VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED


VEINITÄHESTIK "S" | 30 € | Neljapäeval, 21. september 2023 kell 18.30

Peale väikest suvepuhkust alustame taas meie populaarsete veiniõhtutega. Veinitähestiku sari on sobivalt jõudnud septembri alguse puhul "S" tähe juurde. Siia teemasse kuuluvad tuntud viinamarjasordid Sauvignon ja Syrah. Avatavate veinide hulgas toome esile mõiste "seleccion" ning räägime mis peitub sõnade sake, Sangria, Sautern, sulfiid veinis või Sobre Lias taga. Maitseme järgmisi veine:

 1. 1. Montespina Sauvignon Blanc 2022 DO Rueda
 2. 2. Izadi Seleccion Blanco 2022 DOCa Rioja
 3. 3. S de Aylés 2014 Pago Aylés
 4. 4. Fuentespina Selección Crianza 2016 DO Ribera del Duero
 5. 5. Izadi Seleccion Reserva 2017 DOCa Rioja 
 6. 6. Casa Castillo Valtosca 2020 DO Jumilla

Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 30 €. Veiniõhtu on eesti keeles, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Oma lemmikveine on võimalik kohapeal kaasa osta. 

MERCADO HISPANO - Hispaania Maja 14. sünnipäev | Tasuta | 26. august 2023

Tule tähista koos meiega!

Sel suvel tähistab Hispaania Maja juba oma neljateistkümnendat tegevusaastat. Sel puhul toimuvad 26. augustil Hispaania Majas pidustused nime all “Mercado Hispano”, kuhu on kõik oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Ootame Sindki tähistama koos meiega ning nautima selle koha erilist atmosfääri. See on väike Hispaania Tondi südames!

Sel päeval on menüüs erinevad Hispaania ja Ladina-Ameerika maitsed, värskendavad joogid ning meie raamatu- ja Hispaania maitsete poes on kõigile -5% soodustus (soodustus ei laiene alkoholile)! Samuti saab uurida lähemalt algavate kursuste kohta Hispaania Majas ja meie partnerkoolides Hispaanias! 

Lisaks PROGRAMMIS:

12.00 Ajalooline tuur Sprinckthali suvemõisas

13.00 Tasuta hispaania keele proovitund

15.00 Tasuta hispaania keele proovitund

Ekskursioonil või proovitunnis osalemiseks pane end kirja allpool!

AVATUD USTE PÄEVAD | Tasuta | 15-16 juuni kell 10-18

Tule tutvu Hispaania Majaga!

Hispaania on üks imeline maa, kus on nii palju avastada! Kujuta ette seda kultuuri ja neid kohtumisi, mis Sinu ees lahti rullub, kui Sa vaid mõistaksid nende keelt! Ja Ladina-Ameerika? Jaa! Nii imeliselt mitmetahuline ja põnev! Hispaania keelt räägib neljal kontinendil emakeelena ligi 500 miljonit inimest. Kas sooviksid osata nendega suhelda?

15. ja 16. juunil avame Sulle oma uksed ning osa on võimalik võtta osa tasuta proovitundidest, testida oma keeletaset, tutvuda lähemalt meie koolimaja, õpetajate ning õppimisvõimalustega nii Hispaania Majas kui ka meie partnerkoolides Hispaanias. Ning muidugi tutvuda meie Hispaania maitsete ja õppematerjalide valikuga. 

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

Kogu programmiga saad tutvuda ning proovitundi ja tasemetestile kirja panna SIIN. Kohtade arv on piiratud!Vestlusõhtu Hispaania suursaadikuga Eestis: "Estonia and Spain: story of the transformation of two countries" | Tasuta | Teisipäev, 30. mai kell 19.15

Hispaania suursaadik Eestis, Guillermo Corral van Damme tutvustab
kaasaegset Hispaaniat ja selle viimaste aastakümnete edukat muutumislugu
riigi ja ühiskonnana, et ületada keeruline 20. sajand ja kindlustada enda
koht arenenud demokraatliku ja eduka majandusega riigina. Lisaks soovib
nüüdisaegne Hispaania silma paista oma avatud ja tolerantse ühiskonnaga,
mis on inimõiguste ja vabaduste kaitsmisel paljudes valdkondades teerajaja.

Näib võimatu mitte näha selles muutuste eduloos paralleeli tänapäeva Eesti
viimase kolme aastakümne ajalooga. Hispaania ja Eesti, partnerid ja liitlased, mis asuvad Euroopa eri osades, jagavad lisaks põhimõtetele ja väärtustele ka neid ajaloolisi muutuste lugusid.

Osalemine on tasuta, kuid ajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.Veinitähestik P l 44 €. Kolmapäev, 24. mai kell 18.30

Maikuu teise veiniõhtu teemaks on P nagu poodiumiveinid. Proovimisele tulevad veinid, mis on saanud maailma parimate veinikriitikute tabelis punkte mitte vähem kui 93 punkti 100. Omavahel saame võrrelda veine, mis on kuni 95 punkti kui ka tõelise esikoha veine punktidega 95+. Valiku koostamisel lähtume erinevate veinikriitikute hinnangutest, seega hea võimalus teada saada, millise kriitiku maitsemeelega Sinu oma kõige rohkem kattub. Maitsmisele võtame veinipoodiumilt:

 • Pazo Barrantes 2019 Gran Vino Albariño 
 • Marqués de Murrieta 2017 Capellania
 • Gramona 2012 III Lustros
 • Bernabeleva 2019 Arroyo de Tórtolas
 • Gago Viticultures 2013 Pago la Jara 
 • Casa Castillo  2019 Las Gravas Viñas Viejas
 • Alvear PX Solera 1927

Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 44 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Oma lemmikveine on võimalik kohapeal kaasa osta. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniõhtule tulles soovitame auto koju jätta.Madridi kultuuriõhtu / 5 € / Teisipäev, 16. mai kell 19.00

Madrid on Hispaania kuningriigi pealinn juba 16. sajandist - tõeline suurlinn, kus on maailma tasemel kunstimuuseumid, suurepärane valik restorane, baare ja toiduturge ning tegevust igaks kellaajaks. 

16. mai õhtul tutvustabki seda põnevat linna ja piirkonda selle ümber lähemalt Hispaania Maja õpetaja Julio, kes on ühtlasi Madridis üles kasvanud. Tule ja saa rohkem teada Hispaania kiningliku pealinna kohta ning ühtlasi hea võimalus saada hispaania keeles osavamaks!

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles. Loe Julio kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.


Hispaania keele vestlusklubi / 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Kolmapäev, 17. mai kell 18.30 

Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Kutsume Sind Hispaania Maja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama, kui Su keeleoskus on vähemalt A1.3.Võid tulla julgelt üksi, kuna meie õpetajate  ettevalmistatud  teemaküsimused haaravad Su igal juhul vestlusesse.

Hea võimalus rääkida hispaania keeles teiste keeleõpilastega ja seda emakeelt kõnelejatega.

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.
Veinitähestik R l 26 €. Kolmapäev, 10. mai 2023 kell 18.30

Maikuu veiniõhtu teemaks on R nagu rosado. Sel puhul avame seitse erinevat rosé veini, milleks on järgmine hoolikalt tehtud valik:

Gramonalt Fa Caló 2021, Ca la Mar 2022 ning Corpinnat Argent Rosé 2016

Parés Balta Ros de Pacs 2021

Izadi Larrosa Rosé Garnacha 2022

La Maldicion Clarete 2020

Cava Estruch extra brut Rosé NV

Maitsemeeli hakkavad rõõmustama vaiksete, kihisevate, vahutavate roosade veinide mitmepalgeline värvi- ja maitsepalett.

Veine pakuvad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 26 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis, kuid veiniõhtule tulles soovitame auto koju jätta.Venezuela kultuuriõhtu: kombed ja gastronoomia / 5 € / Kolmapäev, 3. mai 2023 kell 18.30

Maikuus jätkame oma kultuuriliste rännakutega teispool Atlandi ookeani ning seekord on fookuses paljudele vähetuntud, kuid kaunis ja troopiline Venezuela.

Luz Rodrigues (Viva Venezuela Toit) tutvustab oma kodumaa imelist loodust, põnevaid fakte ning ühtlasi viib meid gastronoomilisele ringreisile tutvustades rikkalikke ja laias valikus roogasid, mis venezuelalaste öögilaual on. Saame lähedalt tunda selle erilise maa inimeste soojust ja rõõmu ning ka ise proovida mõnda erilist maitset. Tule ja saa rohkem teada selle imelise maa kommetest ja gastronoomiast!

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.Kultuuriõhtu: Mehhiko enne hispaanlaste tulekut / 5 € / Kolmapäev, 26. aprill 2023 kell 18.00

Mehhikos – ametlikult Mehhiko Ühendriigid või Estados Unidos Mexicanos – elasid inimesed ka tuhandeid aastaid enne seda, kui Christopher Columbus ja Hernán Cortés Euroopast sinna jõudsid. Sealt leiab ühe maailma kuuest tsivilisatsiooni hällist.

Mehhiko on maailmas tuntud eelkõige ligemale 3000 aasta vanuste põlisrahvaste kõrgkultuuride poolest, millest meile kõige tuntumad on asteegid ja maiad, kuid tänapäeva Mehhiko aladel elasid ka nt olmeegid, tolteegid, misteegid ja sapoteegid. Sellest põnevast, kuid julmast ajast räägibki mehhiklanna Lisseth Pedroza Fuentes. Lisseth on allveearheoloog, kes on üle kümne aasta vee alt otsinud kõrgkultuuride säilmeid, et nende elukorraldust paremini tundma õppida. Tule koos meiega rändama kolumbuse-eelsesse Mehhikosse!

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles. 

Vaata Lissethiga "Teaduspalaviku" saadet siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Põhja-Hispaania kultuuriõhtu / 5 € / Kolmapäev, 19. aprill 2023 kell 18.00

Kui inimesed räägivad Hispaaniast, kujutavad nad tavaliselt ette Vahemere rannikut ja riigi lõunaosa, kus asub enamik selle riigi kuulsaid randu ja turismisihtkohti. Kuid iga aastaga hakkab rohkem inimesi huvituma Hispaania teisest poolest, muust Hispaaniast radikaalselt erinevast kohtast, mis on koduks hämmastavale köögile, maastikele ja salapärastele keeltele. Põhja-Hispaania on tõeline peidetud pärl, mis on täis kultuuri ja huvitavaid iseärasusi.

19. aprilli kultuuriõhtul tutvustabki seda põnevat piirkonda lähemalt Hispaania Maja uusim meeskonnaliige Manuel, kes on üles kasvanud Galiitsia suurimas linnas Vigos. Kultuuriõhtu toimub mõni päev enne raamatu ja roosi päeva ehk Sant Jordit nagu seda katalaani keeles nimetatakse. See on paljude Hispaania piirkondade jaoks väga oluline kuupäev, mis hõlmab mitmeid iidseid traditsioone. Tule ja saa rohkem teada Hispaania põhjaosa ja selle traditsioonide kohta!

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles. Loe Manueli kohta lähemalt siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.Veinitähestik N-O.P l 26 €. Kolmapäev, 12. aprill 2023 kell 18.30

Hispaania Majas jätkame veinikoolituste sarja = VEINITÄHESTIK = järgmiste tähestiku tähtedega „ N-O-P “. Kolm tähte korraga selleks, et sisu ikka tihedam oleks. Teeme tutvust Naturaalsete veinidega sh. nn. Orange vein Penedesist, sekka ka Prieto Picudo viinamarjast valminud rosado.

Avame ja degusteerime seekord sellised veinid:

* Pares Balta COSMIC 2021, PENEDES

* Bernabeleva NAVAHERREROS Blanco 2018, Vinos de Madrid

* Pares Balta ORANGE MATERIA PRIMA 2021, Penedes

* Avelino Vegas NICTE ROSA PÀLIDO 2021, Castilla y Leon

* Pares Balta NEOLITIC 2021, Penedes / Natural wine

* Lezaun NAVARRA, Gazaga 2015

* Artevino ORBEN 2018, Rioja

 

Tähestiku veininduse mõistetest pöörame lisaks eelmainitutele tähelepanu mõistetele Negossiant, Nebbiolo, Oloroso, Pedro Ximenez, Pinot, Prosecco, Pago, Parkeri punktid, Phylloxera. Nende sõnade taga on hulk tarkust ja teamisi veinimaailma paremaks mõistmiseks.

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret Reimann ja Aivar Lukk.

Osalemine on 26 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.


Hispaania Maja raamatuklubi: Alejo Carpentier „Valgustuse sajand” l Tasuta. Esmaspäev, 3. aprill 2023 kell 18.30 

Aprillikuu raamatuklubi viib meid 18. sajandi Havannasse ja Pariisi!

Aasta alguses ilmunud Alejo Carpentieri üks tippteoseid, ajalooline romaan „Valgustuse sajand” räägib Prantsuse revolutsiooni mõjust Kariibi mere piirkonnale. Mõistatuslik Prantsuse kaupmees Victor Hugues ilmub ühel õhtul Kuubale kolme orvuks jäänud jõuka noore inimese ukse taha, et muuta igaveseks nende elu. Kaupmees paiskab noored maailmas toimuvate murranguliste sündmuste keerisesse ja nakatab nad revolutsioonipalavikuga, mis kõigutab nende seniseid tõekspidamisi.

Alejo Carpentier kirjeldab endale omase barokse sõnakasutusega Kariibi mere piirkonna õhustikku 18. sajandi lõpul, kujutab värvikalt sealset elu-olu ja loodust, vabaduseiha, uue ajajärgu lävel tekkivaid vastuolusid ning Euroopa ja Ladina-Ameerika reaalsuste põrkumist. Kogu teost iseloomustab Ladina-Ameerika kirjandusele omane maagiline realism – imepäraste seikade põimumine tavaeluga.

Raamatu tõlkija on Maarja Paesalu, toimetanud Ruth Sepp ja välja andnud Tartu Ülikooli kirjastus. Lehekülgi 436.

Nagu ikka, saame kokku selleks, et arutada raamatu lugemisel tekkinud mõtteid, oodatud on kõik nii vanad kui uued huvilised. Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis. Osalemine on tasuta, vestleme eesti keeles. Palume anda oma tulemisest Hispaania Maja kodulehel.

Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis. Osalemine on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, vestleme eesti keeles. Palume anda oma tulemisest teada lehe allosas registreerides.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Club de lectura en español l Grandes personajes: Frida Kahlo l Hispaania Maja õpilastele tasuta / teistele 5 €. Neljapäev, 23. märts 2023 kell 19.00

Märtsis toimub juba teine raamatuklubi, kus võtame ette hispaaniakeelse raamatu. Märtsikuu fookuses on Frida Kahlo. Tegu on ühe hispaaniakeelse maailma tuntuima kunstnikuga.

Vestlusõhtu aluseks on B1 tasemele kohandatud põnev elulooraamat "Frida Kahlo, viva la vida", mis jutustab kuulsa Mehhiko kunstniku elust. Tänu oma jõule, vitaalsusele ja kunstile sai ta võitu kannatustest, mida põhjustas tema haigus ja keeruline suhe maalikunstniku Diego Riveraga.

Raamatuklubi viib läbi Hispaania Maja õpetaja Natalia. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Raamatu saab soetada Hispaania Maja raamatupoest kohapeal või e-poest.

Osalemine on tasuta Hispaania Maja õpilastele l teistele 5 €. Vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Raamatuklubi toimub hispaania keeles.

 

 


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursis Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 Raamatuesitlus: Stephanie Rendón "Que venga la noche" l Tasuta. Kolmapäev, 22. märts 2023 kell 18.30

Kutsume sind Mehhiko kirjaniku Stephanie Rendóni raamatu esitlusele, kust ei puudu ka ladina rütmid ja Hispaania vein. Tule tutvu kirjaniku ja tema raamatuga! Loe raamatu ja autori kohta lähemalt meie blogist.
 
