Üritused

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.MERCADO HISPANO l 27. august kell 11-20 l TASUTA

Hispaania Maja tähistab Mercado Hispanoga oma 13. sünnipäeva!

Mercado Hispanolt leiad lisaks meie raamatu- ja hispaania maitsete poele kohviku, mis on ühtlasi avatud Kristiine hoovikohvikute päeva raames.

Hoovikohvikus valmistavad Hispaania ja Ladina-Ameerika kokad ehtsaid oma riigi toite ja suupisteid. Kes soovib saab proovida Hispaania veine, mängida lõbusaid mänge, osaleda keelekohvikus ja hispaania keele tasuta proovitunnis, testida oma keeletaset, nautida flamenkoetendust ja kogeda Hispaania hõngu. Hispaania keelt saavad sel päeval tasuta õppida ka lapsed. Väikse Hispaania leiad just siit samast Kristiinest!

 

Päeva programm:

11.00 Hoovikohviku avamine

11.00 Hommikujooga Lauraga l 5 € (tund on hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalik)

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

13.00 

13.00 l 13.15 l 13.30 l 13.45 Võimalus teha tasuta tasemetesti (tavahind 20 €)

14.00 Flamenkoetendus 

15.00 Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 €

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.15 Tasuta proovitund lastele

17.00 Keelekohvik l Language Cafe l 5 €

18.00-20.00 Hispaania meeleolu ja maitsete nautimine jätkub vabas vormis

 

 Mercado Hispano ürituste kohta saad lähemalt lugeda allpool.


Augustikuu ürituste kava

 

19.08 l 18.00 Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas

23.08 l 14.30 Tasuta proovitund lastele

24.08 l 09.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            13.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            19.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

25.08 l 10.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele           

            14.45 Tasuta proovitund lastele

            18.30 Viinamarjaveinide mitu nägu

26.08 l 16.30 Tasuta proovitund noortele

27.08 l 11-20 MERCADO HISPANO


 

Pane end kirja oma lemmiküritustele allpool! Tegevused, millel on osalustasu, saab tasuda kohapeal sularahas. 
 


Tasuta tasemetestid sünnipäevanädalal

Tavahind 20.-

 

22.08 l 17.30 l 18.00
 
23.08 l 12.00 l 14.00 l 17.30 l 18.00
 
25.08 l 9.00 l 12.00 l 17.30 l 18.00
 
26.08 l 9.00 l 12.00 l 14.00 l 16.30 l 17.30 l 18.00

 

Tasemetestile on end kõige parem kirja panna siin.

 


FLAMENKO

 

27. augustil esinevad Hispaania Maja hoovis peaaegu 20 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio õpetajat ja õpilast! Flamenkokleitide lehvides näeb erinevaid flamenkostiile. Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio on Hispaania Maja pikaajaline sõber ja nende esinemised toovad Hispaania Majja alati särtsu juurde. Tule vaata seda kirglikku tantsu Mercado Hispanol algusega kell 14.00. Oled oodatud terve perega. Tantsuetendus on tasuta.

 

Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio loodi 1991. aastal ja on esimene flamencostuudio Eestis. Juhendaja Claudia Ševtšenko Lenaerts on Eesti flamenkokoolkonna looja, koreograaf, pedagoog ja tantsija.

 

Ka Sinul on võimalik flamenkotants selgeks saada! 5. septembril alustab uus algajate rühm, kuhu on oodatud igas vanuses soovijaid. Samuti on võimalik liituda edasijõudnute rühmadega. Kirjutasime flamenkost mõne sõna rohkem kaks aastat tagasi toimunud Hispaania maailma festivali raames ka oma blogis.

 

Lisanfo Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio Facebooki lehel.

 


Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas l Tasuta Reede, 19. august kell 18.00

Kakskeelne luuleraamat. Raamatu väljaandmist on toetanud Tšiili Vabariigi Suursaatkond.

Tšiili luuletaja Vicente Huidobro (1893–1948) – kosmopoliidist poeet, kes on koos Nerudaga üks Ameerika hispaaniakeelse luule tugisambaid. Tema loomingu keskmeks on keel, see tähendab reaalsusega sidumata lähenemine luulele. Eesmärk on ambitsioonikas – Huidobro soovib keelt kui kunstilist vahendit uuendada, tema luulekäsitlusega käib kaasas esteetiline programm. Huidobrot peetakse hispaaniakeelse avangardismi isaks. Ta asutab Buenos Aireses kreatsionistliku liikumise, mille manifest kõlab selliselt: „Kunstiteose esimene tingimus on luua, teine on luua ja kolmas on luua“. 1917. aastal ühineb ta murrangulise plahvatusega avangardistlikus Pariisis, kus tutvub Picasso, Apollinaire’i, Grisi, Tzara ja teistega. Kokkupuude kubismi ja dadaismiga rikastab tema luulekäsitlust.

