Üritused

Hispaania Maja ja sõbrad kutsuvad:

Avasta hispaania keele hing ja kirg sel kevadel Hispaania Majas!Jätkuks selle aasta kirglikule ja sündmusterohkele Iberofestile jätkame aprilli-ja maikuus põnevate teemaõhtutega, kuhu on oodatud kõik hispaania keele ja kultuuri huvilised. Hispaania Maja on nüüd uues mõnusas asukohas: 18. sajandi suvemõisas Tondi 42, mille avarad saalid ja õdus veranda teevad Hispaania Maja külastamise erakordselt toredaks. Samuti saab enne ja pärast üritusi tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, kust leiab suurima valiku hispaania-, prantsuse- ja itaaliakeelseid õppematerjale, ilukirjandust, kokaraamatuid ja palju muud.

Kes veel pole meie uut maja külastanud, siis meie juurde jõuda on eriti lihtne: ühistranspordi kasutajatel on Tondi peatusest ainult paar sammu ja autojuhtidele on sisehoovis ja ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta! Vaata lähemalt, kus me asume www.hispaaniamaja.ee/ee/meist/

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

PROGRAMM APRILL-MAI 2019

Reisiõhtu "La Frontera – elu piiril". Pilet 4€. Teisipäev, 16. aprill kl 19:00.

Apriilikuu esimene külaline on Hispaania Maja hea sõber Herbert, kes viib meid veidi teistsugusele reisile Ameerikasse nimelt USA-Mehhiko piirile.

"Olen üks kolmest reisisellist, kes tehes ETV-le saadet “Trumpi müüri radadel” sõitis läbi kogu USA-Mehhiko piiri, kõik 3200 kilomeetrit. Räägin elust nii siin- kui sealpool piiri. Kõigest, mis jäi saadet tehes kaadri ette ja taha. Inimestest, elukorraldusest, omavahelisest läbikäimisest, loodusest, kultuurist, muusikast, söögist, legaalsest ja illegaalsest immigratsioonist, narkokaubandusest, reisimisvõimalustest ja turvalisusest. Ja muidugi müürist – mis valmis, mis tulemas.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

Sissepääs 4€ (sisaldab ühte värskendavat jooki: pokaal veini / Mehhiko õlu / Sevilla mandariini limonaadi)

Raamatu ja roosi päev Hispaania Majas. Pilet - üks roos. Teisipäev, 23. aprill kl 14:00-18:00.

Tule tähista koos meiega 23. aprillil raamatu ja roosi päeva! Sel päeval saad Hispaania Majale toodud roosi vastu valida endale kingituseks ühe tasuta raamatu meie raamatupoest. Valikus on nii hispaania keele õpikuid kui ka ilukirjandust. Samuti on palju häid üllatusi sooduspakkumiste näol.

NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses!

Veinikoolitus "Veinitähestik: B". Pilet 15€. Neljapäev, 25. aprill kl 19:00.

IBEROFESTI tõmbetuules alustame veinikoolituste uut sarja = Veinitähestik = ja stardime tähestiku teise tähe „B” juurest ja tutvume selle algustähega valgete, rosè ja punaveinidega.

Proovime ära ka järgmised veinid:

 • Blanc de Pacs Katalooniast
 • Basa Blanco Ruedast
 • Baltasar Gracian Rosè Aragonist
 • Baltos Bierzost
 • Baltasar Reserva Aragonist
 • Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid tapaseid.

  Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

  Koolitus toimub eesti keeles. Hind 15€. Vajalik eelnev registreerumine.

  Registreeru siin: