONASTRELL, SENDA DE LEÑADORES


Kas tead nimetada oma Hispaaniast pärit lemmikveini viinamarjasorti? Piirkonda? Stiili? Valik põnevamatest Ibeeria veinitüüpidest on teie käeulatuses ja kiire degusteerimise komplektis on cava, kaks valget ja kaks punast veini. Need on Cava Brut Reserva, Rueda Verdejo, Rias Baixase Condado, Monastrell, Aragoni Garnacha cuvèe.


Nagu tõelised profid, teeme 20 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest. Pärast on võimalik jätkata laupäeva pärastlõunat Hispaania stiilis lemmikveini ja maitsvate suupistete saatel.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Hispaania Maja Roheliste Väravate Tänaval l Pühapäev, 29. mai kell 10.00-16.00

Roheliste Väravate Tänav on Nõmme kogukonna pidu!

Sündmus toimub tänavu 29. mail 10:00- 16:00 Võidu parkmetsas ja Prii, Unistuse, Kagu, Astri, Nelgi, Võidu, Karusmarja, Sinilille, Kaitse, Värava, P. Kerese tänava ning Lootuse puiestee ümbruses.
 
Üritust külastama on oodatud kõik huvilised. Leia ka Hispaania Maja Nõmmelt üles ja tule proovi meie paellat!

Roheliste Väravate Tänavat korraldab Ühendus Loov Nõmme.
Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Nõmme LOV vahenditest.


IBEROFEST Erakordne veiniõhtu Marqués de Murrietaga l 35 €. Esmaspäev, 30. mai kell 18.30

 

Marqués de Murrieta on legendiks mitte ainult Hispaanias, vaid tuntud ka rahvusvahelisel tasandil. Tema Castillo de Ygay on embleemaatiline mõis, mis loodud Prantsuse chateau eeskujul aastal 1852. Marqués de Murrieta on vanimaid pidevalt tegutsenud veinivalmistajaid Hispaanias Rioja piirkonnas. Viimased 35 aastat on olnud veinikoja omanik ja juht Vicente Dalmau Cebrián-Sagarriga, Conde de Creixell, tõelisest aadlisoost härrasmees. Nende vein on kriitikute poolt tunnistatud 2020.aastal maailma parimaks.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Samuti loome videosilla ja kuulame tutvustusi otse allikast. Muidugi maitseme nende mõisa veinide hulgast viit silmapaistvat veini ning proovime sinna juurde sobivaid suupisteid. Maitsmisele tulevad veinid on järgmised: ALBARIÑO PAZO BARRANTES 2019, PRIMER ROSE 2020, RESERVA 2017, GRAN RESERVA 2015, DALMAU 2016.

Osalemine 35 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.


Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

Registreeru siin:

Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin. Kui soovid teha oma eraürituse Hispaania Majas, kirjuta meile merilin@hispaaniamaja.ee. Aitame Sul teha meeldejääva sünnipäeva, meeskonnaürituse või meeleoluka hispaania-teemalise koosviibimise sõpradega!