Üritused

Üritused

Kas on võimalik keeleõpe ilma kultuurita? Meie arvates mitte. Seepärast jätkamegi ka sellel semestril põnevate teemaõhtutega, kuhu on oodatud kõik hispaania keele ja kultuuri huvilised. Meie juurde jõuda on eriti lihtne: ühistranspordi kasutajatel on Tondi peatusest ainult paar sammu ja autojuhtidele on sisehoovis ja ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta! Enne ja pärast üritusi saab teha tutvust laia valikuga meie Hispaania maitsete ja raamatupoes. 

Vaata lähemalt, kus me asume siin: www.hispaaniamaja.ee/ee/meist/

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

NB! Kõikidel üritusel osalemiseks tuleb esitada tõend COVID-19 haiguse läbipõdemisest või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimisest. 

ÜRITUSED HISPAANIA MAJAS 

SÜGISSEMESTER 2021Harjutame hispaania keelt: "Días de navidad". Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 11. detsember kell 18.30

Detsembris teeme ühe mõnusa jõuluteemalise filmiõhtu! Tegelikult mitte küll päris filmiõhtu, sest vaatame koos 3-osalist Hispaania minisarja "Días de navidad". Sarja peategelasteks on neli õde, kes tähistavad jõule oma perekodus kolmel erineval ajastul, mis omakorda esindavad nende elu kolme peamist etappi: teismeiga, täiskasvanuiga ja vanadus. Läbi aja kulgemise ja erinevate vaatenurkade on näha perekonna dünaamikat, saladusi ja isiklikke vastasseise. 
 
Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. Seega suurepärane võimalus veeta üks tore õhtu ja õppida juurde hispaania keelt. Sari on hispaania keeles inglisekeelsete subtiitritega. Pane end kirja lehe allosas! Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 


RAAMATUKLUBI. Leonardo Padura Kuuba krimkad. Esmaspäev, 13. detsember kell 18.30

Detsembri raamatuklubis räägime Leonardo Padura kirjutatud Kuuba krimisarja kuuluvatest raamatutest „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“, mille peategelaseks on keskealine ning nostalgitsemisele kalduv Havanna politseileitnant Mario Conde, sõpradele Krahv. Autori sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda esindav Conde eelistaks tegelikult olla kirjanik, kuid peab tegelema Havannas laiutava korruptsiooni, kuritegevuse ja räpaste saladustega. Ta jagab oma kodu vanaisa järgi nime saanud tapluskala Rufinoga ning oma üksildasi õhtuid ülekaalulise ratastoolis sõbraga.

Raamatute tegevus toimub 1989. aasta Kuubas, samuti vaatab peategelane tagasi oma noorpõlvele 1960ndatel, mil valitseb äratundmist pakkuv kommunistlik retoorika. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ja annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Ilmselt ainult kuubalane on võimeline kirjutama niivõrd poeetiliselt, peaaegu sentimentaalselt sigaritest, rummist ja pesapallist. Muidugi ka sõprusest, armastusest ja söögist. Ja Havannast.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud Kuuba kirjanik, ülikoolis õppis ta hispaania keelt ja kirjandust. Teda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Sarnaselt paljude teiste põlvkonnakaaslastega seisis Padura 1980ndate lõpul ja 1990ndate alguses, silmitsi küsimusega, kas lahkuda Kuubalt või jääda kodumaale. Padura valis viimase. Kirjanik on oma loomingu eest pälvinud hulgaliselt tunnustusi, nende seas tähtsaimad on Kuuba riiklik kirjandusauhind (2012) ja Hispaania üks olulisemaid rahvusvahelisi kirjanduspreemiaid Astuuria printsessi auhind (2015).

Raamatuklubiks valmistudes võib muidugi lugeda mõlemat raamatut, aga kes ei jõua, teeb pool. Raamatud „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“ leiad Hispaania Maja raamatupoest.

Raamatud on tõlkinud Maarja Paesalu, kujundanud Allan Kukk, välja andnud Toledo kirjastus. Hispaania Maja raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Osalemine tasuta.


Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

Registreeru siin:

Vaata VAREM TOIMUNUD ÜRITUSI siin.