Los invitamos a que nos acompañen a una terturlia con motivo de la presentación de la obra más reciente de la autora mexicana, Stephanie Rendón, "Que venga la noche", por editorial mexicana Libros de Godot. Comentarán el libro: Mtra. Ariana Cortés y Dr. Jesús Alva. Además para amenizar y envolvernos en una atmósfera muy latina, la autora promete deleitarnos unos minutos con canciones mexicanas, acompañada de su guitarra acústica. Habrá brindis con vino para los asistentes.
 
Presentación del libro: "Que venga la noche" - autora Stephanie Rendón
Este blogpost presenta a la autora Stephanie Rendon y su libro del que hablará en Hispaania Maja.
 
*El evento se realizará en español
**ENTRADA LIBRE
  
*Se puede adquirir el libro en la presentación y después en la tienda de Hispaania Maja.
 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Reisiõhtu "Ehh, uhhuduur Ladina-Ameerikas" l Tasuta. Esmaspäev, 20. märts 2023 kell 18.00

20. märtsi õhtul toimub Hispaania Majas üks eriline reisiõhtu, kus on külas meie endised Hispaania Maja õpilased uhhuduurlased. Kokku kuuene seltskond inspireerivaid rännumehi alustasid 2002. aastal ebatavalise ideega sõita jalgratastel Ulaanbaatarist Nepaali.

Praeguseks on neil tehtud juba kuus reisi ning plaan on ratastega maakerale tiir peale teha. Nende esimene reis Lõuna-Ameerikas algas 2018. aastal Atlandi rannikul väikeses Uruguay kuurortlinnas Punta del Este. 2022. aasta suvel jätkasid nad nagu ikka sealt, kus eelmine kord lõpetasid ning eesmärgiks oli jõuda Peruust Costa Ricasse.

Juttu tulebki nende viimasest reisist, mis oli täis katsumusi, aga ka eredaid emotsioone. Lood sõprusest, teel olemisest ja iseenda ületamisest. Samuti saame võrrelda seda, kuidas on reisida Ladina-Ameerikas ilma hispaania keelt oskamata või siis, kui esialgsed teadmised on juba olemas.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 

Loe toimunud ürituse kohta ka meie blogist.Ecuadori kultuuriõhtu – Andidest Galápagose saarteni l 5 €. Kolmapäev, 15. märts 2023 kell 18.00

Ecuador on väga mitmekülgne riik – ühelt poolt on ta avatud Vaiksele ookeanile ja teisalt servaga Amazonase vihmametsas. Ecuadori ulatuvad ka Andid ja lisaks mandrile rikastavad Ecuadori pagasit imelised Galápagose saared. 

15. märtsil tutvustab Hispaania Maja õpetaja Leonardo lähemalt oma kodumaad. Ta räägib Ecuadori kultuurist, loodusest, muusikast, toidust ja jagab kohalikke saladusi. Lisaks põnevatele teadmistele, annab Hispaania Maja kultuuriõhtu võimaluse hispaania keelt kuulata ja sarnaste huvide ja keeleoskusega inimestega kohtuda.

Osalemine on 5 €, vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Kultuuriõhtu toimub hispaania keeles. Kuula õpetaja Leonardo videotervitust siin

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti pakume teed, kohvi ja väga häid Hispaania veine. Parkimine tasuta hoovis.

 

 


Veinitähestik M  l 26 €. Kolmapäev, 8. märts 2023 kell 18.30 

Hispaania Majas jätkub veinikoolituste sari =  VEINITÄHESTIK = järgmise tähestiku tähega „ M “. Seekord on fookuses Vahemere äärsed viinamarjasordid Malvasía, Monastrell ja Moscatel ning nendest valminud vahvad veinid.

 

Mekime selliseid veine:

* L`Enclos de Peralba Pet Nat 2020 - Malvasía

* Parès Baltà Espigol 2021 - Malvasía

* Mountain Blanco 2020 - Moscatel

* MR Mountain wine 2021 - Moscatel

* Tinto Monastrell Al-Muvedre 2019  - Monastrell

* Casa Castillo Pie Franco 2015 – Monastrell

 

Mida tähendavad sellised mõisted nagu Matseratsioon, Malolaktiline fermentatsioon, Madeira ja veel muudki sellised? Proovime need selgeks teha.

 

Juurde räägime ka muud veinitarkust. Selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann. 

Osalemine on 26 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti on võimalik kaasa osta oma lemmikuid degusteerimiselt. Parkimine tasuta hoovis.


Hispaania Maja raamatuklubi: Javier Cercas „Salamise sõdurid” l Tasuta. Esmaspäev, 20. veebruar 2023 kell 18.30 

Raamatuklubi 2023. aasta esimeseks raamatuks on Hispaania kirjaniku Javier Cercase romaan „Salamise sõdurid“ (tõlkinud Mari Laan), mille tegevus toimub osalt Hispaania kodusõja taustal, osalt meie sajandi alguses.

Raamatu teljeks on omaaegne keskpärane luuletaja ja mõjuvõimas poliitik Rafael Sánchez Mazas ning eriti tõesti sündinud juhtum kodusõja lõpust, mil ta tänu vaenlase leeri kuulunud lihtsa sõdurpoisi suuremeelsusele mahalaskmiselt eluga pääses. Selle sündmuse jälgi ajades asub kirjanikust minategelane otsima ajaloolist ja inimlikku tõde. Romaan pakub ühelt poolt dokumentaalsusega piirnevat põnevat ja intrigeerivat lugu ning teisalt sügavalt inimlikku, kohati pisarateni liigutavat anonüümse kangelase elusaatust ja elurõõmu.

Javier Cercas (1962) on rahvusvaheliselt laialt tuntud ja tõlgitud, eesti keeles on ilmunud ka tema romaan „Piiriseadused“ Riina Roasto tõlkes. „Salamise sõdurid“ (hispaania keeles 2001) on Cercase läbimurderomaan, mis avas Hispaanias tee pikalt mahavaikitud sõjahaavade kajastamisele kirjanduses ning on seal koha leidnud viimaste kümnendite mõjuvaimate teoste hulgas. Raamatu saab osta Hispaania Maja raamatupoest siin.

Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis. Osalemine on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, vestleme eesti keeles. Palume anda oma tulemisest teada lehe allosas registreerides.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 


Veinitähestik L  l 26 €. Kolmapäev, 15. veebruar 2023 kell 18.30 

Meil on suur rõõm teatada, et jätkame Hispaania Majas veinikoolituste sarja =  VEINITÄHESTIK = ja  tähestiku järjekordse tähe „ L ”  juures pöörame põhilise tähelepanu erineva laagerdusega valgete  ja punaste veinidega veinidele.

Proovime ära järgmised veinid:

* La Val Albariño 2021 - ilma laagerduseta

* La Val Sobre Lias 2015 - laagerdatud roostevabas tankis peensademel 3 aastat

* LZ 2018  - laagerdatud 6-7 kuud betoontankides

* Corriente Lanziego 2020 – laagerdatud erinevate suurustega tammevaatides kuni 12 kuud

* Altos Lanzaga 2012 - laagerdatud erinevate suurustega tammevaatides kuni 18 kuud

* Liköörvein Alvear Cream - laagerdatud tammevaatides Solera süsteemis kuni 10 aastat

 

Juurde räägime ka muud veinitarkust. Selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann. 

Osalemine on 26 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kohtade arv on piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Samuti on võimalik kaasa osta oma lemmikuid degusteerimiselt. Parkimine tasuta hoovis.

 


Hispaania Maja vestlusklubi San Valentini eri l 5 € / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Esmaspäev, 13. veebruar 2023 kell 18.00 

Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Kutsume Sind Hispaania Maja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama! Sel korral on teemaks küll San Valentin, kuid oled oodatud osalema ka üksi. Räägime armastusest, sõprusest ja suhetest. Ühine meiega, kui su hispaania keele oskus on vähemalt A1.3 tasemel.

Vestlusklubi aitab läbi viia meie õpetaja Laura, kelle ettevalmistatud teemaküsimused haaravad Su igal juhul vestlusesse. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 


Hispaania keele vestlusklubi l 5€ / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Neljapäev, 15. detsember 2022 kell 18.00 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

 

 Hispaania jõuluhommik lastele l Perepilet 7 €. Laupäev, 17. detsember 2022 kell 12.00

Laupäeval, 17. detsembril kutsume väikseid uudishimulikke mudilasi pere jõuluhommikule. Räägime jõulutraditsioonidest Hispaanias, kuulame ja laulame hispaaniakeelseid laule ning lapsed saavad koos vanematega meisterdada. Samuti saab proovida traditsioonilist Hispaania jõulumaiust mee ja mandlitega. Eriti oodatud on lapsed alates 3. eluaastast koos vanematega. Üritus algab kell 12, kestab umbes 45 minutit ning toimub hispaania ja eesti keeles. 

Hispaania Maja asub Tondil Sprinckthali suvemõisas, mille esimesel korrusel on raamatu- ja Hispaania maitsete pood ning kus maja taga saab tasuta parkida. Sisse pääseb nii esi- kui ka tagauksest.

Palun anna enda tulekust teada ja kohtumiseni Hispaania Majas!

Perepilet 7 €. Lastehommik toimub hispaania ja eesti keeles. 

 


 

Eriline veiniõhtu Marqués de Murrieta Reservadega l 38€. Kolmapäev, 7. detsember 2022 kell 18.30 (1 VABA KOHT!

 

Rioja veinipiirkonna märgiline veinimõis Marqués de Murrieta sai tänavu 170 aasta vanuseks. Selle tähtpäeva auks andsid nad välja ajaloolise kollektsiooni 6 viimasest väljalaskest 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ja 2017 pärit Reserva Finca Ygay veinidest. 

Nüüd on harukordne võimalus need kõrvuti ära mekkida ning võrrelda erinevate aastakäikude veinide iseloomu, mis kujuneb erinevate aastate kliimatingimustest ja muidugi ka erineva pikkusega küpsemisest pudelis. 6 eri aastakäigu veinidest seeria on pakitud kaunisse puitkasti ja kingituseks justkui loodud. Limiteeritud koguses on saadaval.

Avamisele kuuluv Reservade vertikaalkast on saanud nimeks COLECCIÓN HISTÓRICA 170 ANIVERSARIO ning maitsemeeled juhatame sisse Marques de Murrieta Primer Rosèga.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine on 38 €. Veiniõhtu toimub eesti keeles. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Kiirusta, sest kohtade arv seekord piiratud!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes.Hispaania Maja raamatuklubi: Samanta Schweblin „Nähtamatu niit” l Tasuta. Esmaspäev, 12. detsember 2022 kell 18.30

Sügishooaja raamatuklubi on täielikult Ladina-Ameerika lainel, kuid uuel aastal lubame ka Hispaania kirjandust! Argentiina kirjanik Samanta Schweblin (sünd. 1978) on üks omapäraseimaid hääli Ladina-Ameerika noorema põlvkonna kirjanike seas, tema teosed on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu ja neid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde.

Pingestatud õhustikuga lühiromaan viib meid maailma, mis on läbi imbunud nähtamatust mürgist: see tapab loomi, võtab võimust inimeste kehade üle ja halvab nende meeled. Puhkusest maal kujuneb painaja ning hämaras, elu ja surma vahetsoonis viibivad tegelased püüavad sündmusi mõttes taastades toimunut mõista. Schweblini elu ja loomingut tutvustab lähemalt tõlkija Ruth Sepa saatesõna, mis annab lisaks väikese ülevaate uutest suundadest Ladina-Ameerika tänapäeva kirjanduses ja ka keskkonnaprobleemidest, mis on romaanile ainest andnud.

Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursis Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 Club de lectura en español l Grandes personajes: Gabriel García Márquez. Tasuta. Reede, 25. november 2022 kell 18.00

Nüüd on kõikidel huvilistel võimalik osa võtta ka meie uuest hispaaniakeelsest raamatuklubist. Novembrikuu fookuses on Gabriel García Márquez. Tegu on ühe hispaania keelse maailma tuntuma kirjanikuga.

Vestlusõhtu aluseks on A2 tasemele kohandatud põnev elulooraamat "García Márquez. Maagiline reaalsus", mis jutustab Kolumbia autori elu alates lapsepõlvest Aracatacas kuni oma surmani 2014. aastal. Lugu järgib tema samme Ladina-Ameerikas ja Euroopas, tema huve ja loomulikult tema kirjanduslikku teekonda: esimestest ajalehtedes avaladatud lühijuttudest kuni suure eduni, mis saabus teosega "100 aastat üksildust". Lisaks kirjeldab ta kirjanikku tema sõprade ja noorte autorite vaatevinklist, kes said inspiratsiooni ta töödest.

Raamatuklubi viib läbi Hispaania Maja õpetaja Natalia. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. Raamatu saab soetada Hispaania Maja raamatupoest kohapeal või e-poest.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Raamatuklubi toimub hispaania keeles. 

Reedeti küpsetab meie Portugali pagar ka värskeid Portugali kreemisaiu pastel de natasid. Telli hiljemalt eelmisel päeval ette ja üritusele tulles saad need kätte.Clase de cocina con Paula l 30€. Laupäev, 19. november 2022 kell 13.00-15.30

Kas poleks tore õppida valmistama midagi eriti maitsvat Peruu köögist ning ühtlasi õppida samal ajal hispaania keelt ja saada tuttavaks uute põnevate inimestega? Just seda võimalust hispaaniakeelsed kokandustunnid pakuvadki. Eelnev hispaania keele ja kokkamiskogemus ei ole vajalik - varasematel kokandustundidel on enamik osalejaid olnud hispaania keeles algajad, aga tulemus on alati olnud väga maitsev! 12. novembril õpime valmsitama arroz chaufat ning 19. novembril Peruu küpsiseid alfajores. 

Tundi viib läbi Paula, kes on pärit Peruust ning kirglik kokkaja. Tal on 10 aastat kogemust toiduvalmistamise ja kondiitritoodete maailmas. Gastronoomiat õppis ta ühes parimas kokanduskoolis Le Cordon Bleus Limas (Peruu) ja seejärel omandas magistrikraadi kondiitri alal Hispaanias. 

Osalemine on 30€. Kokandustund toimub hispaania keeles. 

 

 


Hispaania keele vestlusklubi l 5€ / Hispaania Maja õpilastele tasuta. Neljapäev, 10. november 2022 kell 18.00 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja vestlusklubisse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kelle ettevalmistatud küsimused haaravad Su vestlusesse ka siis, kui Sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus on tasuta Hispaania Maja õpilastele, kõikidele ülejäänutele 5€. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub hispaania keeles.

Pakume ka väga häid Hispaania veine ning kohvi-teed. 

 

 Hispaania Maja raamatuklubi: Gabriel García Márquez „Armastus koolera ajal“ l Tasuta. Esmaspäev, 7. november 2022 kell 18.30

Gabriel García Márquez jutustab romaanis „Armastus koolera ajal” loo poole sajandipikkusest vastamata armastusest. Ja isegi kui tundub, et armastust ennast õieti ei mainitagi, on ta romaanis ometi kogu aeg tajutav tuhandel eri moel: kord rõõmus, kord kurb, vahel õnnetoov ning ikka ja jälle üllatav.

Fermina Daza ja Florentino Ariza kuuskümmend aastat kestev armastuslugu Kariibirannikulinnas võiks mõjuda üsna tavapärase melodraamana. Seda enam, et García Márquez kasutab siin lausa mõnuga traditsiooniliste seebiooperite kõige klassikalisemaid võtteid ja nippe. Seebiooperiks on „Armastust koolera ajal” nimetanud ka kirjanik ise, pidades seda samal ajal oma parimaks romaaniks ja ühtlasi teoseks, mille kirjutamine oli talle kõige raskem. Kuid seesama aeg oma kordumatuses ja üha uutes järgnevustes moodustab koos troopilise keskkonna ja kirjaniku loodud tegelastega täiesti omamoodi fluidumi, mida meister omatahtsi voolib nagu savi, lastes fantaasial piiramatult lennata. Jutustus suubub müütide ja legendide voogu nagu oja rahulikult voolavasse jõevette ning troopika mahladest, lõhnadest ja maitsetest sünnib lummav lugu.