Koostaja Marcelo Ismael Gatica Bravo onTšiili luuletaja (Cauquenes, 1976). Ta on omandanud doktorikraadi Hispaania Salamanca ülikoolis Hispaania ja Ladina-Ameerika kirjanduses. Ta elab Eestis, kus ta on töötanud hispaania keele õpetajana Hispaania Majas ja Tallinnas giidina. Hispaania keeles on ta avaldanud luulekogud A-Trio Poético (2003), Portafolio, poemas a pie de página (2013), Crucial (2014) ja Anclado en el pescador de mares (2017), El mar ya no es (2020), Historia Universal de una trenza (2020) ja Echa tu pan sobre las aguas (2021). Eestis on Marcelo koostanud tšiili luule valimikud "Lõunatuuled" (2015) ja "Väljaspool-müüre" (2018) ning nüüd ka "Sõit langevarjuga(2022).

Illustratsioonide autor Izak One, kodanikunimega Walter Mora Marambio (s. 1986, Antofagasta) on Tšiili tänavakunstnik ja arhitekt (Universidad Católica del Norte, Tšiili). Ta elab Eestis, kus on teinud mitmeid seinamaalinguid. Izak on oma töid eksponeerinud järgmistel näitustel: “Otro País, mes de Antofagasta en Valdivia” Valdivia nüüdiskunsti muuseumis (Tšiili, 2007), “El dulce derecho a mutilar” (2013, Tšiili), “Gravity-Gra ti” (Kuressaare, 2014) ja viimati Eesti 100. sünnipäevale pühendatud näitus “MuSada” Eesti Rahvusraamatukogus (2018).

Osalemine TASUTA, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Viinamarjaveinide mitu nägu l 22 € Neljapäev, 25. august kell 18.30

Sel  õhtul on laual kolm viinamarjasorti, seitse erinevat veini. Vaatame ja maitseme üle, milliseid erisuguseid veine võimaldavad samad viinamarjasordid.

Võrdlusse lähevad mitte just kõige igapäevasemad sordid:

* Moscatel – kuiv vein ja dessert ning veel midagi kolmandat,

* Pedro Ximenez – kuivad veinid erineval viisil valmistatud,

* Prieto Picudo – rosè ja punavein.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine 22 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Hommikujooga Lauraga l 5 € l Laupäev, 27. august kell 11.00

Enne Hispaania maitsete maailma sisenemist kulub ära üks virgutav hommikujooga. Tundi juhendab Hispaania Maja õppetöö koordinaator ja hispaania keele õpetaja Laura. Mercado Hispanol ühendab Laura oma kaks armastust – hispaania keele ja jooga – ning kutsub sind endaga laupäeva hilisel hommikul liigutama.

Joogatund toimub hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalikud.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Võta palun kaasa enda joogamatt.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Hispaania keele proovitunnid l TASUTA l Laupäev, 27. august kell 12.00 l 15.00 l 16.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.00 Tasuta proovitund lastele

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Ajalooline ekskursioon Hispaania Majas l TASUTA l Laupäev, 27. august kell 13.00

Sprincktali suvemõis on pärit 18. sajandist ning on ehitatud samas asunud 17. sajandist pärit suvemõisa asukohale. Oma nime sai härraste suvekodu üle tänava asunud ajaloolise veerikka allika järgi (alamsaksa keeles „sprenk” või „sprinck”).

Suvemõisa tutvustab sulle Hispaania Maja arendusjuht Merilin, kes on ülikoolis muide ajalugu õppinud. Tule tutvu Tondil asuva Hispaania Maja koduga!

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 € l Laupäev, 27. august kell 15.00

Kas sul nutitelefon on? Kui jah, siis võta see kaasa ja tule Hispaania Majja orienteeruma. Meie hispaania keele õpetaja Leonardo juhatab sind läbi lõbusa mängu mööda Hispaania Maja ja seda kõike hispaania keeles. Uued tutvused on garanteeritud!

Orienteerumisel on abiks mobiilirakendus, mida sa ei ole võib-olla varem kasutanud, aga ära lase sellel end heidutada. See on väga lihtne ja me aitame sel sul üles seada.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust), kuid vajalik eelnev registreerimine. Üritus toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Keelekohvik l Spanish Language Cafe l 5 € l Laupäev, 27. august kell 17.00

 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja keelekohvikusse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kes haarab Su vestlusesse ka siis, kui sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus toimub tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.


Pane end kirja oma lemmiküritustele siin:

Vali sobiv aeg või märgi "Ei soovi osaleda proovitunnis"

Vali sobiv aeg või märgi "Ei soovi tasemetesti"


Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin. Kui soovid teha oma eraürituse Hispaania Majas, kirjuta meile merilin@hispaaniamaja.ee. Aitame Sul teha meeldejääva sünnipäeva, meeskonnaürituse või meeleoluka hispaania-teemalise koosviibimise sõpradega!