VAREM TOIMUNUD ÜRITUSED


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIPROGRAMM 2021

Hispaania rahvuspüha, La Fiesta Nacional de España, on 12. oktoobril. Sel puhul toimub ühe nädala jooksul Hispaania Majas lausa kolm põnevat üritust: Kuuba-teemaline vestlusõhtu seal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põdra ning Mari Laanega Toledo kirjastusest, Rioja veinide õhtu Vinosfairi sommeljeedega ning imeline Hispaania tenori Germán Gholami kontsert. Pane end oma lemmiküritustele kirja lehe allosas! 


VESTLUSÕHTU "KUUBA TUULED" | Tasuta. Esmaspäev, 11. oktoober kell 19.00

Kuuba-teemalise vestlusõhtu külaliseks on Kuubal sündinud ja kasvanud eestlanna Anneli Ramos Põder. Anneli ema on eestlane, isa aga kuubalane ning ta ise elab nüüd juba üle 20 aasta Eestis tegutsedes Tallinnas giidina ja hispaania keele õpetajana. Tema teise kodumaa ühiskonnast ja kirjandusest, sellest, kuidas möödus tema lapsepõlv ja noorus Kuubal ja mis saareriigis praegu toimub, vestleb Anneliga Mari Laan Toledo kirjastusest. Selle kohtumise ajendeid ongi kaks – üks ühiskondlik, teine kirjanduslik. Ühiskondlik ajend on seotud Kuuba praeguste oludega – taas on seal heitlikud ja keerulised ajad, mille kohta Eestisse jõuab uudiseid vähe. Kirjanduslik ajend on seotud Leonardo Padura romaani „Havanna tuuled“ ilmumisega.

Leonardo Padura on 1955. aastal Havannas sündinud kirjanik, keda tuntakse kui sõltumatut intellektuaali, kes ühendab oma loomingus ühelt poolt rahvalikkuse ja teisalt haritlase kriitilise pilgu ühiskonnale. Rahvusvahelise tuntuse on Padurale toonud eelkõige romaanisari, mille peategelaseks on politseiuurija Mario Conde. Autor ise on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika ning annab realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni. Raamatute peategelane Mario Conde esindab Padura sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda. Mõlemad teemad annavad ainest Annelilt küsida, milline on tema, Padura kirjeldatud oludes kasvanud inimese mitteturistlik ja vahetu pilk Kuuba minevikule ja tänapäevale.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


RIOJA VEINIÕHTU | 24€. Neljapäev, 14. oktoober kell 19.15

Maitsmisel tuleb kaks valget veini Izadi veinimajast Larrossa ja Blanco 2019 ning püüame leida sarnasusi ja erinevusi kolmes Rioja punases veinis: Izadi Crianza 2017, Marqués de Murrieta Reserva 2016 ja Remelluri Gran Reserva 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 24 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 


HISPAANIA RAHVUSPÜHA ERIKONTSERT TENOR GERMÁN GHOLAMIGA | 19€ eelmüügist l 25€ kohapeal l Pääs kahele 35€. Laupäev, 16. oktoober kell 19:00

Augustis astus Hispaania Maja sünnipäeva pidustuste ajal üles tenor Germán Gholami, kelle antud kontsert koos pianist Margus Riimaga jättis meile ning osalejatele tõeliselt kustumatu elamuse. Hispaania rahvuspüha väärib samuti tähistamist ning suurepärane võimalus kõikidel muusikasõpradel nautida erinevaid Hispaania laule särava Germáni esitluses.

Kes veel ei tea, siis Germán on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012. Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud" ja "Ooperifantoom", "Nunnad hoos". Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis "Traviata" Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Neljapäev, 30. september kell 19.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese eelmisel aastal trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata!

Hispaania Maja raamatuklubi, 30. september

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine lehe allosas. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.  DUERO JÕE ORU PÄRLID. 28€. Reede, 27. august kell 18.30

Maitsmiseks korgitakse lahti tammevaadis küpsenud veinid. Valgeks veiniks El Transistor 2017 Ruedast ning 4 punast veini Ribera del Duero veinipiikonnast Fuentespina Roble Siete 2018, Pruno 2017, Selección Crianza 2017, Matallana 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 28 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.


 

 

MERCADO HISPANO - terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 28. august kell 12.00-18.00. 

Festivali tähtsündmus on suur pidu "Mercado Hispano" 28. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 12. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida flamenkoetendust ning osaleda tasuta hispaania keele proovitunnis.

 

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad valmistavad head-paremat süüa ja juua!

 

- 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 14.00 Claudia Ševtšenko flamencotantsu stuudio etteaste

- 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 16.00 Portree joonistamise töötuba (Pedro Vigil)

- 17.00 Hispaania keele tasuta proovitund

 


Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie hubase koolimaja ning õpetajatega.

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! ;)


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursus Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 


 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas.

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügiskursused on peagi algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad ja registreerimisvormi leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

 


 


Portree joonistamise töötuba. Pedro Vigil. 12€. Laupäev, 28. august kell 16:00

Joonistamise meistriklass koos Pedro Vigiliga! Õppige joonistama professionaalse koomiksikunstniku ja illustraatoriga! Pedro Vigil on pärit Hispaaniast Granadast, kuid õppis mainekas Joso koomiksikoolis Barcelonas.

Oma esimese koomiksi Clanes avaldas ta ajakirjas Ominiky Ediciones 2014. aastal ning on teinud koostööd mitmete erinevate väljaannetega nii Hispaanias kui Prantsusmaal. Lisaks on ta töötanud kontseptuaalse kunstnikuna Hispaania animatsiooni- ja videomängustuudiotes ning ka tegelaskujude joonistamise õppejõuna Granada kunstikoolis.

Töötuba kestab 90 minutit. Hind sisaldab kõiki joonistamiseks vajalikke materjale, et töötoa lõpuks viia koju enda tehtud portreejoonistus. Peale töötoa lõppu on võimalik tutvuda ka Pedro enda valmistatud originaaltöödega ning soovi korral neid ka kaasa osta.

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 

 GERMAN GHOLÁMI TENOR. 19€ EELMÜÜGIST, 25€ KOHAPEAL. Laupäev, 28. august kell 20:00

Astub üles tõeliselt unikaalne ja särav tenor Germán Gholami, kes on sündinud Madriidis ja on Vanemuise solist ning selle teatriga seotud aastast 2012 ja teda saadab suurepärane pianist Margus Riima!

Meie oma Eesti hispaanlane Germán Gholami elab Tartus, pidades täna seda linna oma kodulinnaks ja ennast lõunaeestlaseks hoolimata sellest, et tema muusikutest perekond elab Hispaanias Madridis. German alustas mõne aasta eest soolokarjääri ning on nüüdseks jõudnud maailma ooperiteatrite lavadele nii Iisraelis, USA-s, Lõuna-Koreas kui ka Prantsusmaal. Hspaania tenor Germán Gholami on eestlastele juba tuntud tänu mitmetele Vanemuise etendustele, teiste seas „Hüljatud" ja "Ooperifantoom", ,, Nunnad hoos,,. Samuti on ta laulnud „Rigoletto” ooperis Šotimaal ja ooperis „Traviata” Israelis ning andnud kontserte üle Eesti koos mitmete teiste tuntud Eesti artistidega.  Esitanud peaosi mitmetes maailmakuulsates ooperiteostes. 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.


CLASE DE COCINA CON NEFTALÍ. PAELLA ERI. 35€. Teisipäev, 24. august kell 18.30

Paljud on meilt seda küsinud ning augustikuu viimasel teisipäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel koosviibimisel oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Osalemine 35 eurot (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad).

Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.  


 

VALGED VEINIPÄRLID GALICIAST. 18€. Kolmapäev, 25. august kell 18.30

Mis oleks Hispaania Maailma Festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Seekord lausa kolmel õhtul järjest külastame kõigepealt Galicia, Rioja ja Duero jõe oru. Rohelises Hispaanias valmivad kõige värskemad valged veinid. Maitseme eripalgelisi veine kolmest Galicia piirkonnast: Valdeorras, Ribeiro ja Rias Baixas.

*Más que Dos 2020
*Formigo 2019
*Cholo 2019
*Pazo Barrantes 2018
*Pezas da Portela 2013

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 18 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot.


 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ISAMAA. Tasuta. Neljapäev, 26. august kell 18.30

Hispaania Maja raamatuklubi on valinud Hispaania Maailma Festivaliks ühe tõeliselt võimsa teose - baski kirjaniku Fernando Aramburu romaani "Isamaa", mis räägib kahe perekonna eepilise loo, taustaks ETA terrorirühmituse tegevus. Eelkõige on loo keskmes kummagi perekonna naised, omaaegsed parimad sõbrannad, kellest üks on kaotanud abikaasa, teisel aga istub poeg terroritegudes süüdistatuna vangis. „Isamaad“ on võrreldud XIX sajandi suurromaanidega.

Raamatuklubisse on oodatud kõik, kes soovivad oma muljeid raamatust teistega jagada ja üheskoos kirjandusteost mitmekülgsemalt avada. Aga inspiratsiooni otsima võivad ikka tulla ka need, kellel raamat veel lugemata! 

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 


 


KLASSIKALINE JA/VÕI KAASAEGNE RIOJA. 25€. Neljapäev, 26. august kell 18.30

Püüame leida sarnasusi ja erinevusi klassikalistes crianza ja reserva tüüpi ning modernsetes Rioja veinides. Maitseme kahte valget veini Izadi Blanco 2019 ja Capellania Reserva 2016. Ning kolme punast veini Izadi Crianza 2017, Remelluri Reserva 2006 ja Lanzaga 2011.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 25 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Tasudes korraga kõigi kolme veiniõhtu eest on hinnasoodustus 10%, maitseelamused 15 suurepärasest veinist kokku 64 eurot. 

 

 


Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Neljapäev, 17. juuni kell 18.30

Hispaanialik soojus on kohale jõudnud, seega on suurepärane aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega. Kordame 4. juunil toimunud veiniõhtu joogivalikut mõnusate tapastega.

Cava sobib suvega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle suve kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

> Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

> Bodegas Izadi Larrosa Blanca

> Bodegas Izadi Larrosa Rosè

> Bodegas Izadi Larrosa Negra

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Pilet 18€. Arveldamine sularahas.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 


 

Clase de cocina con Neftalí. MEHHIKO TORTILLAD.

Pilet 29€. Esmaspäev, 21. juuni kl 18.00.

 
Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama natuke teistmoodi, kuid imemaitsvaid Mehhiko tortillasid. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning kõrvale nautida head veini.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 29€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 


 

Clase de cocina Neftalí. PAELLA ERI.

Pilet 35€. Esmaspäev, 28. juuni l Teisipäev, 29. juuni kl 18.00.

Paljud on meilt seda küsinud ning juunikuu viimasel kolmapäeval õpimegi Neftalí juhendamisel samm sammult valmistama kuulsat Hispaania riisirooga paellat ning ühtlasi tutvustab ta selle maitsva roa päritolu, traditsioone ning mitmekesisust. Tunni jooksul õpime selgeks kogu kokkamiseks vajamineva hispaaniakeelse sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida ning varuda omale koju vajaminevad materjalid sh paellapanni, et järgmisel suvepeol oma külalisi enda tehtud paellaga üllatada.
 
¡Buen provecho!
 

Pilet 35€ (sisaldab kokkamiseks vajaminevad materjale ning ühte jooki omal valikul - pokaal väga head Hispaania veini, õlu või Mehhiko limonaad). Arveldamine sularahas. Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

 

Kui soovid meie ürituste kavaga kursi olla, siis liitu Hispaania Maja uudiskirjaga ning järgi meid nii Facebookis kui ka Instagramis.

 

 

 

 


 

Hispaania Maja maitserännakud jätkuvad taas | 18 €. Reede, 4. juuni kell 18.30

Meil on Super-Mega-Hea meel teada anda Hispaania Maja traditsiooniliste veiniõhtute jätkumisest. Kevad võtab üles tuure ja suvi piilub nurga tagant, seega on aeg teha tutvust lahedate suvealustamise veinidega.

Cava sobib kevadega alati kokku ja seekord alustame kahe erineva vahuveiniga. Seejärel jätkame selle kevade kuuma triloogiaga Riojast Garnacha viinamarja erinevate tahkudega. Siin veinid täpsemalt:

Cava Brut Reserva Celler Vell

> Cava Extra Brut Estruch Rosè Celler Vell

> Bodegas Izadi Larrosa Blanca

> Bodegas Izadi Larrosa Rosè

> Bodegas Izadi Larrosa Negra

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Maitsta saab veinide juurde sobivaid Hispaania Maja gurmee suupisteid.

Hind 18 eurot inimese kohta.

Osalejate arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

VEINID | Speed-tasting | Veinide kiirdegustatsioon | 5€. Kolmapäev, 25. november kell 19.15 | 19.45 | 20.15

Eelmine kiire veinidegustatsioon läks meil kenasti. Seekord pakume samu veine, aga kolmapäeval, 25. novembril. Nagu tõelised profid, teeme 15 minutiga 5 veini maitsmise ja seda 5 euro eest.

Degustatsiooniks paraja portsjoni valget veini valame välja värskest La Val Albariño 2018 ja küpsenud La Val Albariño Barrica 2015 pudelitest.

Punastest veinidest teeme degustatsiooniringi kahe Tempranillo viinamarjasordi veinide vahel, Fuentespina 7 Meses Ribera del Duerost vs Marques de Murrieta Reserva Riojast.

Et päeva põnevamaks muuta, on viies degusteeritav vein Andaluusiast pärit Alvear Vermouth Rojo, tehtud viinamarjasordist Pedro Ximenez.

Degusteerides hoiame vahet ja pärast on võimalik Hispaania Maja gurmeepoest enim meeldinud jooke ka koju kaasa osta, et seal rahulikus ja turvalises ümbrusel nautimist jätkata.

Veine valavad ja huvi korral neist juurde räägivad Vinosfairi sommeljeed.

Niisiis 15+5+5

Osalejate arv on piiratud. Vali endale sobiv aeg. Vajalik eelnev registreerimine

 


VEINIÕHTU l Premeerime end premium veinidega! 28€. Neljapäev, 17. september kell 18.30 

Veel enne sügishooaja alustamist teeme lähemat tutvust mõnede Hispaania jaoks märgiliste veinipiirkonna premium taseme veinidega. Cava Gran Reserva, Rias Baixas, Rioja ja Ibeeria poolsaare ühed vanimad veinikojad ning viinapuuaiad avavad meile oma uksed. 

*Gramona Imperial Cava Gran Reserva Brut 2013

*La Val Barrica Albariño 2012

*Marques de Murrieta Reserva Rioja 2015

*Clos Baltasar old vines Garnacha 2015

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .

Hispaania Maja Gurmee suupisteid lisab veinide juurde Neftali.

Osalejate arv on piiratud 20 inimesega. Vajalik eelnev registreerimine

 

 


 

VÄLJA MÜÜDUD! KOKANDUSTUND. Clase de cocina con Neftalí. Reede, 25. september kell 18.00. 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Tutvu täpse menüüga allpool! Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Menüü:

 
1. Hispaaniapärased kartulid praemuna ja singiga / Patatas fritas con huevos y jamón
2. Baklažaanikõrpsud meega / Berenjenas con miel
 
 
Eelroana proovime ära südakarbid ja kulduim-tuunikala. Seda saab nautida koos juurde sobiva veiniga.
 

 

Pilet 22.50€; koos veiniga 25.50€, koos premium veiniga 27.50€.
 

 

Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerimine. 
 

 

Tasumine kohapeal sularahas.

 

 

 


Veel toimunud üritusi allpool.

 

Tahad olla kursus Hispaania Majas toimuvate üritustega? Liitu meie infokirjaga!

 


JÄÄB ÄRA! HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Kuidas vaadata vett. Tasuta. Kolmapäev, 30. september kell 18.00

Hispaania Maja septembrikuu raamatuklubis loeme hispaanlase Julio Llamazarese värskelt trükist tulnud raamatut „Kuidas vaadata vett“.

Kas on võimalik tagasi pöörduda paika, kust sa pole kunagi lahkunud? Nagu talumehest provintsi-Odüsseus, jõuab pereisa Domingo pärast surma kodukülla, mille ta ligi pool sajandit tagasi oli sunnitud maha jätma. Hingematvalt kauni ja samal ajal pelutava maastiku taustal, veehoidla ääres, mis peidab endas üleujutatud külasid, mõtlevad kolme põlvkonna esindajad vanaisa viimsele puhkusele saates igaüks omi mõtteid. Varemeid varjavas vees peegelduvad nende mälestused, kaotused ja kripeldused: kuusteist viisi näha kadunukest ja kaaslasi, saatust ja surma, minevikku ja juurtetust, kuusteist viisi, kuidas vaadata vett.

Hispaania kirjanik Julio Llamazares on sündinud 1955. aastal Leóni provintsis Vegamiáni külas, mis jäi hiljem koos veel kaheksa külaga suure veehoidla alla, nii et üle kolme tuhande inimese kaotas kodu. Llamazarese raamatuid on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde, eesti keeles on tema loomingust 2007. aastal Mariliin Vassenini tõlkes ilmunud „Kollane vihmˮ („La lluvia amarillaˮ), mis on kirja pandud ühe Püreneede küla viimase elaniku monoloogina.

„Kuidas vaadata vettˮ („Distintas formas de mirar el aguaˮ) ilmus hispaania keeles 2015. aastal. Mõlemas raamatus on olulisel kohal juured ja linnastumine, mälu ja moderniseerumine. Llamazares on looduslähedane ja lüüriline, kuid ei soovi maaelu kuidagi eriliselt õilistada ning peab end pigem jälgijaks ja jäädvustajaks kui võitlejaks.

Kui „Kollase vihmaˮ ilmudes 1988. aastal oli Llamazares Hispaania kirjanduspildis veidrik, kes puudutas moodsa maailma seisukohast riskantset ja seni käsitlemata teemat, siis pärast teda on külade tühjenemise ja linnastumise teema Hispaania kirjanduses märgatavat tähelepanu leidnud. Lisaks romaanidele kirjutab Llamazares lühijutte, esseistikat ja luulet ning on ajakirjanik ja populaarsete reisiraamatute autor.

 

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

Oodatud on kõik raamatuhuvilised!  Kellel raamatut veel ei ole, saab selle soetada Hispaania Maja raamatupoest siin.

 

 

 

 


 

HISPAANIA MAAILMA FESTIVAL

 

MERCADO HISPANO - terve päev täis tegevust. Tasuta. Laupäev, 29. august kell 12.00-18.00. 

Festivali tähtsündmus on suur pidu "Mercado Hispano" 29. augustil Hispaania Maja aias, kus tähistame oma 11. sünnipäeva koos Hispaania ja Ladina-Ameerika toidu, joogi, hispaania keele proovitundide ning salsa ja flamencoga. Kõik on oodatud, et saada osa hispaania keele särtsakusest ja kõigest toredast, mida iberoameerika kultuur endas kätkeb. Maitsta saab Hispaania veine ja hispaania maailma maitseid, nautida salsa- ja flamenkoetendust ning imetleda fotosid Kolumbiast.

 

MERCADO HISPANO KAVA

 

12.00-18.00 Avatud kohvik! Hispaania kokad!