Raamatu on tõlkinud Marin Mõttus ja sellest on eesti keeles ilmunud mitu väljaannet, kõige uuem neist sel aastal Varraku kirjastuses. Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Tahad teada rohkem García Márquezi kohta? Hispaania Maja raamatupoest leiad põneva raamatu hispaania keeles tema elust ja loomingust, tutvu lähemalt siin!

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. Lastehommik „Hoian sind südames“  l 2 € või 5 € perepilet. Laupäev, 29. oktoober 2022 kell 11.00

Novembri alguses, kui Eestis algab hingedeaeg, on Mehhikos surnutepäev – día de los muertos. Selle tähistamiseks toimub Hispaania Majas kirjanduslik, kultuuriline ja kulinaarne lastehommik, kus saab tutvuda raamatuga „Hoian sind südames“ ning mõnede hingedeaja ja surnutepäeva kommete ja toitudega. Eriti oodatud on lapsed vanuses umbes 6–9 aastat koos oma vanematega.

Hingedeaja eel on huvitav natuke arutleda, kuidas eri maade kombed võivad olla päris erinevad: meie süütame surnute mälestuseks küünla, aga Mehhikos korraldatakse hoopis suur pidu, et kadunukesega seotud mälestustest rõõmu tunda. Samuti loeme veidi raamatust ette ja Mehhiko moodi surnutepäeva tähistades saavad lapsed ise kaunistada värvilisi pealuuküpsiseid ja kõrvale proovida Mehhiko kuuma šokolaadi.

Sanna Pelliccioni „Hoian sind südames“ on lihtne, südamlik ja diskreetne raamat, mis aitab leida viise, kuidas meenutada kadunud lähedasi selliselt, et kurbus oleks väiksem ja rõõm mälestustest suurem. Raamatu autor on Soome illustraator ning lastekirjanik, tema loomingus on olulisel kohal müüdid ja eri rahvaste traditsioonilised kombestikud. Raamatu illustratsioonid nomineeriti ka Soome lastekirjanduse illustratsiooniauhinnale. Eesti keelde on selle tõlkinud Ave Leek, välja andnud Toledo kirjastus (2021). Raamatu leiad siit

Osalemine 2 € või 5 € perepilet. Osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas. Vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Hispaania Maja raamatuklubi: Valeria Luiselli "Minu hammaste lugu"  l Tasuta. Esmaspäev, 3. oktoober 2022 kell 18.30

Hispaania Maja raamatuklubi alustab uut hooaega! Selle sügise esimeseks raamatuks on noore mehhiklanna Valeria Luiselli raamat “Minu hammaste lugu”, mis ilmus sel kevadel Mari Laane tõlkes kirjastuses Tänapäev.

Gustavo Sánchez Sánchez, hüüdnimega Carretera ehk Maantee, on kirglik kollektsionäär ja ekstravagantne oksjonipidaja, kelle jaoks oksjon tähendab eelkõige lugude jutustamist. See raamat on tema elulugu ja tema hammaste lugu, aga ühtlasi põimub siia elurõõmsa ja hoogsa kirjandusliku mänguna terve rida teisi hambaid ja teisi tegelasi alates naaber Julio Cortázarist ja lõpetades onu Marcelo Sánchez-Proustiga. Ja muidugi ei saa unustada Marilyn Monroe enda hambaid! Need on küll kollakad ja ehk pisut puseriti – vist seepärast, et diivad suitsetavad –, aga see ei lähe meile korda.

Valeria Luiselli (1983) on Mehhiko kirjanik ja oma põlvkonna hinnatumaid Ladina-Ameerika autoreid. Alates 2008. aastast elab ta New Yorgis ja kirjutab ka inglise keeles, kuid valdav osa ta loomingust on hispaaniakeelne.

Nagu ikka on raamatuklubisse oodatud kõik uued ja vanad huvilised. Jutuajamist juhatab sisse Mari Laan Toledo kirjastusest (kes seekord on juhtumisi ka raamatu tõlkija), toetab Hispaania Suursaatkond. Pakume ka Hispaania veine ning kohvi-teed. 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. MERCADO HISPANO l 27. august 2022 kell 11-20 l TASUTA

Hispaania Maja tähistab Mercado Hispanoga oma 13. sünnipäeva!

Mercado Hispanolt leiad lisaks meie raamatu- ja hispaania maitsete poele kohviku, mis on ühtlasi avatud Kristiine hoovikohvikute päeva raames.

Hoovikohvikus valmistavad Hispaania ja Ladina-Ameerika kokad ehtsaid oma riigi toite ja suupisteid. Kes soovib saab proovida Hispaania veine, mängida lõbusaid mänge, osaleda keelekohvikus ja hispaania keele tasuta proovitunnis, testida oma keeletaset, nautida flamenkoetendust ja kogeda Hispaania hõngu. Hispaania keelt saavad sel päeval tasuta õppida ka lapsed. Väikse Hispaania leiad just siit samast Kristiinest!

 

Päeva programm:

11.00 Hoovikohviku avamine

11.00 Hommikujooga Lauraga l 5 € (tund on hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalik)

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

13.00 

13.00 l 13.15 l 13.30 l 13.45 Võimalus teha tasuta tasemetesti (tavahind 20 €) (kohad täis)

14.00 Flamenkoetendus 

15.00 Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 €

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.15 Tasuta proovitund lastele

17.00 Keelekohvik l Language Cafe l 5 €

18.00-20.00 Hispaania meeleolu ja maitsete nautimine jätkub vabas vormis

 

 Mercado Hispano ürituste kohta saad lähemalt lugeda allpool.


Augustikuu ürituste kava

 

19.08 l 19.00 Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas

 

24.08 l 09.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            13.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            19.15 Tasuta proovitund täiskasvanutele

 

25.08 l 10.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

            18.30 Viinamarjaveinide mitu nägu

 

26.08 l 16.30 Tasuta proovitund noortele

 

27.08 l 11-20 MERCADO HISPANO


 

Pane end kirja oma lemmiküritustele allpool! Tegevused, millel on osalustasu, saab tasuda kohapeal sularahas. 
 


Tasuta tasemetestid sünnipäevanädalal

Tavahind 20.-

 

22.08 l 17.30 l 18.00
 
23.08 l 12.00 l 14.00 l 17.30 l 18.00
 
25.08 l 9.00 l 12.00 l 17.30 l 18.00
 
26.08 l 9.00 l 12.00 l 14.00 l 16.30 l 17.30 l 18.00

 

Tasemetestile on end kõige parem kirja panna siin.

 

MAITSED

 

Mercado Hispano keskmes on hea toit! Hispaania paellameister valmistab kohapeal autentset paellat. (Muide, kõik paella valmistamiseks vajaliku saad osta Hispaania Maja poest). Paella pann säriseb kuni kõik otsa saab! 

Hispaania pidulaualt ei puudu muidugi ka tapased. Sinna kõrvale pakume Hispaania veine. Eksootikat toob Venetzuela toit ja Mehhiko limonaad. Maiasmokkadele pakume ehtsa portugaallase hommikul valmistatud Portugali kuulsaimaid kreemisaiu pastel de natasid. Telli pastel de natad ette, sest nii oled kindel, et ei jää ilma ja saad ka veidi soodsamalt ;)

Haara oma piknikutekk kaasa ja tule võta meie oma väikses Hispaanias aeg maha. Ära päikseprille maha unusta, sest Hispaania Majas paistab alati päike!

 FLAMENKO

 

27. augustil esinevad Hispaania Maja hoovis peaaegu 20 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio õpetajat ja õpilast! Flamenkokleitide lehvides näeb erinevaid flamenkostiile. Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio on Hispaania Maja pikaajaline sõber ja nende esinemised toovad Hispaania Majja alati särtsu juurde. Tule vaata seda kirglikku tantsu Mercado Hispanol algusega kell 14.00. Oled oodatud terve perega. Tantsuetendus on tasuta.

 

Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio loodi 1991. aastal ja on esimene flamencostuudio Eestis. Juhendaja Claudia Ševtšenko Lenaerts on Eesti flamenkokoolkonna looja, koreograaf, pedagoog ja tantsija.

 

Ka Sinul on võimalik flamenkotants selgeks saada! 5. septembril alustab uus algajate rühm, kuhu on oodatud igas vanuses soovijaid. Samuti on võimalik liituda edasijõudnute rühmadega. Kirjutasime flamenkost mõne sõna rohkem kaks aastat tagasi toimunud Hispaania maailma festivali raames ka oma blogis.

 

Lisanfo Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio Facebooki lehel.

 


Hommikujooga Lauraga l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 11.00

Enne Hispaania maitsete maailma sisenemist kulub ära üks virgutav hommikujooga. Tundi juhendab Hispaania Maja õppetöö koordinaator ja hispaania keele õpetaja Laura. Mercado Hispanol ühendab Laura oma kaks armastust – hispaania keele ja jooga – ning kutsub sind endaga laupäeva hilisel hommikul liigutama.

Joogatund toimub hispaania keeles ja sobib hästi algajatele, eelnev hispaania keele ja joogakogemus pole vajalikud.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Võta palun kaasa enda joogamatt.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Hispaania keele proovitunnid l TASUTA l Laupäev, 27. august 2022 kell 12.00 l 15.00 l 16.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

12.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

15.00 Tasuta proovitund täiskasvanutele

16.00 Tasuta proovitund lastele

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Ajalooline ekskursioon Hispaania Majas l TASUTA l Laupäev, 27. august 2022 kell 13.00

Sprincktali suvemõis on pärit 18. sajandist ning on ehitatud samas asunud 17. sajandist pärit suvemõisa asukohale. Oma nime sai härraste suvekodu üle tänava asunud ajaloolise veerikka allika järgi (alamsaksa keeles „sprenk” või „sprinck”).

Suvemõisa tutvustab sulle Hispaania Maja arendusjuht Merilin, kes on ülikoolis muide ajalugu õppinud. Tule tutvu Tondil asuva Hispaania Maja koduga!

Osalemine on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Lõbus orienteerumine hispaania keeles l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 15.00

Kas sul nutitelefon on? Kui jah, siis võta see kaasa ja tule Hispaania Majja orienteeruma. Meie hispaania keele õpetaja Leonardo juhatab sind läbi lõbusa mängu mööda Hispaania Maja ja seda kõike hispaania keeles. Uued tutvused on garanteeritud!

Orienteerumisel on abiks mobiilirakendus, mida sa ei ole võib-olla varem kasutanud, aga ära lase sellel end heidutada. See on väga lihtne ja me aitame sel sul üles seada.

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust), kuid vajalik eelnev registreerimine. Üritus toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Keelekohvik l Spanish Language Cafe l 5 € l Laupäev, 27. august 2022 kell 17.00

 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja keelekohvikusse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kes haarab Su vestlusesse ka siis, kui sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus toimub tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Viinamarjaveinide mitu nägu l 22 € Neljapäev, 25. august 2022 kell 18.30

Sel  õhtul on laual kolm viinamarjasorti, seitse erinevat veini. Vaatame ja maitseme üle, milliseid erisuguseid veine võimaldavad samad viinamarjasordid.

Võrdlusse lähevad mitte just kõige igapäevasemad sordid:

* Moscatel – kuiv vein ja dessert ning veel midagi kolmandat,

* Pedro Ximenez – kuivad veinid erineval viisil valmistatud,

* Prieto Picudo – rosè ja punavein.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. 

Osalemine 22 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Vicente Huidobro raamatu esitlus: Sõit langevarjuga / Un viaje en paracaídas l Tasuta Reede, 19. august 2022 kell 19.00

Kakskeelne luuleraamat. Raamatu väljaandmist on toetanud Tšiili Vabariigi Suursaatkond.

Tšiili luuletaja Vicente Huidobro (1893–1948) – kosmopoliidist poeet, kes on koos Nerudaga üks Ameerika hispaaniakeelse luule tugisambaid. Tema loomingu keskmeks on keel, see tähendab reaalsusega sidumata lähenemine luulele. Eesmärk on ambitsioonikas – Huidobro soovib keelt kui kunstilist vahendit uuendada, tema luulekäsitlusega käib kaasas esteetiline programm. Huidobrot peetakse hispaaniakeelse avangardismi isaks. Ta asutab Buenos Aireses kreatsionistliku liikumise, mille manifest kõlab selliselt: „Kunstiteose esimene tingimus on luua, teine on luua ja kolmas on luua“. 1917. aastal ühineb ta murrangulise plahvatusega avangardistlikus Pariisis, kus tutvub Picasso, Apollinaire’i, Grisi, Tzara ja teistega. Kokkupuude kubismi ja dadaismiga rikastab tema luulekäsitlust.

Koostaja Marcelo Ismael Gatica Bravo onTšiili luuletaja (Cauquenes, 1976). Ta on omandanud doktorikraadi Hispaania Salamanca ülikoolis Hispaania ja Ladina-Ameerika kirjanduses. Ta elab Eestis, kus ta on töötanud hispaania keele õpetajana Hispaania Majas ja Tallinnas giidina. Hispaania keeles on ta avaldanud luulekogud A-Trio Poético (2003), Portafolio, poemas a pie de página (2013), Crucial (2014) ja Anclado en el pescador de mares (2017), El mar ya no es (2020), Historia Universal de una trenza (2020) ja Echa tu pan sobre las aguas (2021). Eestis on Marcelo koostanud tšiili luule valimikud "Lõunatuuled" (2015) ja "Väljaspool-müüre" (2018) ning nüüd ka "Sõit langevarjuga(2022).

Illustratsioonide autor Izak One, kodanikunimega Walter Mora Marambio (s. 1986, Antofagasta) on Tšiili tänavakunstnik ja arhitekt (Universidad Católica del Norte, Tšiili). Ta elab Eestis, kus on teinud mitmeid seinamaalinguid. Izak on oma töid eksponeerinud järgmistel näitustel: “Otro País, mes de Antofagasta en Valdivia” Valdivia nüüdiskunsti muuseumis (Tšiili, 2007), “El dulce derecho a mutilar” (2013, Tšiili), “Gravity-Gra ti” (Kuressaare, 2014) ja viimati Eesti 100. sünnipäevale pühendatud näitus “MuSada” Eesti Rahvusraamatukogus (2018).

Osalemine TASUTA, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Erakordne veiniõhtu Marqués de Murrietaga l 35 €

ÜRITUS TOIMUB HILJEM

 

Marqués de Murrieta on legendiks mitte ainult Hispaanias, vaid tuntud ka rahvusvahelisel tasandil. Tema Castillo de Ygay on embleemaatiline mõis, mis loodud Prantsuse chateau eeskujul aastal 1852. Marqués de Murrieta on vanimaid pidevalt tegutsenud veinivalmistajaid Hispaanias Rioja piirkonnas. Viimased 35 aastat on olnud veinikoja omanik ja juht Vicente Dalmau Cebrián-Sagarriga, Conde de Creixell, tõelisest aadlisoost härrasmees. Nende vein on kriitikute poolt tunnistatud 2020.aastal maailma parimaks.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Samuti loome videosilla ja kuulame tutvustusi otse allikast. Muidugi maitseme nende mõisa veinide hulgast viit silmapaistvat veini ning proovime sinna juurde sobivaid suupisteid. Maitsmisele tulevad veinid on järgmised: ALBARIÑO PAZO BARRANTES 2019, PRIMER ROSE 2020, RESERVA 2017, GRAN RESERVA 2015, DALMAU 2016.

Osalemine 35 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Tule tutvu Hispaania Majaga!

AVATUD USTE PÄEVAD — 17 ja 21 juuni 2022

 

Hispaania on üks imeline maa, kus on nii palju avastada! Kujuta ette seda kultuuri ja neid kohtumisi, mis Sinu ees lahti rullub, kui Sa vaid mõistaksid hispaanlaste keelt! 

Ja Ladina-Ameerika? Jaa! Nii imeliselt mitmetahuline ja põnev! Hispaania keelt räägib emakeelena ligi 500 miljonit inimest, lisaks kõik teised. Hispaania keele oskus lubab sul intiimsemalt piiluda üle 20 riigi ellu ja tuhandetesse subkultuuridesse. Kui põnev!

Just nii kirglikud me olemegi! Me soovime avada Sulle ukse sellesse erilisse ja kirevasse maailma! Me tahame Sulle pakkuda enamat kui vaid keeleõpe, tahame Sulle tutvustada kultuuri, kuhu see keel viib. Seetõttu on meie erilise südame võitnud toit, mis on hispaanlaste elus kesksel kohal. Ja kui Sa meiega sõbraks saad, siis kutsume Sind aegajalt endaga nautima ka kirjandust, muusikat, filmi- ja tantsukunsti ja nii palju enamat. Selleks hoia meie tegemistel silm peal kas Facebookis või Instagramis ja lisa ennast meie uudiskirja saajate hulka.

AVATUD USTE PÄEVADEL soovime Sinuga tutvuda ja loodame, et Sina meiega ka! Näitame Sulle meie kodu – 18. sajandil ehitatud Sprinckthali suvemõisas; anname Sulle proovida häid Hispaania maitseid; paneme Su kohe esimesest tunnist hispaania keelt rääkima; jagame Sulle infot hispaania keele õppimise kohta nii Hispaania Majas kui ka Hispaanias ja Mehhikos ning vastame Sinu küsimustele. Tule, saame tuttavaks!


AVATUD USTE PÄEVA KAVA

17. JUUNI

10.00-18.00 Keeleõppe konsultatsioon ja tutvumine õppimisvõimalustega Hispaanias (tasuta)

13.30-16.00 Hispaania maitsete degusteerimine Hispaania Maja poes (tasuta)

17.30 Ajalooline ekskursioon Hispaania Majas (Sprinckthali suvemõisas) (tasuta)

18.00-19.00 Keelekohvik / Spanish Language Cafe (tasuta) - tule praktiseeri hispaania keelt!

Kes soovib, saab jääda pärast Hispaania Maja peole (osalustasu 15 € – sisaldab paellat ja pokaali veini).

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele ja tasemetestid

11.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

12.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

13:00 l 13:15 l 13:30 l 13:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 € l vabade aegade arv piiratud!)

14.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

15.00 mänguline proovitund lastele (tasuta)

16.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17:00 l 17:15 l 17:30 l 17:45 – tasemetestid (tasuta, tavahind 15 €)

 

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

 


21. JUUNI

10.00-18.00 Keeleõppe konsultatsioon ja tutvumine õppimisvõimalustega Hispaanias (tasuta)

13.30-17.30 Hispaania maitsete degusteerimine Hispaania Maja poes (tasuta)

18.00-19.30 Andaluusia õhtu (5 € – sisaldab pokaali veini või kohvi-teed)

Avatud uste päevadel on poes kõik tooted 5% soodsamad!

 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid lastele, noortele ja täiskasvanutele ja tasemetestid

10.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

11.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

12.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

13.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

13:00 l 13:15 l 13:30 l 13:45 - tasemetestid (tasuta, tavahind 15 € l vabade aegade arv piiratud!)

14.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta)

15.00 mänguline proovitund lastele (tasuta)

16.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17.00 mänguline proovitund noortele (tasuta)

17:00 l 17:15 l 17:30 l 17:45 - tasemetestid (tasuta, tavahind 15 €)

18.00 proovitund täiskasvanutele (tasuta) VEEBI VAHENDUSEL!

Mõnel üritusel on küll piletihind (vaata kava), kuid Hispaania Maja uksed on kõigile TASUTA avatud! Tule astu roosasse majja aadressil Tondi 42!

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Keelekohvik l Spanish Language Cafe l Tasuta. Reede, 17. juuni 2022 kell 18.00

 

Kuidas Sul lood hispaania keelega on? Saad reisil olles kohvi tellimisega hakkama? Või pead kohalikega juba mõne vestluse maha? Kõige parem keeleõpe on praktiseerimine! Ole algaja või edasijõudnu – kutsume Sind Hispaania Majja keelekohvikusse hispaania keelt harjutama!

Keelekohvikut aitab läbi viia meie õpetaja Natalia, kes haarab Su vestlusesse ka siis, kui sa tuled üksi. Astu Hispaanias mõnda kohalike lemmikbaari või -kohvikusse ja Sul ei ole võimalik sealt vestlemata lahkuda. 

Üritus toimub tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Andaluusia õhtu: Elust Lõuna-Hispaanias l 5 €. Teisipäev, 21. juuni 2022 kell 18.00

 
 
Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Hispaania suurima autonoomse piirkonnana on see koht, kus saab nautida rannamõnusid, talverõõme ning muidugi häid sööke ja jooke. 
 
Selle erilisel Hispaania piirkonnal on eriline side ka kolme Hispaania Maja meeskonnaliikmega: just sealt on pärit ning üles kasvanud Hispaania Maja asutaja Neftalí ning Hispaania Maja õpetaja Natalia. Samuti veetis Hispaania Maja turundusjuht Liis oma Hispaanias elatud aastate jooksul ka perioodi Andaluusia mägedes 2000-elanikuga külas kohalikku inglise keele kooli juhatades. Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. Juurde on võimalik nautida Hispaania veini, kohvi-teed (hinna sees).

 

Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti ja hispaania keeles. Kohtade arv piiratud.Hispaania Maja Roheliste Väravate Tänaval l Pühapäev, 29. mai 2022 kell 10.00-16.00

Roheliste Väravate Tänav on Nõmme kogukonna pidu!

Sündmus toimub tänavu 29. mail 10:00- 16:00 Võidu parkmetsas ja Prii, Unistuse, Kagu, Astri, Nelgi, Võidu, Karusmarja, Sinilille, Kaitse, Värava, P. Kerese tänava ning Lootuse puiestee ümbruses.
 
Üritust külastama on oodatud kõik huvilised. Leia ka Hispaania Maja Nõmmelt üles ja tule proovi meie paellat!

Roheliste Väravate Tänavat korraldab Ühendus Loov Nõmme.
Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Nõmme LOV vahenditest.


VEINIDE DEGUSTATSIOON: Speed-tasting l 5 €. Laupäev, 28. mai 2022 kell 13.00

 

CELLER VELL CAVA BRUT RESERVA, TELMO RODRIGUEZ BASA, LAVAL MAS QUE 2, ALMUVEDRE MONASTRELL, SENDA DE LEÑADORES


Kas tead nimetada oma Hispaaniast pärit lemmikveini viinamarjasorti? Piirkonda? Stiili? Valik põnevamatest Ibeeria veinitüüpidest on teie käeulatuses ja kiire degusteerimise komplektis on cava, kaks valget ja kaks punast veini. Need on Cava Brut Reserva, Rueda Verdejo, Rias Baixase Condado, Monastrell, Aragoni Garnacha cuvèe.


Nagu tõelised profid, teeme 20 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest. Pärast on võimalik jätkata laupäeva pärastlõunat Hispaania stiilis lemmikveini ja maitsvate suupistete saatel.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Osalemine 5 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.SUUR PÕHJALA KEVADTURG + avatud stuudiod/aiad l Laupäev, 28. mai 2022 kell 12.00-17.00 l Põhjala tehases (Marati 5, Kopli) 

 
Laupäeval, 28.05 leiab Põhjala tehases aset suvehooaega avav kevadturg, avatud stuudiod ja aiad. Turg toimub ilusa ilma korral meie õuealal!
 
TEHASEST LEIAD: Disain, kunst, käsitöö; Söök-jook, kodukohvikud; Foodtruck'id; Vanavara, taaskasutus, upcycling, kodukujundus
 
AVATUD STUUDIOD: August; Sigrid Kuusk Stuudio; Claudia Lepik Atelier; MÄRSS/Folklore; My Unicorn; SAFU; Aire Studio Designs; Good Vibrations; Pillezoo; Aliis Sinisalu Photography; Ennos; Urbsill; KÄT Studio; Polina Soyref ja nagu ikka VLND Burger, Karjase sai, Barbarea, Kopli KÖÖK, BOTIK, Kokomo Coffee Roasters jt peatänava majalised
 
AVATUD NÄITUSED: Kaidi Kaasik "NO MIND" (Sepikoja II korruse galerii); kuidas.works "Kalju ja kaduva vahel" (Sepikoja galerii); Santa Zukker/Elo Viiding "VASTUKAJA" (Stuudiomaja II korrus).
 
DJ: Põder (tribal, tech, proge, melodic house). ÜLLATUSESINEJA!
 

Põhjala turul on oma leti püsti pannud ka Hispaania Maja leti. Tule ütle tere!IBEROFEST Hispaania Maja raamatuklubi: Bernardo Atxaga „Need taevad“ l Tasuta. Esmaspäev, 23. mai 2022 kell 18.00

 

Baski keelest tõlgitud raamatuid leiab meil väga harva! Aga nüüd on Loomingu Raamatukogus Merilin Kotta tõlkes ilmunud kõige loetuma ja tõlgituma baskikeelse kirjaniku Bernardo Atxaga lühiromaan „Need taevad“. Õigupoolest on see üldse alles teine baski keelest eesti keelde tõlgitud raamat.

See on lugu 37-aastasest naisest, kes on äsja vanglast vabanenud ja bussiga teel tagasi kodulinna. Kuid mitte kõik tema kaasreisijad pole selles bussis juhuslikult ning minevikust tulevikku ei pääse sama muretult kiirteed mööda kihutades nagu Barcelonast Bilbaosse. Naise minevikku jääb võitlus ETA organisatsiooni ridades, kuid nüüd püüab ta raamatutest, mälestustest ja maastikust akna taga tuge otsides leida rahu ja kindlust edasi liikuda. Lugeja saab osa füüsilisest, vaimsest ja emotsionaalsest reisist, mis on ühtlasi elu metafoor ja mida täidavad hääled, unistused ja igatsused.

Selle kevade viimane raamatuklubi toimub ikka Hispaania Maja mõnusates ruumides, kus nii raamatu- kui veinipoe riiulid on kohe käeulatuses. Raamatuklubis osalemine on tasuta, palume anda oma tulemisest teada Hispaania Maja kodulehel. Nii vanad kui uued huvilised on väga teretulnud!

Raamatuklubi toimumist aitab läbi viia Mari Laan Toledo kirjastusest, toetab Hispaania suursaatkond Eestis.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.IBEROFEST Live-paella valmistamine & veinikoolitus: Ibeeria poolsaare veinid traditsioonilisest tänapäevani l 35 €. Laupäev, 21. mai 2022 kell 13.00 l JÄI ÄRA

 

Hispaania veinivalmistamise traditsiooni pikkust saab lugeda sajanditega. Räägime sealse veininduse arengust läbi aegade ja mekime erinevate stiilidega veine: mulliga, valgeid ja punaseid. Vein ilma toiduta on aga Hispaanias sama nagu siin Kati ilma karuta. Ja kuna riisiroad on Hispaanias samuti pika ajalooga ja üks traditsioonilisemaid sööke, siis hindame toidu ja veinide sobivust sealsamas valmiva paellaga.

Veini ja selgitusi jagavad Hispaania Maja head sõbrad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Paella valmimisprotsessi tutvustab lähemalt Hispaania Maja asutaja ja kirglik kokk Neftali. 

 

Osalemine 35 € (osalustasu saab tasuda kohapeal sularahas enne ürituse algust). Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.IBEROFEST Reisiõhtu "Ehh, uhhuduur Ladina-Ameerikas - Andide ületamise võlu ja valu" l Tasuta. Esmaspäev, 16. mai 2022 kell 18.30

 

Iberofesti programmi eriüritusena Hispaania Majas on meil külas Hispaania Maja õpilased uhhuduurlased Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman. Kokku kuuene seltskond inspireerivaid rännumehi alustasid 2002. aastal ebatavalise ideega sõita jalgratastel Ulaanbaatarist Nepaali.

Praeguseks on neil tehtud juba viis reisi ning plaan on ratastega maakerale tiir peale teha. Nende viimane reis Lõuna-Ameerikas algas kolm aastat tagasi Atlandi rannikul väikeses Uruguay kuurortlinnas Punta del Este. Diagonaalis läbi mandri ja kuue riigi Uruguay, Argentiina, Brasiilia, Paraguay, Boliivia ja Peruu ning üle Andide jõudsid nad Limasse Vaikse ookeani rannikul. Sel suvel jätkavad nad nagu ikka sealt, kus eelmine kord lõpetasid ning eesmärgiks on jõuda Peruust Costa Ricasse.

Juttu tulebki nende viimasest reisist, mis oli täis katsumusi, aga ka eredaid emotsioone. Arutame ka kas ja kuidas on võimalik reisida Ladina-Ameerikas ilma hispaania keelt oskamata ning milline on ettevalmistus eesolevaks reisiks. Lood sõprusest, teel olemisest ja iseenda ületamisest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.Mehhiko hispaania keel edasijõudnutele l TASUTA. Neljapäev, 12. mai 2022 kell 18.30

Hispaania keele aktsendid on sama kirjud ja erinevad piirkonniti kui 500 miljonit inimest, kes seda keelt emakeelena räägivad. Selles erilises hispaania keele tunnis, kuhu on oodatud juba veidi osavamad hispaania keele kõnelejad, õpime sõnavara rikastama erinevate kõnekeelsete väljenditega just Mehhiko hispaania keelest.

Kas sa teadsid näiteks, et Mehhiko hispaania keeles on tunduvalt rohkem araabia keelest pärinevaid sõnu kui Hispaania omas? Seda ja palju muud saame teada selle lõbusa ja teadmisterohke tunni jooksul. 

Mehhiko hispaania keelt õpetab otse Mehhikost meie partnerkooli hispaania keele õpetaja. Tund toimub inglise ja hispaania keeles. Tund toimub veebis.

Muide, 2023. aasta kevadel lähme koos Mehhikosse hispaania keelt õppima! Tule kaasa! Anna oma huvist teada info@hispaaniamaja.ee või lisa ennast uudiskirja saajate hulka ning hoia meie tegemistel silm peal! Üsna pea kuulutame registreerimise avatuks!

 Hispaania keele proovitund l TASUTA. Neljapäev, 12. mai 2022 kell 18.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Mehhiko hispaania keel algajatele l TASUTA. Teisipäev, 10. mai 2022 kell 18.30

Kas sa teadsid, et Mehhikos on hispaania keele kõnelejaid ligi poole rohkem kui Hispaanias, selle keele kodumaal? Sellel täiesti algajatele mõeldud kursusel õpime põhiväljendeid, tervitusviise ja enese tutvustamist ning seda kõike just sellise sõnavara ning hääldusega nagu on kombeks Mehhikos. Lõbus ja teadmisterohke laupäev garanteeritud!

Mehhiko hispaania keelt õpetab otse Mehhikost meie partnerkooli hispaania keele õpetaja. Tund toimub inglise ja hispaania keeles. Tund toimub veebis.

Muide, 2023. aasta kevadel lähme koos Mehhikosse hispaania keelt õppima! Tule kaasa! Anna oma huvist teada info@hispaaniamaja.ee või lisa ennast uudiskirja saajate hulka ning hoia meie tegemistel silm peal! Üsna pea kuulutame registreerimise avatuks!

 


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursis Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 


 


Hispaania keele proovitund l TASUTA. Teisipäev, 10. mai 2022 kell 18.00

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 IBEROFEST Fiesta española & Speed-friending l Tasuta. Reede, 6. mai 2022 kell 18.00

 

Hispaania Maja maikuu programmi avaüritusena teeme ühe korraliku fiesta, kus ei puudu söök, jook ning muidugi hea seltskond. Kell 18 algab speed-friending, kus on võimalus tuttavaks saada uute hispaania keelt kõnelevate inimestega. Alates kella 19-st jätkub pidu, menüüs on Hispaania tapad ning saab proovida erinevaid jooke. Tule leia omale uusi sõpru, kellega hispaania keelt praktiseerida ja veeda üks meeleolukas õhtu täis Hispaania maitseid ja meeleolu!

Sissepääs tasuta. Kui soovid osaleda speed-friendingul, siis soovituslik on end kirja panna Hispaania Maja kodulehel. 

Speed-friending toimub hispaania keeles.

Üritus toimub Vaat Taproomis. Telliskivi 60M.Keelereis Hispaaniasse: CÁDIZ l Hind al. 260 €. 7.-14. mai 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni ning kokku on 20 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min va Sevillas, kus on tunnid teisipäevast reedeni ning kokku 16 keeletundi nädalas.

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. Keelereis Hispaaniasse: MÁLAGA l Hind al. 260 €. 23.-30. aprill 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni ning kokku on 20 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min 

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. Hispaania keele proovitund l TASUTA. Kolmapäev, 27. aprill 2022 kell 17.30

Oled mõelnud, et kas võiksid osata hispaania keelt? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaaniakeelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha.

Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid kes kahtlevad, kas on võimalik õppida hispaania keelt hispaania keeles või kes tahavad rohkem teada saada meie õpetamismeetodi kohta. Proovitund on tasuta ja kestab 60 minutit. 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine siinProovitund toimub hispaania keeles.

Enne ja pärast üritust saab teha tutvust laia valikuga Hispaania Maja raamatu- ja hispaania maitsete poes. Parkimine tasuta hoovis.

 Hispaania Maja kalafestivalil Tallinna kalaturul l Laupäev, 30. aprill 2022 kell 9.00-15.00

30. aprillil kell 9.00-15.00 toimub kõige rikkalikuma kalavalikuga laat Tallinna kalaturul. ???? Kalasadama 5, Põhja-Tallinn
 
Valikus on värsket kala, suitsukala, kõiksugu kalatooteid, kõrvale värsket toorainet, kodust sinki ja leiba, kalapirukaid, hoidiseid, kasemahla ja palju-palju muud põnevat.

Kehakinnitust pakub kohapeal ka Hispaania Maja! Tule proovi meie paellat!
 
Kell 12.00 astub üles armastatud Nedsaja Küla Bänd.
Laadaliste tuju hoiab üleval päevajuht Veigo Kaaret.
 
Leia ka Hispaania Maja lett kalafestivalilt üles! 
 
Kohtume kalafestivalil! 


Keelereis Hispaaniasse: SEVILLA l Hind al. 220 €. 30. aprill - 7. mai 2022

REISISELTSKOND?

Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja esindaja. Vajalik on varasemalt iseseisvalt reisimise kogemus ja oskus ise võõras linnas orienteeruda. Kui mõnda sihtkohta ei ole piisav arv soovijaid, siis Hispaania Maja esindaja sinna kaasa ei tule.

KAS KURSUSELE ON OODATUD KA ALGAJAD?

Hispaania on suurepärane koht, kus alustada oma hispaania keele õpinguid! Sevillas tuleb kindlasti täiesti algajate grupp; teistes linnades sõltuvalt huviliste arvust. Soovi korral võid ka võtta enne keelereisi ühe algajate kursuse Hispaania Majas.

KURSUSE MAHT?  Tunnid toimuvad teisipäevast reedeni ning kokku on 16 keeletundi nädalas / 1 tund = 50 min.

Keelekursus algab 25. aprillil Málagas, 3. mail Sevillas ja 9. mail Cádizis.

Võimalik on osaleda nii ühe, kaks või ka kolm nädalat. Igas linnas asub Hispaania Maja partnerkool, kus õpe toimub samade õppematerjalide järgi. Ühes linnas alustatud kursus jätkub teises linnas samal tasemel.

ROHKEM INFOT LEIAD SIIT. Veiniõhtu: Veinid saabuva suvekuumuse jahutamiseks l 24 €. Teisipäev, 19. aprill 2022 kell 19.30

Selle kevade esimese veiniõhtu veine valides mõtlesime eelseisva suve mõnusatele aiapidudele ja koosviibimistele. Laseme punastel veinidel veidi puhata ning keskendume valgetele ja roosadele veinidele. Samuti on juures midagi mõnusat mulliga. 

Valged veinid: Formigo, Mas que 2 ja Gessami
Rosé cava: Parés Balta Pink
Roosad veinid: Larrosa Rose ja L de Aylés
 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. Andaluusia õhtu: Elust Lõuna-Hispaanias l Tasuta. Kolmapäev, 13. aprill 2022 kell 18.00

 
 
Al Andaluz ehk Andaluusia on tõeline sulam erinevatest kultuuridest. Hispaania suurima autonoomse piirkonnana on see koht, kus saab nautida rannamõnusid, talverõõme ning muidugi häid sööke ja jooke. 
 
Selle erilisel Hispaania piirkonnal on eriline side ka kolme Hispaania Maja meeskonnaliikmega: just sealt on pärit ning üles kasvanud Hispaania Maja asutaja Neftalí ning Hispaania Maja õpetaja Natalia. Samuti veetis Hispaania Maja turundusjuht Liis oma Hispaanias elatud aastate jooksul ka perioodi Andaluusia mägedes 2000-elanikuga külas kohalikku inglise keele kooli juhatades. Oma lemmikpaikadest ning Andaluusia kultuuri eripäradest räägivadki nad selle õhtu jooksul lähemalt. Juurde on võimalik nautida Hispaania veine, kohvi-teed ja erinevaid suupisteid. 

 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti ja hispaania keeles. Kohtade arv piiratud.Hispaania Maja raamatuklubi: Julio Cortázar „Kronoopide ja faamade lood“ l Tasuta. Esmaspäev, 11. aprill 2022 kell 18.30

 

Head lugejad, aprilli raamatuklubis laseme kogu oma mängulisuse ja absurdimeele vabalt lehvima! „Kes ei loe Cortázarit, on neetud. Tema mittelugemine on tõsine silmale nähtamatu haigus, mis võib aja jooksul tuua kohutavaid tagajärgi. See on midagi niisugust nagu see, kui inimene pole kunagi virsikut proovinud. Ta muutub tasapisi kurvemaks… ja tõenäoliselt kaotab vähehaaval juuksed.”

Aga ärge üldse muretsege, Pablo Neruda poolt sel viisil sõnastatud kurvast saatusest aitavad hoiduda kronoobid – idealistlikud ja pöörased, ammu väljaspool raamatumaailmagi legendiks saanud olendid. „Kronoop on joonistus väljaspool raami, luuletus ilma riimita,“ on kirjanik kunagises intervjuus defineerinud. Raamat sisaldab pidurdamatu fantaasialennuga, säravaid, jaburaid ja iroonilisi lühitekste. Näiteks praktilisi juhtnööre nutmiseks. Või trepist üles minemiseks. Leia oma lemmik!

Argentiinlane Julio Cortázar (Brüssel 1914 –  Pariis 1984) kuulub 1960.-1970. aastate nn Ladina-Ameerika kirjanduse buumi esindajate tuumikusse. Suure osa oma elust elas ta Pariisis ja on maetud Montparnasse’i kalmistule. Tema hauasambaks on kronoobi kuju ja austajatel on kombeks viia talle surnuaeda lilli, raamatuid, kirjakesi, pliiatseid, keksukive, joonistusi… Ühel päeval ilmusid hauakivile tundmatu poolt kirjutatud sõnad: „Siin puhkab suurim kronoop.“ Nagu üks õige kronoop kunagi, lasi ta sealt kindla peale jalga.

„Kronoopide ja faamade lood“ on välja andnud Toledo kirjastus, tõlkinud Ruth Sepp, toimetanud Mari Laan ja kujundanud Allan Kukk. Varem on eesti keeles Cortázari loomingust ilmunud monumentaalne romaan „Keksumäng“ (2016, tlk Klaarika Kaldjärv), mis on üks XX sajandi kirjanduse tähtteoseid, ning mitu jutukogumikku: „Tseremooniad” (1985, tlk Mart Tarmak), „Salarelvad” (tlk 2011, Klaarika Kaldjärv) ja „Mängu lõpp” (2016, tlk Ruth Sepp).

Nagu ikka on oodatud kõik nii uued kui vanad huvilised! Osalemine on tasuta, palume vaid pidada silmas COVID-i reegleid (pass ja mask) ning anda oma tulemisest teada täites ära allolev registreerimisvorm. Pakume ka Hispaania veini ning kohvi-teed. 

RAAMATU LEIAB HISPAANIA MAJA RAAMATUPOEST.

Raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Hispaania Maja raamatuklubi: Gabriel García Márquez "Väljakuulutatud mõrva kroonika" l Tasuta. Esmaspäev, 31. jaanuar 2022 kell 18.30

 

2022. aasta esimene raamatuklubi on pühendatud autorile, kes tutvustamist ei vaja – Colombia päritolu nobelist Gabriel García Márquez on kindlasti kõige tuntum Ladina-Ameerika kirjanik, ennekõike tänu maagilise realismi tippteosele „Sada aastat üksildust“. Möödunud aastal avaldati Loomingu Raamatukogu kuldsarjas uus trükk tema lühiromaanist „Väljakuulutatud mõrva kroonika“, mis esimest korda ilmus LR-s Ruth Liase tõlkes 1995. aastal.

Sellest raamatust kurikuulsat maagilist realismi ei leia – tegemist on pseudoajakirjanduslikus stiilis kirja pandud mõrvajutustusega, mille tõukeks on kirjaniku lähikonnas tegelikkuses aset leidnud sündmus. García Márquez oli läbi elu tegev ka ajakirjanikuna ning põimib „Väljakuulutatud mõrva kroonikas“ ajakirjandust ja ilukirjandust. On see nüüd antikrimilugu, kes on tegelik süüdlane, mis kirjanik sellega üldse öelda tahtis… eks saame kokku ja arutame!

Nagu ikka on oodatud kõik nii uued kui vanad huvilised! Osalemine on tasuta, palume vaid pidada silmas COVID-i reegleid (pass ja mask) ning anda oma tulemisest teada täites ära allolev registreerimisvorm. Pakume ka Hispaania veini ning kohvi-teed. 

Raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Harjutame hispaania keelt: "Días de navidad". Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 11. detsember 2021 kell 18.30

Detsembris teeme ühe mõnusa jõuluteemalise filmiõhtu! Tegelikult mitte küll päris filmiõhtu, sest vaatame koos 3-osalist Hispaania minisarja "Días de navidad". Sarja peategelasteks on neli õde, kes tähistavad jõule oma perekodus kolmel erineval ajastul, mis omakorda esindavad nende elu kolme peamist etappi: teismeiga, täiskasvanuiga ja vanadus. Läbi aja kulgemise ja erinevate vaatenurkade on näha perekonna dünaamikat, saladusi ja isiklikke vastasseise. 
 
Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. Seega suurepärane võimalus veeta üks tore õhtu ja õppida juurde hispaania keelt. Sari on hispaania keeles inglisekeelsete subtiitritega. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 


RAAMATUKLUBI. Leonardo Padura Kuuba krimkad. Esmaspäev, 13. detsember 2021 kell 18.30

Detsembri raamatuklubis räägime Leonardo Padura kirjutatud Kuuba krimisarja kuuluvatest raamatutest „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“, mille peategelaseks on keskealine ning nostalgitsemisele kalduv Havanna politseileitnant Mario Conde, sõpradele Krahv. Autori sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda esindav Conde eelistaks tegelikult olla kirjanik, kuid peab tegelema Havannas laiutava korruptsiooni, kuritegevuse ja räpaste saladustega. Ta jagab oma kodu vanaisa järgi nime saanud tapluskala Rufinoga ning oma üksildasi õhtuid ülekaalulise ratastoolis sõbraga.

Raamatute tegevus toimub 1989. aasta Kuubas, samuti vaatab peategelane tagasi oma noorpõlvele 1960ndatel, mil valitseb äratundmist pakkuv kommunistlik retoorika. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ja annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Ilmselt ainult kuubalane on võimeline kirjutama niivõrd poeetiliselt, peaaegu sentimentaalselt sigaritest, rummist ja pesapallist. Muidugi ka sõprusest, armastusest ja söögist. Ja Havannast.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud Kuuba kirjanik, ülikoolis õppis ta hispaania keelt ja kirjandust. Teda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Sarnaselt paljude teiste põlvkonnakaaslastega seisis Padura 1980ndate lõpul ja 1990ndate alguses, silmitsi küsimusega, kas lahkuda Kuubalt või jääda kodumaale. Padura valis viimase. Kirjanik on oma loomingu eest pälvinud hulgaliselt tunnustusi, nende seas tähtsaimad on Kuuba riiklik kirjandusauhind (2012) ja Hispaania üks olulisemaid rahvusvahelisi kirjanduspreemiaid Astuuria printsessi auhind (2015).

Raamatuklubiks valmistudes võib muidugi lugeda mõlemat raamatut, aga kes ei jõua, teeb pool. Raamatud „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“ leiad Hispaania Maja raamatupoest.

Raamatud on tõlkinud Maarja Paesalu, kujundanud Allan Kukk, välja andnud Toledo kirjastus. Hispaania Maja raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Osalemine tasuta.Harjutame hispaania keelt: Tandem. Vestlusõhtu hispaania keeles. Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 27. november 2021 kell 18:30

Novembrikuu viimasel laupäeval toimub taas lõbusate vestlusmängude õhtu, kus saab keelt praktiseerida hispaania keelt emakeelena kõnelejatega. Vestlusõhtule on oodatud kõik olenemata praegusest keeletasemest, sest õpetaja Natalia ettevalmistatud tegevused aitavad vestlust hoida ka algajatel. Seega suurepärane võimalus harjutada kõike seni õpitut ning veeta üks lõbus õhtu. 
 
Pane end kirja lehe allosas. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 
Ootame KÕIKI hispaania keelt praktiseerima ning nautima toredat õhtut heas seltskonnas! Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. 
 
 

 


Novembrikuu veiniõhtu: Monastrell ja Mencía l 24€. Kolmapäev, 17. november 2021 kell 18:30

Maitsmiseks korgime lahti veinid kahest põlisest viinamarjasordist: Loode-Hispaaniast Mencía ning Kagu-Hispaaniast Monastrell. Katsume leida kahe marjasordi sarnasusi ja erisusi, värsketest puuviljastest veinidest väärikalt laagerdunud isenditeni. Mõtiskleme, kas vähetuntud viinamarjasortidest veinid murravad veinimaailmas läbi.

Nimetame siin ära ka degusteeritavad veinid: Gaba do Xil Mencía 2019, Tinto Monastrell Al-Muvedre 2017, Casa Castillo Monastrell 2017, Tares Baltos 2015, Dominio de Tares P3 2008.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles.Hispaania Maja raamatuklubi: Mario Vargas Llosa "Paha tüdruk" l Tasuta. Kolmapäev, 3. november 2021 kell 18:30

Peruulane Mario Vargas Llosa on üks XX sajandi Ladina-Ameerika kirjanduse mõjukamatest autoritest, nagu kinnitab ka 2010. aasta Nobeli auhind. Kirjaniku pikast staažist hoolimata selgub, et „Paha tüdrukut“ saab nimetada Vargas Llosa esimeseks armastusromaaniks. Ühendades meisterlikult reaalsuse ja väljamõeldise, jutustab autor loo armastusest – tuhandenäolisest määramatust tundest: kirest ja kaugusest, juhusest ja saatusest, valust ja naudingust. Ricardo ja Otilia ligi nelikümmend aastat kestev suhe on dramaatiliste tõusude ja mõõnadega. Vanameister doseerib raamatus kindla käega armu- ja kultuurilugu ning elava hingusega kirjeldused 1950ndate Limast, 1960ndate Pariisist, 1970ndate Londonist ja 1980ndate Madriidist on haarav kultuurilooline retk läbi XX sajandi teise poole.

Raamatu on tõlkinud Marianne Ots, toimetanud Ruth Sepp ja välja andnud kirjastus Eesti Raamat. Hispaania Maja raamatuklubi toimumist toetab Hispaania suursaatkond Eestis, läbi aitab viia Mari Laan Toledo kirjastusest. Osalemine tasuta, kuid vajalik registreerumine. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


Harjutame hispaania keelt: Viktoriiniõhtu! Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 13. november 2021 kell 18:30

Novembrikuu esimese üritusena viib Hispaania Maja õpetaja Carlos läbi ühe põneva viktoriini ning osaleda on võimalik nii meeskonnas kui üksi. Kuna viktoriin toimub õhtusöögiajal, siis valmistame ette mõned maitsvad tapad ning kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
 
Ei ole oluline, kui palju annet Sul hispaania keele peale on või arvad, et ei ole. Lõpuks räägivad kõige paremini hispaania keelt ikkagi need, kes kõige rohkem õpivad, vigu teevad ja harjutavad. Tule harjuta koos meiega ning veeda üks tore õhtu! 
 
Viktoriiniõhtu Hispaania Majas. 13. november 2021
 

Õhtu toimub hispaania keeles ning osaleda on võimalik ka algajatel

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine lehe allosas. Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning Hispaania maitsete poes. 


Harjutame hispaania keelt: Taller de baile! Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 23. oktoober 2021 kell 18:30

2021. aasta sügisest alustame uue ürituste sarjaga, et pakkuda kõikidele hispaania keele õpilastele vajalikku keelepraktikat mõnusas keskkonnas ka väljaspool klassiruumi. Esimese üritusena kutsub Hispaania Maja praktikant Reane Evert kutsub tantsima laupäeval 23. oktoober kell 18:30! Reane on hispaania keele ja kultuuri tudeng Tallinna Ülikoolis ja tantsutreener Dance Republic Tantsukoolis. Tantsinud on ta 20+ aastat ning treener olnud sellest 5+ aastat.
 
Tantsutöötuppa on oodatud kõik olenemata eelnevast tantsukogemussest või -oskusest, küll aga viiakse tantsutuba läbi hispaania keeles. Seega suurepärane võimalus saada selgeks numbrid ühest kaheksani ja milline on parem, milline vasak pool, kuidas öelda käsi ja kuidas pea. Stiiliks on ladina rütmidega showtants. Karta pole midagi, ainult võita! 
 
Kindlasti eelregistreeri end tundi! Hispaania maja õpilastele on tantsutuba täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€. Ootame KÕIKI tantsima!

Taller de baile. 23.10.2021


Harjutame hispaania keelt: Tandem. Vestlusõhtu hispaania keeles. Hispaania Maja õpilastele tasuta l kõikidele ülejäänutele 5€. Laupäev, 30. oktoober 2021 kell 18:30

Oktoobrikuu viimasel laupäeval toimub lõbusate vestlusmängude õhtu, kus saab keelt praktiseerida hispaania keelt emakeelena kõnelejatega. Vestlusõhtule on oodatud kõik olenemata praegusest keeletasemest, sest õpetaja Natalia ettevalmistatud tegevused aitavad vestlust hoida ka algajatel. Seega suurepärane võimalus harjutada kõike seni õpitut ning veeta üks lõbus õhtu. 
 
Pane end kirja lehe allosas. Hispaania maja õpilastele on üritus täiesti TASUTA! Kõigile, kes soovivad liituda väljaspoolt on osavõtutasu vaid 5€.
 
Ootame KÕIKI hispaania keelt praktiseerima ning nautima toredat õhtut heas seltskonnas! Pakume ka erinevaid värskendavaid jooke ning kohvi-teed. 

Tandem. 30.10.2021


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIPROGRAMM 2021

Hispaania rahvuspüha, La Fiesta Nacional de España, on 12. oktoobril. Sel puhul toimub ühe nädala jooksul Hispaania Majas lausa kolm põnevat üritust: Kuuba-teemaline vestlusõhtu seal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põdra ning Mari Laanega Toledo kirjastusest, Rioja veinide õhtu Vinosfairi sommeljeedega ning imeline Hispaania tenori Germán Gholami kontsert. Pane end oma lemmiküritustele kirja lehe allosas! 


VESTLUSÕHTU "KUUBA TUULED" | Tasuta. Esmaspäev, 11. oktoober 2021 kell 19.00

Kuuba-teemalise vestlusõhtu külaliseks on Kuubal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põder. Anneli ema on eestlane, isa aga kuubalane ning ta ise elab nüüd juba üle 20 aasta Eestis tegutsedes Tallinnas giidina ja hispaania keele õpetajana. Tema teise kodumaa ühiskonnast ja kirjandusest, sellest, kuidas möödus tema lapsepõlv ja noorus Kuubal ja mis saareriigis praegu toimub, vestleb Anneliga Mari Laan Toledo kirjastusest. Selle kohtumise ajendeid ongi kaks – üks ühiskondlik, teine kirjanduslik. Ühiskondlik ajend on seotud Kuuba praeguste oludega – taas on seal heitlikud ja keerulised ajad, mille kohta Eestisse jõuab uudiseid vähe. Kirjanduslik ajend on seotud Leonardo Padura romaani „Havanna tuuled“ ilmumisega.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud kirjanik, keda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Rahvusvahelise tuntuse on Padurale toonud eelkõige romaanisari, mille peategelaseks on politseiuurija Mario Conde. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ning annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Raamatute peategelane Mario Conde esindab Padura sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda. Mõlemad teemad annavad ainest Annelilt küsida, milline on tema, Padura kirjeldatud oludes kasvanud inimese mitteturistlik ja vahetu pilk Kuuba minevikule ja tänapäevale.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


RIOJA VEINIÕHTU | 24€. Neljapäev, 14. oktoober 2021 kell 19.15

Maitsmisel tuleb kaks valget veini Izadi veinimajast Larrossa ja Blanco 2019 ning püüame leida sarnasusi ja erinevusi kolmes Rioja punases veinis: Izadi Crianza 2017, Marqués de Murrieta Reserva 2016 ja Remelluri Gran Reserva 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIKONTSERT TENOR GERMÁN GHOLAMIGA | 19€ eelmüügist l 25€ kohapeal l Pääs kahele 35€. Laupäev, 16. oktoober 2021 kell 19:00

Augustis astus Hispaania Maja sünnipäeva pidustuste ajal üles tenor Germán Gholami, kelle antud kontsert koos pianist Margus Riimaga jättis meile ning osalejatele tõeliselt kustumatu elamuse. Hispaania rahvuspüha väärib samuti tähistamist ning suurepärane võimalus kõikidel muusikasõpradel nautida erinevaid Hispaania laule särava Germáni esitluses.

Kes veel ei tea, siis Germán on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012. Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud" ja "Ooperifantoom", "Nunnad hoos". Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis "Traviata" Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Neljapäev, 30. september 2021 kell 19.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese eelmisel aastal trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Hispaania Maja raamatuklubi, 30. september

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  DUERO JÕE ORU PÄRLID. 28€. Reede, 27. august 2021 kell 18.30

Maitsmiseks korgitakse lahti tammevaadis küpsenud veinid. Valgeks veiniks El Transistor 2017 Ruedast ning 4 punast veini Ribera del Duero veinipiikonnast Fuentespina Roble Siete 2018, Pruno 2017, Selección Crianza 2017, Matallana 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 28 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.


 

 

MERCADO HISPANO - terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 28. august 2021 kell 12.00-18.00. 

Festivali tähtsündmus on suur pidu "Mercado Hispano" 28. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 12. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida flamenkoetendust ning osaleda tasuta hispaania keele proovitunnis.

 

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad valmistavad head-paremat süüa ja juua!

 

- 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 14.00 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio etteaste

- 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 16.00 Portree joonistamise töötuba (Pedro Vigil)

- 17.00 Hispaania keele tasuta proovitund

 


Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie hubase koolimaja ning õpetajatega.

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! ;)

a

Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursis Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 


 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas.

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügiskursused on peagi algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad ja registreerimisvormi leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

 


 


Portree joonistamise töötuba. Pedro Vigil. 12€. Laupäev, 28. august 2021 kell 16:00

Joonistamise meistriklass koos Pedro Vigiliga! Õppige joonistama professionaalse koomiksikunstniku ja illustraatoriga! Pedro Vigil on pärit Hispaaniast Granadast, kuid õppis mainekas Joso koomiksikoolis Barcelonas.

Oma esimese koomiksi Clanes avaldas ta ajakirjas Ominiky Ediciones 2014. aastal ning on teinud koostööd mitmete erinevate väljaannetega nii Hispaanias kui Prantsusmaal. Lisaks on ta töötanud kontseptuaalse kunstnikuna Hispaania animatsiooni- ja videomängustuudiotes ning ka tegelaskujude joonistamise õppejõuna Granada kunstikoolis.

Töötuba kestab 90 minutit. Hind sisaldab kõiki joonistamiseks vajalikke materjale, et töötoa lõpuks viia koju enda tehtud portreejoonistus. Peale töötoa lõppu on võimalik tutvuda ka Pedro enda valmistatud originaaltöödega ning soovi korral neid ka kaasa osta.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

 GERMAN GHOLÁMI TENOR. 19€ EELMÜÜGIST, 25€ KOHAPEAL. Laupäev, 28. august 2021 kell 20:00

Astub üles tõeliselt unikaalne ja särav tenor Germán Gholami, kes on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012 ja teda saadab suurepärane pianist Margus Riima!

Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud" ja "Ooperifantoom", ,, Nunnad hoos,,. Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis „Traviata” Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega.  Esitanud peaosi mitmetes maailmakuulsates ooperiteostes. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.


CLASE DE COCINA CON NEFTALÍ. PAELLA ERI. 35€. Teisipäev, 24. august 2021 kell 18.30

Paljud on meilt seda küsinud ning augustikuu viimasel teisipäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel koosviibimisel oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Osalemine 35 eurot (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad).

Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.  


 

VALGED VEINIPÄRLID GALICIAST. 18€. Kolmapäev, 25. august 2021 kell 18.30

Mis oleks Hispaania Maailma Festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Seekord lausa kolmel õhtul järjest külastame kõigepealt Galicia, Rioja ja Duero jõe oru. Rohelises Hispaanias valmivad kõige värskemad valged veinid. Maitseme eripalgelisi veine kolmest Galicia piirkonnast: Valdeorras, Ribeiro ja Rias Baixas.

*Más que Dos 2020
*Formigo 2019
*Cholo 2019
*Pazo Barrantes 2018
*Pezas da Portela 2013

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 18 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.


 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ISAMAA. Tasuta. Neljapäev, 26. august 2021 kell 18.30

Hispaania Maja raamatuklubi on valinud Hispaania Maailma Festivaliks ühe tõeliselt võimsa teose - baski kirjaniku Fernando Aramburu romaani "Isamaa", mis räägib kahe perekonna eepilise loo, taustaks ETA terrorirühmituse tegevus. Eelkõige on loo keskmes kummagi perekonna naised, omaaegsed parimad sõbrannad, kellest üks on kaotanud abikaasa, teisel aga istub poeg terroritegudes süüdistatuna vangis. „Isamaad“ on võrreldud XIX sajandi suurromaanidega.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! 

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 


 


KLASSIKALINE JA/VÕI KAASAEGNE RIOJA. 25€. Neljapäev, 26. august 2021 kell 18.30

Püüame leida sarnasusi ja erinevusi klassikalistes crianza ja reserva tüüpi ning modernsetes Rioja veinides. Maitseme kahte valget veini Izadi Blanco 2019 ja Capellania Reserva 2016. Ning kolme punast veini Izadi Crianza 2017, Remelluri Reserva 2006 ja Lanzaga 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 25 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot. 

 

 


Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Neljapäev, 17. juuni 2021 kell 18.30

Hispaanialik soojus on kohale jõudnud, seega on suurepärane aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega. Kordame 4. juunil toimunud veiniõhtu joogivalikut mõnusate tapastega.

Cava sobib suvega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle suve kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

> Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

> Bodegas Izadi Larrosa Blanca

> Bodegas Izadi Larrosa Rosè

> Bodegas Izadi Larrosa Negra

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Pilet 18€. Arveldamine sularahas.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 


 

Clase de cocina con Neftalí. MEHHIKO TORTILLAD.

Pilet 29€. Esmaspäev, 21. juuni 2021 kl 18.00.

 
Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama natuke teistmoodi, kuid imemaitsvaid Mehhiko tortillasid. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning kõrvale nautida head veini.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 29€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 


 

Clase de cocina Neftalí. PAELLA ERI.

Pilet 35€. Esmaspäev, 28. juuni l Teisipäev, 29. juuni 2021 kl 18.00.

Paljud on meilt seda küsinud ning juunikuu viimasel kolmapäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel suvepeol oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 35€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 

Kui soovid meie ürituste kavaga kursis olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

 

 

 

 


 

Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Reede, 4. juuni 2021 kell 18.30

Meil on Super-Mega-Hea meel teada anda Hispaania Maja traditsiooniliste veiniõhtute jätkumisest. Kevad võtab üles tuure ja suvi piilub nurga tagant, seega on aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega.

Cava sobib kevadega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle kevade kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

> Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

> Bodegas Izadi Larrosa Blanca

> Bodegas Izadi Larrosa Rosè

> Bodegas Izadi Larrosa Negra

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Hind 18 eurot inimese kohta.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

VEINID | Speed-tasting | Veinide kiirdegustatsioon | 5€. Kolmapäev, 25. november 2020 kell 19.15 | 19.45 | 20.15

Eelmine kiire veinidegustatsioon läks meil kenasti. Seekord pakume samu veine, aga kolmapäeval, 25. novembril. Nagu tõelised profid, teeme 15 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest.

Degustatsiooniks paraja portsjoni valget veini valame välja värskest La Val Albariño 2018 ja küpsenud La Val Albariño Barrica 2015 pudelitest.

Punastest veinidest teeme degustatsiooniringi kahe Tempranillo viinamarjasordi veinide vahel, Fuentespina 7 Meses Ribera del Duerost vs Marques de Murrieta Reserva Riojast.

Et päeva põnevamaks muuta, on viies degusteeritav vein Andaluusiast pärit Alvear Vermouth Rojo, tehtud viinamarjasordist Pedro Ximenez.

Degusteerides hoiame vahet ja pärast on võimalik Hispaania Maja gurmeepoest enim meeldinud jooke ka koju kaasa osta, et seal rahulikus ja turvalises ümbrusel nautimist jätkata.

Veine valavad ja huvi korral neist juurde räägivad Vinosfairi sommeljeed.

Niisiis 15+5+5

Osalejate arv on piiratud. Vali endale sobiv aeg. Vajalik eelnev registreerimine

 


VEINIÕHTU l Premeerime end premium veinidega! 28€. Neljapäev, 17. september 2020 kell 18.30 

Veel enne sügishooaja alustamist teeme lähemat tutvust mõnede Hispaania jaoks märgiliste veinipiirkonna premium taseme veinidega. Cava Gran Reserva, Rias Baixas, Rioja ja Ibeeria poolsaare ühed vanimad veinikojad ning viinapuuaiad avavad meile oma uksed. 

*Gramona Imperial Cava Gran Reserva Brut 2013

*La Val Barrica Albariño 2012

*Marques de Murrieta Reserva Rioja 2015

*Clos Baltasar old vines Garnacha 2015

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Hispaania Maja Gurmee suupisteid lisab veinide juurde Neftali.

Osalejate arv on piiratud 20 inimesega. Vajalik eelnev registreerimine

 

 


 

VÄLJA MÜÜDUD! KOKANDUSTUND. Clase de cocina con Neftalí. Reede, 25. september 2020 kell 18.00. 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Tutvu täpse menüüga allpool! Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Menüü:

 
1. Hispaaniapärased kartulid praemuna ja singiga / Patatas fritas con huevos y jamón
2. Baklažaanikõrpsud meega / Berenjenas con miel
 
 
Eelroana proovime ära südakarbid ja kulduim-tuunikala. Seda saab nautida koos juurde sobiva veiniga.
 

 

Pilet 22.50€; koos veiniga 25.50€, koos premium veiniga 27.50€.
 

 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 
 

 

Tasumine kohapeal sularahas.

 

 

 


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursus Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 


JÄÄB ÄRA! HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Kolmapäev, 30. september 2021 kell 18.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese värskelt trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Hispaania kirjanik Julio Llamazares on sündinud 1955. aastal Leóni provintsis Vegamiáni külas, mis jäi hiljem koos veel kaheksa külaga suure veehoidla alla, nii et üle kolme tuhande inimese kaotas kodu. Llamazarese raamatuid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde, eesti keeles on tema loomingust 2007. aastal Mariliin Vassenini tõlkes ilmunud „Kollane vihmˮ („La lluvia amarillaˮ), mis on kirja pandud ühe Püreneede küla viimase elaniku monoloogina.

„Kuidas vaadata vettˮ („Distintas formas de mirar el aguaˮ) ilmus hispaania keeles 2015. aastal. Mõlemas raamatus on olulisel kohal juured ja linnastumine, mälu ja moderniseerumine. Llamazares on looduslähedane ja lüüriline, kuid ei soovi maaelu kuidagi eriliselt õilistada ning peab end pigem jälgijaks ja jäädvustajaks kui võitlejaks.

Kui „Kollase vihmaˮ ilmudes 1988. aastal oli Llamazares Hispaania kirjanduspildis veidrik, kes puudutas moodsa maailma seisukohast riskantset ja seni käsitlemata teemat, siis pärast teda on külade tühjenemise ja linnastumise teema Hispaania kirjanduses märgatavat tähelepanu leidnud. Lisaks romaanidele kirjutab Llamazares lühijutte, esseistikat ja luulet ning on ajakirjanik ja populaarsete reisiraamatute autor.

 

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

Oodatud on kõik raamatuhuvilised!  Kellel raamatut veel ei ole, saab selle soetada Hispaania Maja raamatupoest siin.

 

 

 

 


 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL

 

MERCADO HISPANO - terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 29. august 2021 kell 12.00-18.00. 

Festivali tähtsündmus on suur pidu "Mercado Hispano" 29. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 11. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida salsa- ja flamenkoetendust ning imetleda fotosid Kolumbiast.

 

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad!

 

- 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 14.00 Flamenko etendus ja tutvustus. Claudia Ševtšenko Flamencotantsu Stuudio

- 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 16.00 Salsatund. Casa de Baile

- 17.00 Kahoot viktoriin

 

HISPAANIA KEELE TASUTA PROOVITUND KELL 13:00 JA 15:00. Pane end kirja SIIN!

Lisaks valmivad sel päeval Hispaania koka poolt ehtsad hispaania kartuliomeltid, mida saad juba praegu ette tellida! Saadaval on kaks suurust, mis mõlemad sobivad ideaalselt jagamiseks pere ja sõpradega:

Keskmine tortilla de patata – 20 cm

Suur tortilla de patata – 24 cm 

Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie imelise koolimaja ning õpetajatega.

Programm veel täieneb, nii et hoia meie kodulehel sima peal!

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! ;)

 


 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas.

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügisesed kursused on varsti algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Registreeri end tasuta hispaania keele proovitunnile siin.

 

 

 

 

 

 


 

HISPAANIA FILM "Tšempionid / Campeones" (2018). 5. Kolmapäev, 19. august kell 19.00. Filmimuuseumi kinosaal

Filmimuuseumis toimub sel aastal esmakordselt armastusfilmide festivali Tartuff eriprogramm, mille raames näidatav Hispaania film "Tšempionid" on osa ka Hispaania maailma festivali programmist!

Hispaania režissöör Javier Fesser on ka varasemates filmides käsitlenud tõsiseid teemasid veidi lõikava, kuid alati kaastundva huumoriga. Hispaania esitas „Tšempionid“ võõrkeelse Oscari kandidaadiks. Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eestikeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval siin.

 

Filmimuuseum asub Maarjamäe ajalookeskuses, Pirita tee 56, Tallinn.

 

 

 

 


 

HISPAANIAKEELNE FILM “Fantastiline naine” / Una Mujer Fantástica, draama  (2017, Tšiili – Saksamaa – Hispaania – USA). 6,9/5,5. Esmaspäev, 24. august kell 19.00. Kinos Artis

 

Vaid ühel õhtul, 24. augustil toob kino Artis Hispaania maailma festivali raames uuesti ekraanile 2018. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari saanud Tšiili draama "Fantastiline naine". 


Lühidalt räägib film Marinast, transsoolisest naisest, kes töötab ettekandjana ning laulab lisaks ööklubis. Kui sureb Orlando, tema kakskümmend aastat vanem armastatu, satub Marina kui transseksuaalse naine jaoks kõik kahtluse alla: nende suhe, tema roll mehe surmas, tema õigus leinata meest, keda ta armastas.

Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval Kinos Artis.

 

Kino Artis asub Tallinnas Solarise keskuse III korrusel aadressil Estonia pst 9.

 

 

 

 


Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust. SILVIA PÄRMANNi näituse avamine. Tasuta. Teisipäev, 25. august kell 18.30

Tuntud fotograafi ja reisikirjaniku Silvia Pärmanni näituse avamine Hispaania Majas, kus kuuleme tema Colombia reisi parimatest hetkedest.

Santa Cruz de Mompox

Gabriel García Márquez veetis seal nooruses üksjagu aega, peamiselt seetõttu, et ta tollane girlfriend oli sealt pärit. Aga see polnud raisatud aeg. Mompoxi ja “100 aastat üksildust” tegevuspaiga Macondo sarnasus on rabav. Raamat algab ühe perekonna poolt linna rajamisega jõesaarele, mis on muust maailmast isoleeritud 100 aastat. See atmosfäär, mis siis linna täitis, pole tänaseks kuhugi päriselt kadunud. Loe edasi siin!

 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | BETTY BOOP. Tasuta. Kolmapäev, 26. august kell 18.00

Suvelõpu raamatuklubis räägime argentiinlanna Claudia Piñeiro romaanist „Betty Boop“!

See on krimilugu neile, kes krimilugusid ei armasta: keskealine peategelanna, endine menukas kirjanik Nurit Iscar, satub kunagise armukese palvel päevalehele kajastama rangelt turvatud rikaste asumis toimunud mõrvade tagamaid. 

Nurit on oma hüüdnime saanud ikoonilise multifilmikangelase Betty Boopi järgi, kes esindab arukat ja sõltumatut, kuid samal ajal igati naiselikku naisetüüpi. Samal ajal pole tegemist kerglase lugemisega: raamat annab ainet, et mõtelda võimu ja meedia, ühiskonna ja inimsuhete üle. Loe lähemalt raamatuklubi kohta siin!

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

Oodatud on kõik raamatuhuvilised! 


BEBE Y PINTA III. 12 / 15. Kolmapäev, 26. august kell 20.00

Drink and Draw Hispaania eri tuleb taas, et kogeda üht tõeliselt visuaalset ja musikaalset pidustust!

Hispaania Majas poseerib meile kaunis flamenkotantsija ning Jorge ja Ruber mängivad kitarri ja laulavad meile Hispaania laule. Kui ilm on ilus, oleme tagaaias õhtupäikese käes ja kui ilm ei ole armuline, kolime Hispaania Maja ajaloolisse saali. Stopperit ei ole vaja, meie bailadora hoiab poosi just nii kaua, kui kaua kestab üks laul (umbes 5-19 minutit). Kui muusikapala saab läbi, võtab tantsijanna uue poosi!

Maksimaalselt 25 osalejat. Internetist ostes maksab pilet 12€: https://fienta.com/et/bebe-y-pinta-iii-9746 (Kohapeal 15€)

 

Piletihinna sees on ka kaks head Tanker Brewery õlut (meil on ka alkoholivaba) ja 2,5 tundi õndsat joonistamist elava muusika saatel, iluse modelli ja paljude vahvate inimestega!

Täpsem info ürituse kohta siin! 


KATALOONIA VEINI ERINEVAD ILMED. 20 . Neljapäev, 27. august kell 19.00

Mis oleks Hispaania maailma festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Peagi algava kooliaasta sissejuhatamiseks räägime seekord Kataloonia veiniasjandusest. Seal sünnivad Hispaania Kuningriigi kõige elegantsemad vahuveinid ja ka kõige võimsamad punaveinid. Miks see nii on? Püüame leida põhjuse, selgitame ja muidugi ka maitseme sealseid veine.

*Cava Brut Parés Baltá
*Cava Brut Nature Reserva Celler Vell
*Gessami 2018 Gramona, Penedes DO
*Mas Elena 2015 Parés Balta, Penedes DO
*Silvestris 2015 Gratavinum, Priorat DOQ

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .
Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 20 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

 


 


HISPAANIA MAJA MAITSERÄNNAKUD. 17€. Reede, 28. august kell 18.00

Hispaania Maja ja Vinosfair panevad siinkohal jälle seljad kokku ja püüavad maitseelamused osalejateni tuua. Ehedaid ning kõhtu täitvaid suupisteid Hispaaniast serveerib Hispaania Maja asutaja ning paella-meister Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt Aivarilt ja Maretilt tulevad täienduseks sobivad veinid.

Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga õuel. Järgneva sisuka tunni jooksul degusteerime veel kolme suupistet koos veinidega. Mis sobiks veel paremini täitma viimast augustikuu reedet?

 

 

Osalemine 17 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

 

 

 


 


Reisiõhtu GALICIA LUMMUSES. Tasuta. Reede, 28. august kell 19.15

Lokkav rohelus, eripalgelised mäed, aukartust äratavad kaljud, salajased rannad, maagilised linnad, gastronoomia a la gallega ja tõelised veinipärlid. Kõik see on Galicia, Hispaania loodeosas asuv autonoomne piirkond. Galicia ei ole tüüpiline päike-siesta-fiesta Hispaania, vaid peidab endas hoopis teistsugust külge Hispaaniast. 

Teekonda Galiciasse juhib Laura-Liis Relve, Hispaania kütkeis keeleõpetaja. Laura elas aasta aega Santiago de Compostelas, Galicia pealinnas, ja armus selle linna võlusse ja Galicia suursugususse.

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

 


 

VÕIDA BONILLA A LA VISTA KARTULIKRÕPSE. – Võitja selgub reedel, 24. juulil kell 12.00

Soovid VÕITA tünnitäis Hispaania kuulsaimaid kartulikrõpse? Muidugi soovid! :) Need gurmeekrõpsud on valmistatud oliiviõlis Galicia parimatest kartulitest ja soolatud just täpselt nii nagu peab!

Loosis osalemiseks:
Vajuta Bonilla a la Vista Eesti Facebooki lehele meeldib ja jälgi Bonilla a la Vista krõpsude tegemisi ka seal!
Märgi ära sõber, kellega sa krõpse jagada soovid.

Mine siia: Bonilla a la Vista. Eesti

Head loosiõnne!

 

 


 

HISPAANIA MAITSETE RÄNNAK VEINI JA TAPASTEGA. 17€. Neljapäev, 18. juuni kell 18:00 l 19:15

Hispaania Maja ja Vinosfair on jälle tagasi, rõõmsad ja terved ning tahame teidki rõõmustada!

Jaanipäev ning Suvi piilub juba nurga taga ja seepärast anname suupärase võimaluse leida oma lemmikud selleks puhuks kui liha grillimisest hetkeks puhata soovite. Ehedad maitsed Hispaaniast serveerib Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt tulevad täienduseks sobivad veinid. Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga hoovil. Seepeale kolime sisse ja kiire kuid sisuka tunniga degusteerime veel kolme veini suupistetega.

Vastavalt praegustele piirangutele on osalejate arv piiratud 12 inimesega ja aeg 1 tunniga. Seepärast, kiirustage registreerimisega, lugupeetud ibeeriasõbrad!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ARMUVALU. Tasuta. Kolmapäev, 10. juuni kl 18.00

Aprillikuusse planeeritud raamatuklubi toimub 10. juunil ning seekord suundume taas Mehhikosse!

Ángeles Mastretta tõeliselt Ladina-Ameerikaliku tunnetusega romaani „Armuvalu“ peategelane on liberaalse kasvatusega ning igas ettevõtmises kirglik ja jõuline Emilia Sauri. Emilia teeb oma elus valikuid, mis XX sajandi alguse Mehhiko meestekeskses maailmas on lausa ennekuulmatud: ta võtab vabaduse armastada kahte meest, laseb end haarata revolutsiooni- ja sõjakeerisesse ning pühendab elu oma suurele kutsumusele – arstiametile. Emilia on moodne Ladina-Ameerika naine, kes pöördub ühtviisi nii kaasaegse kui traditsioonilise meditsiini poole ning tegutseb ühesuguse loomulikkusega nii New Yorgis kui kõige kehvemas Mehhiko kolkakülas.

„Armuvalu“ on tõlgitud ligi kahekümnesse keelde ja kirjanik pälvis selle eest esimese naisena Ladina-Ameerika tähtsaima kirjandusauhinna, Rómulo Gallegose preemia, mida antakse välja aasta parima hispaaniakeelse romaani eest. Lisaks kirjutamisele on Ángeles Mastretta tegevuses oluline ka naiste õiguste eest seismine.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Kellel raamatut veel ei ole, saab selle soetada meie e-poest.

 

Hispaania Maja Kahoot! Tasuta. Laupäev, 09. mai kl 20.00.

Millal sa vahva seltskonnaga viimati Kahooti mängisid? Usu meid, see on sõltuvusttekitavalt lahe! Kui sa ei ole Kahooti varem proovinud, siis see on valikvastustega viktoriin, mis toimub otse (live) ja millega saavad nutitelefoni ja arvuti vahendusel ühineda kõik. Pane ennast proovile ja registreeri end üritusele meie kodulehel ning me saadame sulle virtuaalse ürituse lingi. Küsimused on hispaaniakeelse maailma kohta!

 

Üritus toimub veebipõhiselt zoomi vahendusel, mugavam on kahooti samal ajal nutitelefonis mängida. Kutsu kogu pere endaga koos viktoriinil osalema!

 

VEINITÄHESTIK: „K". Pilet 15€. Neljapäev, 12. märts kl 19:00.

Hispaania üks keerulisemaid provintse on Kataloonia ja sellele piirkonnale oleme pühendanud oma seekordse „K” Veinitähestiku. Kataloonia au ja uhkus on Cava, millega alustame oma rännakut ja läbi eredamate veininäidete jõuame Priorati, kus kiltkivistel mäekülgedel küpsevad Hispaania võimsamad punaveinid. Degusteerime:

 • ♢ CAVA BRUT ORGANIC, PARÈS BALTÁ
 • ♢ GESSAMI BLANC, GRAMONA
 • ♢ MAS ELENA 2015, PARÈS BALTÁ
 • ♢ SILVESTRIS 2015 ( NATURAL WINE), GRATAVINUM

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Piiriseadused. Tasuta. Kolmapäev, 4. märts kl 18.00.

Hispaania Maja raamatuklubi kevadtalvisel kohtumisel räägime Javier Cercase romaanist „Piiriseadused“! See on raamat fiktsiooni ja reaalsuse, hea ja kurja, sõpruse ja armastuse tõdedest ja tinglikkusest. Cercase lause on erakordselt puhas ja täpne, tõde aga tihtipeale tabamatu…

1978. aasta suvel Franco surma järgses Hispaanias, kus ühiskond on veel metsik ja piirideta, kus möllavad noortejõugud, levivad narkootikumid ja hoiakutes on aimata hiljutiste Kataloonia sündmuste eelvõnkeid, satub Prillipapa koolikaaslaste kiusamise eest kaitset otsides läbi käima sotsiaalmajades elavate noorte pätikambaga, mille juhiks on karismaatiline Sinikas. Võlutuna Teresast, kõige ilusamast tüdrukust, keda ta kunagi näinud on, nõustub Prillipapa kaasa lööma sissemurdmistes, pangaröövides ja muudes jõugu tegemistes, astudes nii mitmes mõttes üle sümboolse piiri. Kakskümmend aastat hiljem, kui Prillipapast on saanud edukas advokaat, otsib Teresa ta ootamatult uuesti üles ja palub tal kohtus kaitsta Sinikat, kellest on saanud elav legend ja meedias idealiseeritud kurjategija.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

REISITEEMALINE INFOÕHTU. Tasuta. Reede, 28. veebruar kell 18.00

Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Sellel reisiteemalisel infoõhtul räägime lähemalt põnevatest Hispaania ja Ladina-Ameerika linnadest, kus on võimalik Hispaania Maja kaudu hispaania keelt õppida ning teeme õhtu mängudega põnevamaks. Kõrvale veidi tapaseid.

 

Infotund toimub eesti keeles.

 

Sissepääs tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine.

 

Hispaania keele õppimisvõimalustega saad tutvuda siin.

 

 

 

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Neljapäev, 27. veebruar kell 18:00

 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Täpne menüü selgub lähiajal, kuid kindlasti on see midagi väga maitsvat!Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „I”. Pilet 15€. Neljapäev, 20. veebruar kl 19.00.

 

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK= saab jätkuosa Hispaania Majas tähega „I”. Saabuva Eesti Vabariigi aastapäeva ootuses alustame Tähestiku õppimist ühe vanima cavakeldri vahuveiniga. Jätkame kuulsa Rioja vahvate valgetega ning lõpetame elegantse bordoo-tüüpi veiniga. Proovime ära:

 

 • ♢ IMPERIAL BRUT 2014 MAGNUM, GRAMONA
 • ♢ IZADI LARROSA BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IZADI BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IRENE MAS 2014, PARÈS BALTÁ

 

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „G”. Pilet 15€. Neljapäev, 6. veebruar kl 19:00

 

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK = jätkub uuel aastal Hispaania Majas tähega „G”. Tähestiku seekordses osas keskendume kahele G tähega algavale väga olulisele viinamarjasordile. Need on valge vein Godello ja muidugi punane Garnacha, põlised Hispaania asukad. Parimad näidised nendest veinisortidest saavad maitstud:

 

 • ♢ GODELLO GABA DO XIL 2018, VIÑEDOS TELMO RODRIGUEZ
 • ♢ GODELLO SOBRE LIAS 2015, BODEGA VALDESIL
 • ♢ GARNACHA SOPLO 2016, BODEGAS RAFAEL CAMBRA
 • ♢ GARNACHA, CLOS BALTASAR 2015, BODEGAS SAN ALEJANDRO

 

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Esmaspäev, 27. jaanuar kell 18:00

 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama Mehhiko tortillasid.Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

 

 

TASUTA PROOVITUND. Reede, 3. jaanuar kell 13:00

 

UUE AASTA ESIMESED PROOVITUNNID! Oled Sa kunagi mõelnud, milline üks hispaania keele tund välja näeb? Kas Sa oled mõelnud hispaania keele õppimisele, aga pole päris kindel? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaania keelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha. Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda meie õpetamisviisiga.

 

Vali omale sobiv aeg ning alusta teekonda hispaania keele imelises maailmas! Meie ootame Sind!

 

Proovitund on tasuta, vajalik eelnev registreerimine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Palved röövitud tüdrukute eest. Tasuta. Kolmapäev, 15. jaanuar kl 18:00.

 

Rõõm on jätkata Hispaania Maja raamatuklubiga!

 

Jaanuari raamatuks on Jennifer Clementi romaan „Palved röövitud tüdrukute eest“, mis räägib inimkaubandusest Mehhikos – see on ränk teema, kuid Clement suudab selle meieni tuua läbi erakordse huumori ja soojuse, pakkudes vägagi elamusrikast lugemist.

 

Romaani tegevuspaigaks on meestest hüljatud Mehhiko küla, kus elatakse teadmises, et ilusad tüdrukud võidakse iga hetk röövida ning töö- või seksiorjusesse müüa. Emade põhimureks on, et tütred oleksid võimalikult inetud (ilusalongidest on saanud kolesalongid), ja võõrast mootorimürinat kuuldes varjutakse maasse kaevatud aukudesse. Ent hoolimata valusast teemast jääb kõlama naiste vaheline lojaalsus, sitkus ja armastus, maailm saab sellest lugemisest suuremaks ja uskuge või mitte, te naerate koos nende naiste ja tüdrukutega.

 

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

 

Kellel raamatut veel pole, saab selle soetada meie e-poest või Hispaania Majast kohapeal. Praegu saadaval eriti hea hinnaga!

 

HISPAANIA MAJA JÕULUPOOD. Esmaspäev, 30. detsember kl 12-18.

 

Kingi sel jõuludel ainult väga häid lugemis- ja maitseelamusi!

 

Kahel detsembri laupäeval on avatud meie raamatupood ja gurmee nurk, et kõik suurepärased jõulukingid saaksid soetatud! Valikus on:

 

 • ♢ Imelised kokaraamatud Hispaania ja Ladina-Ameerika köögist (inglise keeles)
 • ♢ Ilukirjandus hispaania ja hispaania keeles
 • ♢ Suur valik hispaania, prantsuse ja itaalia keele õppematerjale
 • ♢ Esimese külmpressi oliiviõli
 • ♢ Imemaitsvad moosid (sh tomati ja kookose!)
 • ♢ Traditsiooniline eelvalmistatud orza-stiilis sealiha jmp maitsvat

 

Samuti on võimalik tutvuda meie ilusa koolimajaga, saada infot ja kirja panna end kevadsemestri kursustele ning nautida tassi kuuma teed-kohvi!

 

¡Bienvenidos!

 

VEINITÄHESTIK: „E”. Pilet 15€. Neljapäev, 12. detsember kl 19:00.

 

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „E”. Kui kätte on jõudnud aasta kõige pimedam aeg, siis kaamose leevendamiseks maitseme sel korral rikkalikke punaveine:

 

 • E de Ayles Tempranillo Pago Ayles
 • Estay Prieto Picudo DosTares
 • Extremadurast Palacio Quemado La Zarzita
 • Ebro jõe orust Bodegas Izadi Tinto Crianza

 

Räägime lähemalt kuulsa Ebro jõe mõjust Hispaania veinindusele ja muudki huvitavat.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „F”. Pilet 15€. Neljapäev, 21. november kl 19:00.

 

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „F”. F tähe all avame neli lahedat valget veini, mis kõik pärit Hispaania erinevatest otstest: põhjast, lõunast, idast, läänest.

 

 • Finca Arantei Albariño Bodegas LA VAL
 • Flor de Vetus Verdejo Bodegas Vetus
 • Font Jui Xarel-lo Gramona
 • Fino CB Pedro Ximenez Bodegas Alvear

 

Räägime veinide Fermentatsioonist, Finodest, Fincast, Florist ja muust huvipakkuvast.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

 

Democracy in Motion | This is the real Spain. Tasuta. Kolmapäev, 13. november kl 19:00.

 

Tulemas on teine osa Globaalse Hispaania dokumentaalsarjast! Tegemist on audiovisuaalse projektiga, milles erinevad kodanikud räägivad Hispaania riigi demokraatlikust, kaasaegsest ja mitmekesisest tegelikkusest. Erinevate lugude abil näeme, kuidas parim versioon Hispaaniast saabub alati käsikäes dialoogi ja mõistmisega sarnaste, erinevate ja vastupidiste vahel.

 

Seekord näitame kahte videot ning pärast filmi toimub vestlusring, millest vōtab osa ka Hispaania suursaadik Eestis proua Teresa Orjales Vidal. Muidugi pakume sinna kõrvale ka Hispaania veini ja suupisteid. Ootame teid kõiki nautima võimalust saada rohkem teada tõelise Hispaania kohta!

 

Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Õmblejanna Madriidist. Tasuta. Kolmapäev, 20. november kell 18:00.

 

Alustab Hispaania Maja raamatuklubi!Raamatuklubi hakkab toimuma Hispaania Maja üliõdusates ruumides Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada.

Esimene raamat on Hispaania viimaste aastate üks menukamaid romaane, María Dueñase „Õmblejanna Madriidist“, mis räägib lihtsatest oludest pärit õmblejanna Sirast, keda elu viib Madriidist Marokosse, kus ta paneb püsti kontinendi glamuurseima moemaja, ning hiljem Lissaboni, kus ta endalegi ootamatult satub ajalooliste sündmuste tulipunkti. „Õmblejannas“ on põnevust ja romantikat, taustaks 1930ndate moemaailm ja Hispaania kodusõda, nii et kannatamatult lehekülgi keerates saab möödaminnes ka ajaloolistest oludest suurepärase ülevaate.

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „D”. Pilet 15€. Neljapäev, 31. oktoober kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „D”. D tähe all avaneb selline Hispaaniale kuulsust toonud jõgi – Duero. Maitseme veine, mis valmistatud Duero jõe orus kasvanud ja küpsenud viinamarjadest. Täpsemalt siis kahte valget veini Ruedast : Basa ja El Transistor Telmo Rodriguezelt ning kahte punast: Ribera del Duerost Fuentespina Seleccion ja Toro regioonist Gago Telmo Rodriguezelt. Räägime veinide Degusteerimisest ning Dekanteerime viimase veini.

Veini valavad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

REISIÕHTU: Keelekümblus Hispaanias. Tasuta. Teisipäev, 15. oktoober kell 18:00.

Hispaania Maja õpilased räägivad seekord oma suvistest seiklustest meie partnerkoolides Barcelonas ja Malagas ning saab kuulda muljeid ka Cadizist ja Valenciast. Ampsame kõrvale tapaseid ja kes soovib saab juurde osta ka pokaali veini. Üritus ise on tasuta.

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

 

Clase de cocinar con Neftali. Pilet 19 €. Teisipäev, 24. september kl 18.30.

Hispaanlaste jaoks on köök üks väga eriline koht, kohati isegi pühalik. Just seal valmivad suure hoolega kõik need road, mis lauale pannakse ning kuigi toit on imemaitsev, siis võetakse aega, et seda nautida ja muidugi rääkida palju.
 
Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime valmistama mõnda Hispaania maitsete pärlit. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

Mercado de Cava & Hotdogs. Pilet 25€. Reede, 4. oktoober kl 19.00.

Hispaania Maja kutsub oktoobri alguses kõiki veini ja hea toidu austajaid Mercado Hispano klubiõhtule. Seekord valmivad Neftali köögis üllatavad ja erilised hotdogid. Kõrvale maitseme 5 erinevat pika keldrilaagerdusega Gran Reserva Cavat kolmest veinimajast ja räägime vahuveini valmistamisest ning valmistajatest Penedésis.

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 25 €. Arveldamine on sularahas.

Veinikoolitus toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Neljapäev, 29. august kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas teise osaga tähest „C” . Kui esimeses kevadises C tähe osas pöörasime tähelepanu Cavale ja Corpinnatile, siis nüüd sumeda sügise eel on tutvustatavad veinidki vastavalt sumedalt tumedamad. Crianza, Castilla, Cebreros, Cabernet, Cariñena... Mida põnevat need sõnad veinimaailmas tähendavad?

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

Veinikoolitus toimub eesti keeles.

Infotund paellaga | Keelekümblus Hispaanias ja Ladina-Ameerikas. Tasuta. Reede, 14. juuni kl 18:00 | Esmaspäev, 1. juuli kl 18:30

Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Miks mitte minna Hispaaniasse puhkusele, õppida hommikul hispaania keelt ja õhtul nautida head kohalikku toitu, veini või sangriat ja õppida tundma Hispaania rikkalikku kultuuri?! Võib-olla teha keeleõppimisele lisaks vabatahtlikku tööd või hoopis proovida ära surfamine?

Tahad nende kursuste kohta rohkem teada? Tule meile Hispaania Majja külla! Räägime sulle lähemalt võimalustest meie partnerkoolides ja pakume oma aias kohapeal valmivat imemaitsvat paellat! Kes tulla ei saa, võib alati kirjutada mundus@hispaaniamaja.ee, et saada täpsemat infot kõikide võimaluste kohta :)

Infotund toimub eesti keeles.

Sissepääs tasuta.

Clase de cocina con Fernando. Pilet 15€. Kolmapäev, 29. mai kl 13:00.

Kuu viimasel kolmapäeval on võimalik kõikidel kokkamishuvilistel kohtuda Hispaania Maja köögis meie õpetaja Fernandoga, kellega koos õpime selgeks kuidas valmistada päris ehtsaid hispaania tapaseid, millega on hea suvistel aiapidudel lauda katta. Tund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Tund toimub hispaania keeles. Vajalik eelnev registreerumine.

Pilet 15€ (sisaldab kohvi/teed, värskelt pressitud apelsinimahla ning kõiki vajalikke toidu- ja õppematerjale)

VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Reede, 10. mai kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „C”.

Kevade küpsedes on õige aeg pöörata tähelepanu mulliga veinidele:

Cava & Corpinnat on peamine teema, degusteerime erineva sisuga Hispaania vahuveine. Põnevaks jätkuks saavad vabamas õhkkonnas Cava ja Hotdog paari pandud. Ja mitte tavaline hotdog, vaid midagi enamat, mis valmib HISPAANIA MAJA peremehe Neftali käe all. Mulliveini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Pärast koolitust on cavabaaris võimalik juurde osta oma lemmikuid kas kohapeal või kodus nautimiseks.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

Reisiõhtu "La Frontera – elu piiril". Pilet 4€. Teisipäev, 16. aprill kl 19:00.

Aprillikuu esimene külaline on Hispaania Maja hea sõber Herbert, kes viib meid veidi teistsugusele reisile Ameerikasse nimelt USA-Mehhiko piirile.

"Olen üks kolmest reisisellist, kes tehes ETV-le saadet “Trumpi müüri radadel” sõitis läbi kogu USA-Mehhiko piiri, kõik 3200 kilomeetrit. Räägin elust nii siin- kui sealpool piiri. Kõigest, mis jäi saadet tehes kaadri ette ja taha. Inimestest, elukorraldusest, omavahelisest läbikäimisest, loodusest, kultuurist, muusikast, söögist, legaalsest ja illegaalsest immigratsioonist, narkokaubandusest, reisimisvõimalustest ja turvalisusest. Ja muidugi müürist – mis valmis, mis tulemas.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

Sissepääs 4€ (sisaldab ühte värskendavat jooki: pokaal veini / Mehhiko õlu / Sevilla mandariini limonaadi)

Raamatu ja roosi päev Hispaania Majas. Pilet - üks roos. Teisipäev, 23. aprill kl 14:00-18:00.

Tule tähista koos meiega 23. aprillil raamatu ja roosi päeva! Sel päeval saad Hispaania Majale toodud roosi vastu valida endale kingituseks ühe tasuta raamatu meie raamatupoest. Valikus on nii hispaania keele õpikuid kui ka ilukirjandust. Samuti on palju häid üllatusi sooduspakkumiste näol.

NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses!

Veinikoolitus "Veinitähestik: B". Pilet 15€. Neljapäev, 25. aprill kl 19:00.

IBEROFESTI tõmbetuules alustame veinikoolituste uut sarja = Veinitähestik = ja stardime tähestiku teise tähe „B” juurest ja tutvume selle algustähega valgete, rosè ja punaveinidega.

Proovime ära ka järgmised veinid:

  • Blanc de Pacs Katalooniast
  • Basa Blanco Ruedast
  • Baltasar Gracian Rosè Aragonist
  • Baltos Bierzost
  • Baltasar Reserva Aragonist

Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid tapaseid.

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

Koolitus toimub eesti keeles. Hind 15€. Vajalik eelnev registreerumine.