Üritused

Üritused

Ka sellel semestril jätkame põnevate teemaõhtutega, kuhu on oodatud kõik hispaania keele ja kultuuri huvilised. Hispaania Maja uued ruumid hubases 18. sajandi suvemõisas aadressil Tondi 42 teeb Hispaania Maja külastamise erakordselt toredaks. Samuti saab enne ja pärast üritusi tutvuda meie uue gurmee nurgaga ja täienenud raamatupoega, kust leiab suurima valiku hispaania-, prantsuse- ja itaaliakeelseid õppematerjale, ilukirjandust nii hispaania kui inglise keeles, sõnaraamatuid, kokaraamatuid ja palju muud põnevat.

Kes veel pole meie uut maja külastanud, siis meie juurde jõuda on eriti lihtne: ühistranspordi kasutajatel on Tondi peatusest ainult paar sammu ja autojuhtidele on sisehoovis ja ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta! Vaata lähemalt, kus me asume www.hispaaniamaja.ee/ee/meist/

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

ÜRITUSED HISPAANIA MAJAS 

SÜGISSEMESTER 2021

Harjutame hispaania keelt: Viktoriiniõhtu! Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 25. september kell 18:30

2021. aasta septembrist alustame uue ürituste sarjaga, et pakkuda kõikidele hispaania keele õpilastele vajalikku keelepraktikat mõnusas keskkonnas ka väljaspool klassiruumi. Esimese üritusena viib Hispaania Maja õpetaja Carlos läbi ühe põneva viktoriini ning osaleda on võimalik nii meeskonnas kui üksi. Kuna viktoriin toimub õhtusöögiajal, siis valmistame ette mõned maitsvad tapased ning kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
 
Ei ole oluline, kui palju annet Sul hispaania keele peale on või arvad, et ei ole. Lõpuks räägivad kõige paremini hispaania keelt ikkagi need, kes kõige rohkem õpivad, vigu teevad ja harjutavad. Tule harjuta koos meiega ning veeda üks tore õhtu! 
 
 

Õhtu toimub hispaania keeles ning osaleda on võimalik ka algajatel

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine. Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning Hispaania maitsete poes. 


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Neljapäev, 30. september kell 18.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese eelmisel aastal trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIPROGRAMM

Hispaania rahvuspüha, La Fiesta Nacional de España, on 12. oktoobril. Selle tähistamiseks naudime kahel veiniõhtul eriti häid Rioja veine ning mulliga jooke. Lisaks toimub üks eriline vestlusõhtu Kuubal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põdraga. 


RIOJA VEINIÕHTU | 24€. Neljapäev, 7. oktoober kell 18.30

Maitsmisel tuleb kaks valget veini Izadi veinimajast Larrossa ja Blanco 2019 ning püüame leida sarnasusi ja erinevusi kolmes Rioja punases veinis: Izadi Crianza 2017, Marqués de Murrieta Reserva 2016 ja Remelluri Gran Reserva 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Osaledes mõlemal veiniõhtul saad nautida maitseelamusi 10 eriti heast veinist ja tapastest 40€. 


VESTLUSÕHTU "KUUBA TUULED" | Tasuta. Esmaspäev, 11. oktoober kell 19.00

Kuuba-teemalise vestlusõhtu külaliseks on Kuubal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põder. Anneli ema on eestlane, isa aga kuubalane ning ta ise elab nüüd juba üle 20 aasta Eestis tegutsedes Tallinnas giidina ja hispaania keele õpetajana. Tema teise kodumaa ühiskonnast ja kirjandusest, sellest, kuidas möödus tema lapsepõlv ja noorus Kuubal ja mis saareriigis praegu toimub, vestleb Anneliga Mari Laan Toledo kirjastusest. Selle kohtumise ajendeid ongi kaks – üks ühiskondlik, teine kirjanduslik. Ühiskondlik ajend on seotud Kuuba praeguste oludega – taas on seal heitlikud ja keerulised ajad, mille kohta Eestisse jõuab uudiseid vähe. Kirjanduslik ajend on seotud Leonardo Padura romaani „Havanna tuuled“ ilmumisega.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud kirjanik, keda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Rahvusvahelise tuntuse on Padurale toonud eelkõige romaanisari, mille peategelaseks on politseiuurija Mario Conde. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ning annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Raamatute peategelane Mario Conde esindab Padura sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda. Mõlemad teemad annavad ainest Annelilt küsida, milline on tema, Padura kirjeldatud oludes kasvanud inimese mitteturistlik ja vahetu pilk Kuuba minevikule ja tänapäevale. Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese eelmisel aastal trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIKONTSERT TENOR GERMÁN GHOLAMIGA | 19€ eelmüügist l 25€ kohapeal l Pääs kahele 35€. Reede, 15. oktoober kell 20:30

Augustis astus Hispaania Maja sünnipäeva pidustuste ajal üles tenor Germán Gholami, kelle antud kontsert koos pianist Margus Riimaga jättis meile ning osalejatele tõeliselt kustumatu elamuse. Hispaania rahvuspüha väärib samuti tähistamist ning suurepärane võimalus kõikidel muusikasõpradel nautida erinevaid Hispaania laule särava Germáni esitluses.

Kes veel ei tea, siis Germán on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012. Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud" ja "Ooperifantoom", "Nunnad hoos". Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis "Traviata" Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla,

siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

Registreeru siin:

Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin.