Üritused

Hispaania Maja on koht, kuhu on oodatud kõik Hispaania ja Ladina-Ameerika kultuuri huvilised. Korraldame regulaarselt raamatuklubi- ja veiniõhtuid ning palju muud põnevat. On üritusi nii eesti kui ka hispaania keeles. Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas! 


 

Eriline veiniõhtu Marqués de Murrieta Reservadega l 38€. Kolmapäev, 7. detsember kell 18.30 (1 VABA KOHT!

 

Rioja veinipiirkonna märgiline veinimõis Marqués de Murrieta sai tänavu 170 aasta vanuseks. Selle tähtpäeva auks andsid nad välja ajaloolise kollektsiooni 6 viimasest väljalaskest 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ja 2017 pärit Reserva Finca Ygay veinidest. 

Nüüd on harukordne võimalus need kõrvuti ära mekkida ning võrrelda erinevate aastakäikude veinide iseloomu, mis kujuneb erinevate aastate kliimatingimustest ja muidugi ka erineva pikkusega küpsemisest pudelis. 6 eri aastakäigu veinidest seeria on pakitud kaunisse puitkasti ja kingituseks justkui loodud. Limiteeritud koguses on saadaval.

Avamisele kuuluv Reservade vertikaalkast on saanud nimeks COLECCIÓN HISTÓRICA 170 ANIVERSARIO ning maitsemeeled juhatame sisse Marques de Murrieta Primer Rosèga.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine on 38 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kiirusta, sest kohtade arv seekord piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes.Hispaania Maja raamatuklubi: Samanta Schweblin „Nähtamatu niit” l Tasuta. Esmaspäev, 12. detsember kell 18.30

Sügishooaja raamatuklubi on täielikult Ladina-Ameerika lainel, kuid uuel aastal lubame ka Hispaania kirjandust! Argentiina kirjanik Samanta Schweblin (sünd. 1978) on üks omapäraseimaid hääli Ladina-Ameerika noorema põlvkonna kirjanike seas, tema teosed on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu ja neid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde.

Pingestatud õhustikuga lühiromaan viib meid maailma, mis on läbi imbunud nähtamatust mürgist: see tapab loomi, võtab võimust inimeste kehade üle ja halvab nende meeled. Puhkusest maal kujuneb painaja ning hämaras, elu ja surma vahetsoonis viibivad tegelased püüavad sündmusi mõttes taastades toimunut mõista. Schweblini elu ja loomingut tutvustab lähemalt tõlkija Ruth Sepa saatesõna, mis annab lisaks väikese ülevaate uutest suundadest Ladina-Ameerika tänapäeva kirjanduses ja ka keskkonnaprobleemidest, mis on romaanile ainest andnud.

Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 


Hispaania keele vestlusklubi l 5€ / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Neljapäev, 15. detsember kell 18.00 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

 

 Hispaania jõuluhommik lastele l Perepilet 7 €. Laupäev, 17. detsember kell 12.00

Laupäeval, 17. detsembril kutsume väikseid uudishimulikke mudilasi pere jõuluhommikule. Räägime jõulutraditsioonidest Hispaanias, kuulame ja laulame hispaaniakeelseid laule ning lapsed saavad koos vanematega meisterdada. Samuti saab proovida traditsioonilist Hispaania jõulumaiust mee ja mandlitega. Eriti oodatud on lapsed alates 3. eluaastast koos vanematega. Üritus algab kell 12, kestab umbes 45 minutit ning toimub hispaania ja eesti keeles. 

Hispaania Maja asub Tondil Sprinckthali suvemõisas, mille esimesel korrusel on raamatu- ja Hispaania maitsete pood ning kus maja taga saab tasuta parkida. Sisse pääseb nii esi- kui ka tagauksest.

Palun anna enda tulekust teada ja kohtumiseni Hispaania Majas!

Perepilet 7 €. Lastehommik toimub hispaania ja eesti keeles. 


Märgi, kui panid end kirja hispaania keele vestlusklubisse


Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin.

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.