 

- 13.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 14.00 Flamenko etendus ja tutvustus. Claudia Ševtšenko Flamencotantsu Stuudio

- 15.00 Hispaania keele tasuta proovitund

- 16.00 Salsatund. Casa de Baile

- 17.00 Kahoot viktoriin

 

HISPAANIA KEELE TASUTA PROOVITUND KELL 13:00 JA 15:00. Pane end kirja SIIN!

Lisaks valmivad sel päeval Hispaania koka poolt ehtsad hispaania kartuliomeltid, mida saad juba praegu ette tellida! Saadaval on kaks suurust, mis mõlemad sobivad ideaalselt jagamiseks pere ja sõpradega:

Keskmine tortilla de patata – 20 cm

Suur tortilla de patata – 24 cm 

Lisaks muudele päeva jooksul toimuvatele tegevustele on võimalik tutvuda meie raamatupoe laia valikuga, küsida infot ning kursustele kirja panna, võtta osa tasuta hispaania keele proovitunnist ja teha tutvust meie imelise koolimaja ning õpetajatega.

Programm veel täieneb, nii et hoia meie kodulehel sima peal!

Tule terve perega ja täida oma laupäev Hispaania maitsete ja meluga! ;)

 


 

Hispaania keele TASUTA proovitunnid Hispaania Majas.

¡Hola, hispaania keele huviline!

Hispaania Maja valgusküllased ruumid 18. sajandi suvemõisas ootavad taas õpilasi klassiruumi! Uued sügisesed kursused on varsti algamas ning enne seda korraldame proovitunnid, kus kõik huvilised saavad ise näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas.

Proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda, kuidas on võimalik õppida hispaania keelt esimesest tunnist peale hispaania keeles!

Proovitund kestab 60 minutit ja on tasuta! Proovitundide toimumise ajad leiad siit.

Kohtade arv on piiratud. Registreeri end tasuta hispaania keele proovitunnile siin.

 

 

 

 

 

 


 

HISPAANIA FILM "Tšempionid / Campeones" (2018). 5. Kolmapäev, 19. august kell 19.00. Filmimuuseumi kinosaal

Filmimuuseumis toimub sel aastal esmakordselt armastusfilmide festivali Tartuff eriprogramm, mille raames näidatav Hispaania film "Tšempionid" on osa ka Hispaania maailma festivali programmist!

Hispaania režissöör Javier Fesser on ka varasemates filmides käsitlenud tõsiseid teemasid veidi lõikava, kuid alati kaastundva huumoriga. Hispaania esitas „Tšempionid“ võõrkeelse Oscari kandidaadiks. Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eestikeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval siin.

 

Filmimuuseum asub Maarjamäe ajalookeskuses, Pirita tee 56, Tallinn.

 

 

 

 


 

HISPAANIAKEELNE FILM “Fantastiline naine” / Una Mujer Fantástica, draama  (2017, Tšiili – Saksamaa – Hispaania – USA). 6,9/5,5. Esmaspäev, 24. august kell 19.00. Kinos Artis

 

Vaid ühel õhtul, 24. augustil toob kino Artis Hispaania maailma festivali raames uuesti ekraanile 2018. aastal parima võõrkeelse filmi Oscari saanud Tšiili draama "Fantastiline naine". 


Lühidalt räägib film Marinast, transsoolisest naisest, kes töötab ettekandjana ning laulab lisaks ööklubis. Kui sureb Orlando, tema kakskümmend aastat vanem armastatu, satub Marina kui transseksuaalse naine jaoks kõik kahtluse alla: nende suhe, tema roll mehe surmas, tema õigus leinata meest, keda ta armastas.

Loe filmi kohta lähemalt siit!

Film on hispaania keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Piletid on saadaval Kinos Artis.

 

Kino Artis asub Tallinnas Solarise keskuse III korrusel aadressil Estonia pst 9.

 

 

 

 


Rohkem kui 100 aastat tõelist üksildust. SILVIA PÄRMANNi näituse avamine. Tasuta. Teisipäev, 25. august kell 18.30

Tuntud fotograafi ja reisikirjaniku Silvia Pärmanni näituse avamine Hispaania Majas, kus kuuleme tema Colombia reisi parimatest hetkedest.

Santa Cruz de Mompox

Gabriel García Márquez veetis seal nooruses üksjagu aega, peamiselt seetõttu, et ta tollane girlfriend oli sealt pärit. Aga see polnud raisatud aeg. Mompoxi ja “100 aastat üksildust” tegevuspaiga Macondo sarnasus on rabav. Raamat algab ühe perekonna poolt linna rajamisega jõesaarele, mis on muust maailmast isoleeritud 100 aastat. See atmosfäär, mis siis linna täitis, pole tänaseks kuhugi päriselt kadunud. Loe edasi siin!

 

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | BETTY BOOP. Tasuta. Kolmapäev, 26. august kell 18.00

Suvelõpu raamatuklubis räägime argentiinlanna Claudia Piñeiro romaanist „Betty Boop“!

See on krimilugu neile, kes krimilugusid ei armasta: keskealine peategelanna, endine menukas kirjanik Nurit Iscar, satub kunagise armukese palvel päevalehele kajastama rangelt turvatud rikaste asumis toimunud mõrvade tagamaid. 

Nurit on oma hüüdnime saanud ikoonilise multifilmikangelase Betty Boopi järgi, kes esindab arukat ja sõltumatut, kuid samal ajal igati naiselikku naisetüüpi. Samal ajal pole tegemist kerglase lugemisega: raamat annab ainet, et mõtelda võimu ja meedia, ühiskonna ja inimsuhete üle. Loe lähemalt raamatuklubi kohta siin!

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

Oodatud on kõik raamatuhuvilised! 


BEBE Y PINTA III. 12 / 15. Kolmapäev, 26. august kell 20.00

Drink and Draw Hispaania eri tuleb taas, et kogeda üht tõeliselt visuaalset ja musikaalset pidustust!

Hispaania Majas poseerib meile kaunis flamenkotantsija ning Jorge ja Ruber mängivad kitarri ja laulavad meile Hispaania laule. Kui ilm on ilus, oleme tagaaias õhtupäikese käes ja kui ilm ei ole armuline, kolime Hispaania Maja ajaloolisse saali. Stopperit ei ole vaja, meie bailadora hoiab poosi just nii kaua, kui kaua kestab üks laul (umbes 5-19 minutit). Kui muusikapala saab läbi, võtab tantsijanna uue poosi!

Maksimaalselt 25 osalejat. Internetist ostes maksab pilet 12€: https://fienta.com/et/bebe-y-pinta-iii-9746 (Kohapeal 15€)

 

Piletihinna sees on ka kaks head Tanker Brewery õlut (meil on ka alkoholivaba) ja 2,5 tundi õndsat joonistamist elava muusika saatel, iluse modelli ja paljude vahvate inimestega!

Täpsem info ürituse kohta siin! 


KATALOONIA VEINI ERINEVAD ILMED. 20 . Neljapäev, 27. august kell 19.00

Mis oleks Hispaania maailma festival ilma meie alati populaarsete veiniõhtuteta? Peagi algava kooliaasta sissejuhatamiseks räägime seekord Kataloonia veiniasjandusest. Seal sünnivad Hispaania Kuningriigi kõige elegantsemad vahuveinid ja ka kõige võimsamad punaveinid. Miks see nii on? Püüame leida põhjuse, selgitame ja muidugi ka maitseme sealseid veine.

*Cava Brut Parés Baltá
*Cava Brut Nature Reserva Celler Vell
*Gessami 2018 Gramona, Penedes DO
*Mas Elena 2015 Parés Balta, Penedes DO
*Silvestris 2015 Gratavinum, Priorat DOQ

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar .
Maitsta saab veinide juurde sobitatud suupisteid.

Osalemine 20 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

 


 


HISPAANIA MAJA MAITSERÄNNAKUD. 17€. Reede, 28. august kell 18.00

Hispaania Maja ja Vinosfair panevad siinkohal jälle seljad kokku ja püüavad maitseelamused osalejateni tuua. Ehedaid ning kõhtu täitvaid suupisteid Hispaaniast serveerib Hispaania Maja asutaja ning paella-meister Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt Aivarilt ja Maretilt tulevad täienduseks sobivad veinid.

Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga õuel. Järgneva sisuka tunni jooksul degusteerime veel kolme suupistet koos veinidega. Mis sobiks veel paremini täitma viimast augustikuu reedet?

 

 

Osalemine 17 eurot. Kohtade arv piiratud. Vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

 

 

 


 


Reisiõhtu GALICIA LUMMUSES. Tasuta. Reede, 28. august kell 19.15

Lokkav rohelus, eripalgelised mäed, aukartust äratavad kaljud, salajased rannad, maagilised linnad, gastronoomia a la gallega ja tõelised veinipärlid. Kõik see on Galicia, Hispaania loodeosas asuv autonoomne piirkond. Galicia ei ole tüüpiline päike-siesta-fiesta Hispaania, vaid peidab endas hoopis teistsugust külge Hispaaniast. 

Teekonda Galiciasse juhib Laura-Liis Relve, Hispaania kütkeis keeleõpetaja. Laura elas aasta aega Santiago de Compostelas, Galicia pealinnas, ja armus selle linna võlusse ja Galicia suursugususse.

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine. 

Õhtu toimub eesti keeles. 

Enne ja pärast üritust saab tutvuda valikuga meie raamatu- ning gurmeepoes. Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. 

 


 

VÕIDA BONILLA A LA VISTA KARTULIKRÕPSE. – Võitja selgub reedel, 24. juulil kell 12.00

Soovid VÕITA tünnitäis Hispaania kuulsaimaid kartulikrõpse? Muidugi soovid! :) Need gurmeekrõpsud on valmistatud oliiviõlis Galicia parimatest kartulitest ja soolatud just täpselt nii nagu peab!

Loosis osalemiseks:
Vajuta Bonilla a la Vista Eesti Facebooki lehele meeldib ja jälgi Bonilla a la Vista krõpsude tegemisi ka seal!
Märgi ära sõber, kellega sa krõpse jagada soovid.

Mine siia: Bonilla a la Vista. Eesti

Head loosiõnne!

 

 


 

HISPAANIA MAITSETE RÄNNAK VEINI JA TAPASTEGA. 17€. Neljapäev, 18. juuni kell 18:00 l 19:15

Hispaania Maja ja Vinosfair on jälle tagasi, rõõmsad ja terved ning tahame teidki rõõmustada!

Jaanipäev ning Suvi piilub juba nurga taga ja seepärast anname suupärase võimaluse leida oma lemmikud selleks puhuks kui liha grillimisest hetkeks puhata soovite. Ehedad maitsed Hispaaniast serveerib Neftali ja Vinosfairi sommeljeedelt tulevad täienduseks sobivad veinid. Kui ilm lubab, alustame päikese ja värskendava Cavaga hoovil. Seepeale kolime sisse ja kiire kuid sisuka tunniga degusteerime veel kolme veini suupistetega.

Vastavalt praegustele piirangutele on osalejate arv piiratud 12 inimesega ja aeg 1 tunniga. Seepärast, kiirustage registreerimisega, lugupeetud ibeeriasõbrad!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 


HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | ARMUVALU. Tasuta. Kolmapäev, 10. juuni kl 18.00

Aprillikuusse planeeritud raamatuklubi toimub 10. juunil ning seekord suundume taas Mehhikosse!

Ángeles Mastretta tõeliselt Ladina-Ameerikaliku tunnetusega romaani „Armuvalu“ peategelane on liberaalse kasvatusega ning igas ettevõtmises kirglik ja jõuline Emilia Sauri. Emilia teeb oma elus valikuid, mis XX sajandi alguse Mehhiko meestekeskses maailmas on lausa ennekuulmatud: ta võtab vabaduse armastada kahte meest, laseb end haarata revolutsiooni- ja sõjakeerisesse ning pühendab elu oma suurele kutsumusele – arstiametile. Emilia on moodne Ladina-Ameerika naine, kes pöördub ühtviisi nii kaasaegse kui traditsioonilise meditsiini poole ning tegutseb ühesuguse loomulikkusega nii New Yorgis kui kõige kehvemas Mehhiko kolkakülas.

„Armuvalu“ on tõlgitud ligi kahekümnesse keelde ja kirjanik pälvis selle eest esimese naisena Ladina-Ameerika tähtsaima kirjandusauhinna, Rómulo Gallegose preemia, mida antakse välja aasta parima hispaaniakeelse romaani eest. Lisaks kirjutamisele on Ángeles Mastretta tegevuses oluline ka naiste õiguste eest seismine.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

Kellel raamatut veel ei ole, saab selle soetada meie e-poest.

 

Hispaania Maja Kahoot! Tasuta. Laupäev, 09. mai kl 20.00.

Millal sa vahva seltskonnaga viimati Kahooti mängisid? Usu meid, see on sõltuvusttekitavalt lahe! Kui sa ei ole Kahooti varem proovinud, siis see on valikvastustega viktoriin, mis toimub otse (live) ja millega saavad nutitelefoni ja arvuti vahendusel ühineda kõik. Pane ennast proovile ja registreeri end üritusele meie kodulehel ning me saadame sulle virtuaalse ürituse lingi. Küsimused on hispaaniakeelse maailma kohta!

 

Üritus toimub veebipõhiselt zoomi vahendusel, mugavam on kahooti samal ajal nutitelefonis mängida. Kutsu kogu pere endaga koos viktoriinil osalema!

 

VEINITÄHESTIK: „K". Pilet 15€. Neljapäev, 12. märts kl 19:00.

Hispaania üks keerulisemaid provintse on Kataloonia ja sellele piirkonnale oleme pühendanud oma seekordse „K” Veinitähestiku. Kataloonia au ja uhkus on Cava, millega alustame oma rännakut ja läbi eredamate veininäidete jõuame Priorati, kus kiltkivistel mäekülgedel küpsevad Hispaania võimsamad punaveinid. Degusteerime:

 • ♢ CAVA BRUT ORGANIC, PARÈS BALTÁ
 • ♢ GESSAMI BLANC, GRAMONA
 • ♢ MAS ELENA 2015, PARÈS BALTÁ
 • ♢ SILVESTRIS 2015 ( NATURAL WINE), GRATAVINUM

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Piiriseadused. Tasuta. Kolmapäev, 4. märts kl 18.00.

Hispaania Maja raamatuklubi kevadtalvisel kohtumisel räägime Javier Cercase romaanist „Piiriseadused“! See on raamat fiktsiooni ja reaalsuse, hea ja kurja, sõpruse ja armastuse tõdedest ja tinglikkusest. Cercase lause on erakordselt puhas ja täpne, tõde aga tihtipeale tabamatu…

1978. aasta suvel Franco surma järgses Hispaanias, kus ühiskond on veel metsik ja piirideta, kus möllavad noortejõugud, levivad narkootikumid ja hoiakutes on aimata hiljutiste Kataloonia sündmuste eelvõnkeid, satub Prillipapa koolikaaslaste kiusamise eest kaitset otsides läbi käima sotsiaalmajades elavate noorte pätikambaga, mille juhiks on karismaatiline Sinikas. Võlutuna Teresast, kõige ilusamast tüdrukust, keda ta kunagi näinud on, nõustub Prillipapa kaasa lööma sissemurdmistes, pangaröövides ja muudes jõugu tegemistes, astudes nii mitmes mõttes üle sümboolse piiri. Kakskümmend aastat hiljem, kui Prillipapast on saanud edukas advokaat, otsib Teresa ta ootamatult uuesti üles ja palub tal kohtus kaitsta Sinikat, kellest on saanud elav legend ja meedias idealiseeritud kurjategija.

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.
Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

 

REISITEEMALINE INFOÕHTU. Tasuta. Reede, 28. veebruar kell 18.00

Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Sellel reisiteemalisel infoõhtul räägime lähemalt põnevatest Hispaania ja Ladina-Ameerika linnadest, kus on võimalik Hispaania Maja kaudu hispaania keelt õppida ning teeme õhtu mängudega põnevamaks. Kõrvale veidi tapaseid.

 

Infotund toimub eesti keeles.

 

Sissepääs tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine.

 

Hispaania keele õppimisvõimalustega saad tutvuda siin.

 

 

 

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Neljapäev, 27. veebruar kell 18:00

 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga. Täpne menüü selgub lähiajal, kuid kindlasti on see midagi väga maitsvat!Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „I”. Pilet 15€. Neljapäev, 20. veebruar kl 19.00.

 

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK= saab jätkuosa Hispaania Majas tähega „I”. Saabuva Eesti Vabariigi aastapäeva ootuses alustame Tähestiku õppimist ühe vanima cavakeldri vahuveiniga. Jätkame kuulsa Rioja vahvate valgetega ning lõpetame elegantse bordoo-tüüpi veiniga. Proovime ära:

 

 • ♢ IMPERIAL BRUT 2014 MAGNUM, GRAMONA
 • ♢ IZADI LARROSA BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IZADI BLANCO 2018, BODEGAS IZADI
 • ♢ IRENE MAS 2014, PARÈS BALTÁ

 

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „G”. Pilet 15€. Neljapäev, 6. veebruar kl 19:00

 

Koolituste sari =HISPAANIA VEINITÄHESTIK = jätkub uuel aastal Hispaania Majas tähega „G”. Tähestiku seekordses osas keskendume kahele G tähega algavale väga olulisele viinamarjasordile. Need on valge vein Godello ja muidugi punane Garnacha, põlised Hispaania asukad. Parimad näidised nendest veinisortidest saavad maitstud:

 

 • ♢ GODELLO GABA DO XIL 2018, VIÑEDOS TELMO RODRIGUEZ
 • ♢ GODELLO SOBRE LIAS 2015, BODEGA VALDESIL
 • ♢ GARNACHA SOPLO 2016, BODEGAS RAFAEL CAMBRA
 • ♢ GARNACHA, CLOS BALTASAR 2015, BODEGAS SAN ALEJANDRO

 

Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

CLASE DE COCINA CON NEFTALI. Pilet 19 €. Esmaspäev, 27. jaanuar kell 18:00

 

Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime seekord valmistama Mehhiko tortillasid.Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

 

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

 

 

TASUTA PROOVITUND. Reede, 3. jaanuar kell 13:00

 

UUE AASTA ESIMESED PROOVITUNNID! Oled Sa kunagi mõelnud, milline üks hispaania keele tund välja näeb? Kas Sa oled mõelnud hispaania keele õppimisele, aga pole päris kindel? Proovitund on hea võimalus näha, kuidas toimub hispaania keele õpe Hispaania Majas. Õpilased haaratakse hispaania keelsesse maailma ning muud keeled jäävad klassiruumi ukse taha. Hispaania keele proovitund sobib nii algajatele kui ka neile, kellel on olemas juba eelnevad teadmised, kuid tahaksid lähemalt tutvuda meie õpetamisviisiga.

 

Vali omale sobiv aeg ning alusta teekonda hispaania keele imelises maailmas! Meie ootame Sind!

 

Proovitund on tasuta, vajalik eelnev registreerimine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Palved röövitud tüdrukute eest. Tasuta. Kolmapäev, 15. jaanuar kl 18:00.

 

Rõõm on jätkata Hispaania Maja raamatuklubiga!

 

Jaanuari raamatuks on Jennifer Clementi romaan „Palved röövitud tüdrukute eest“, mis räägib inimkaubandusest Mehhikos – see on ränk teema, kuid Clement suudab selle meieni tuua läbi erakordse huumori ja soojuse, pakkudes vägagi elamusrikast lugemist.

 

Romaani tegevuspaigaks on meestest hüljatud Mehhiko küla, kus elatakse teadmises, et ilusad tüdrukud võidakse iga hetk röövida ning töö- või seksiorjusesse müüa. Emade põhimureks on, et tütred oleksid võimalikult inetud (ilusalongidest on saanud kolesalongid), ja võõrast mootorimürinat kuuldes varjutakse maasse kaevatud aukudesse. Ent hoolimata valusast teemast jääb kõlama naiste vaheline lojaalsus, sitkus ja armastus, maailm saab sellest lugemisest suuremaks ja uskuge või mitte, te naerate koos nende naiste ja tüdrukutega.

 

Raamatuklubi toimub Hispaania Maja üliõdusates ruumides aadressil Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini. Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest.

 

Kellel raamatut veel pole, saab selle soetada meie e-poest või Hispaania Majast kohapeal. Praegu saadaval eriti hea hinnaga!

 

HISPAANIA MAJA JÕULUPOOD. Esmaspäev, 30. detsember kl 12-18.

 

Kingi sel jõuludel ainult väga häid lugemis- ja maitseelamusi!

 

Kahel detsembri laupäeval on avatud meie raamatupood ja gurmee nurk, et kõik suurepärased jõulukingid saaksid soetatud! Valikus on:

 

 • ♢ Imelised kokaraamatud Hispaania ja Ladina-Ameerika köögist (inglise keeles)
 • ♢ Ilukirjandus hispaania ja hispaania keeles
 • ♢ Suur valik hispaania, prantsuse ja itaalia keele õppematerjale
 • ♢ Esimese külmpressi oliiviõli
 • ♢ Imemaitsvad moosid (sh tomati ja kookose!)
 • ♢ Traditsiooniline eelvalmistatud orza-stiilis sealiha jmp maitsvat

 

Samuti on võimalik tutvuda meie ilusa koolimajaga, saada infot ja kirja panna end kevadsemestri kursustele ning nautida tassi kuuma teed-kohvi!

 

¡Bienvenidos!

 

VEINITÄHESTIK: „E”. Pilet 15€. Neljapäev, 12. detsember kl 19:00.

 

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „E”. Kui kätte on jõudnud aasta kõige pimedam aeg, siis kaamose leevendamiseks maitseme sel korral rikkalikke punaveine:

 

 • E de Ayles Tempranillo Pago Ayles
 • Estay Prieto Picudo DosTares
 • Extremadurast Palacio Quemado La Zarzita
 • Ebro jõe orust Bodegas Izadi Tinto Crianza

 

Räägime lähemalt kuulsa Ebro jõe mõjust Hispaania veinindusele ja muudki huvitavat.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

 

 

VEINITÄHESTIK: „F”. Pilet 15€. Neljapäev, 21. november kl 19:00.

 

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „F”. F tähe all avame neli lahedat valget veini, mis kõik pärit Hispaania erinevatest otstest: põhjast, lõunast, idast, läänest.

 

 • Finca Arantei Albariño Bodegas LA VAL
 • Flor de Vetus Verdejo Bodegas Vetus
 • Font Jui Xarel-lo Gramona
 • Fino CB Pedro Ximenez Bodegas Alvear

 

Räägime veinide Fermentatsioonist, Finodest, Fincast, Florist ja muust huvipakkuvast.

 

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

 

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

 

Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

 

Democracy in Motion | This is the real Spain. Tasuta. Kolmapäev, 13. november kl 19:00.

 

Tulemas on teine osa Globaalse Hispaania dokumentaalsarjast! Tegemist on audiovisuaalse projektiga, milles erinevad kodanikud räägivad Hispaania riigi demokraatlikust, kaasaegsest ja mitmekesisest tegelikkusest. Erinevate lugude abil näeme, kuidas parim versioon Hispaaniast saabub alati käsikäes dialoogi ja mõistmisega sarnaste, erinevate ja vastupidiste vahel.

 

Seekord näitame kahte videot ning pärast filmi toimub vestlusring, millest vōtab osa ka Hispaania suursaadik Eestis proua Teresa Orjales Vidal. Muidugi pakume sinna kõrvale ka Hispaania veini ja suupisteid. Ootame teid kõiki nautima võimalust saada rohkem teada tõelise Hispaania kohta!

 

Vestlusõhtu toimub inglise keeles. Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine.

 

HISPAANIA MAJA RAAMATUKLUBI | Õmblejanna Madriidist. Tasuta. Kolmapäev, 20. november kell 18:00.

 

Alustab Hispaania Maja raamatuklubi!Raamatuklubi hakkab toimuma Hispaania Maja üliõdusates ruumides Tondi 42 ja oodatud on kõik raamatuhuvilised! Iga kord valime lugemiseks ühe Hispaania või Ladina-Ameerika kirjaniku teose tõlke, et siis selle üle ühiselt muljeid vahetada.

Esimene raamat on Hispaania viimaste aastate üks menukamaid romaane, María Dueñase „Õmblejanna Madriidist“, mis räägib lihtsatest oludest pärit õmblejanna Sirast, keda elu viib Madriidist Marokosse, kus ta paneb püsti kontinendi glamuurseima moemaja, ning hiljem Lissaboni, kus ta endalegi ootamatult satub ajalooliste sündmuste tulipunkti. „Õmblejannas“ on põnevust ja romantikat, taustaks 1930ndate moemaailm ja Hispaania kodusõda, nii et kannatamatult lehekülgi keerates saab möödaminnes ka ajaloolistest oludest suurepärase ülevaate.

Raamatuklubi aitab läbi viia tõlkija Mari Laan Toledo kirjastusest. Kutsume kõiki lugema, kuulama ja vestlema! Kõrvale on võimalik nautida teed, kohvi või pokaali head Hispaania veini.

Osalemine tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine.

Õhtu toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „D”. Pilet 15€. Neljapäev, 31. oktoober kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „D”. D tähe all avaneb selline Hispaaniale kuulsust toonud jõgi – Duero. Maitseme veine, mis valmistatud Duero jõe orus kasvanud ja küpsenud viinamarjadest. Täpsemalt siis kahte valget veini Ruedast : Basa ja El Transistor Telmo Rodriguezelt ning kahte punast: Ribera del Duerost Fuentespina Seleccion ja Toro regioonist Gago Telmo Rodriguezelt. Räägime veinide Degusteerimisest ning Dekanteerime viimase veini.

Veini valavad ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine sularahas.

REISIÕHTU: Keelekümblus Hispaanias. Tasuta. Teisipäev, 15. oktoober kell 18:00.

Hispaania Maja õpilased räägivad seekord oma suvistest seiklustest meie partnerkoolides Barcelonas ja Malagas ning saab kuulda muljeid ka Cadizist ja Valenciast. Ampsame kõrvale tapaseid ja kes soovib saab juurde osta ka pokaali veini. Üritus ise on tasuta.

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

 

Clase de cocinar con Neftali. Pilet 19 €. Teisipäev, 24. september kl 18.30.

Hispaanlaste jaoks on köök üks väga eriline koht, kohati isegi pühalik. Just seal valmivad suure hoolega kõik need road, mis lauale pannakse ning kuigi toit on imemaitsev, siis võetakse aega, et seda nautida ja muidugi rääkida palju.
 
Jälle on kõikidel kokkamishuvilistel aeg kohtuda Hispaania Maja köögis Neftaliga, kellega koos õpime valmistama mõnda Hispaania maitsete pärlit. Kokandustund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 19 €. Arveldamine on sularahas.

 

Mercado de Cava & Hotdogs. Pilet 25€. Reede, 4. oktoober kl 19.00.

Hispaania Maja kutsub oktoobri alguses kõiki veini ja hea toidu austajaid Mercado Hispano klubiõhtule. Seekord valmivad Neftali köögis üllatavad ja erilised hotdogid. Kõrvale maitseme 5 erinevat pika keldrilaagerdusega Gran Reserva Cavat kolmest veinimajast ja räägime vahuveini valmistamisest ning valmistajatest Penedésis.

Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 25 €. Arveldamine on sularahas.

Veinikoolitus toimub eesti keeles.

VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Neljapäev, 29. august kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas teise osaga tähest „C” . Kui esimeses kevadises C tähe osas pöörasime tähelepanu Cavale ja Corpinnatile, siis nüüd sumeda sügise eel on tutvustatavad veinidki vastavalt sumedalt tumedamad. Crianza, Castilla, Cebreros, Cabernet, Cariñena... Mida põnevat need sõnad veinimaailmas tähendavad?

Veini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Maitsta saab veinidega sobitatud Ibeeria suupisteid.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

Veinikoolitus toimub eesti keeles.

Infotund paellaga | Keelekümblus Hispaanias ja Ladina-Ameerikas. Tasuta. Reede, 14. juuni kl 18:00 | Esmaspäev, 1. juuli kl 18:30

Kas sa oled kunagi mõelnud hispaania keele õppimisele Hispaanias? Aga Ladina-Ameerikas? Miks mitte minna Hispaaniasse puhkusele, õppida hommikul hispaania keelt ja õhtul nautida head kohalikku toitu, veini või sangriat ja õppida tundma Hispaania rikkalikku kultuuri?! Võib-olla teha keeleõppimisele lisaks vabatahtlikku tööd või hoopis proovida ära surfamine?

Tahad nende kursuste kohta rohkem teada? Tule meile Hispaania Majja külla! Räägime sulle lähemalt võimalustest meie partnerkoolides ja pakume oma aias kohapeal valmivat imemaitsvat paellat! Kes tulla ei saa, võib alati kirjutada mundus@hispaaniamaja.ee, et saada täpsemat infot kõikide võimaluste kohta :)

Infotund toimub eesti keeles.

Sissepääs tasuta.

Clase de cocina con Fernando. Pilet 15€. Kolmapäev, 29. mai kl 13:00.

Kuu viimasel kolmapäeval on võimalik kõikidel kokkamishuvilistel kohtuda Hispaania Maja köögis meie õpetaja Fernandoga, kellega koos õpime selgeks kuidas valmistada päris ehtsaid hispaania tapaseid, millega on hea suvistel aiapidudel lauda katta. Tund toimub hispaania keeles ning selle jooksul kordame üle ka kogu kokkamiseks vajamineva sõnavara. Pärast saab muidugi ka tulemused ära proovida. ¡Buen provecho!

Tund toimub hispaania keeles. Vajalik eelnev registreerumine.

Pilet 15€ (sisaldab kohvi/teed, värskelt pressitud apelsinimahla ning kõiki vajalikke toidu- ja õppematerjale)

VEINITÄHESTIK: „C”. Pilet 15€. Reede, 10. mai kl 19:00.

Koolituste sari = VEINITÄHESTIK = jätkub Hispaania Majas tähega „C”.

Kevade küpsedes on õige aeg pöörata tähelepanu mulliga veinidele:

Cava & Corpinnat on peamine teema, degusteerime erineva sisuga Hispaania vahuveine. Põnevaks jätkuks saavad vabamas õhkkonnas Cava ja Hotdog paari pandud. Ja mitte tavaline hotdog, vaid midagi enamat, mis valmib HISPAANIA MAJA peremehe Neftali käe all. Mulliveini ja selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Maret ja Aivar. Pärast koolitust on cavabaaris võimalik juurde osta oma lemmikuid kas kohapeal või kodus nautimiseks.

Veinikooitus toimub eesti keeles. Kohtade arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.

Pilet 15€. Arveldamine on sularahas.

Reisiõhtu "La Frontera – elu piiril". Pilet 4€. Teisipäev, 16. aprill kl 19:00.

Aprillikuu esimene külaline on Hispaania Maja hea sõber Herbert, kes viib meid veidi teistsugusele reisile Ameerikasse nimelt USA-Mehhiko piirile.

"Olen üks kolmest reisisellist, kes tehes ETV-le saadet “Trumpi müüri radadel” sõitis läbi kogu USA-Mehhiko piiri, kõik 3200 kilomeetrit. Räägin elust nii siin- kui sealpool piiri. Kõigest, mis jäi saadet tehes kaadri ette ja taha. Inimestest, elukorraldusest, omavahelisest läbikäimisest, loodusest, kultuurist, muusikast, söögist, legaalsest ja illegaalsest immigratsioonist, narkokaubandusest, reisimisvõimalustest ja turvalisusest. Ja muidugi müürist – mis valmis, mis tulemas.

Reisiõhtu toimub eesti keeles.

Sissepääs 4€ (sisaldab ühte värskendavat jooki: pokaal veini / Mehhiko õlu / Sevilla mandariini limonaadi)

Raamatu ja roosi päev Hispaania Majas. Pilet - üks roos. Teisipäev, 23. aprill kl 14:00-18:00.

Tule tähista koos meiega 23. aprillil raamatu ja roosi päeva! Sel päeval saad Hispaania Majale toodud roosi vastu valida endale kingituseks ühe tasuta raamatu meie raamatupoest. Valikus on nii hispaania keele õpikuid kui ka ilukirjandust. Samuti on palju häid üllatusi sooduspakkumiste näol.

NB! Tasuta raamatuid on piiratud koguses!

Veinikoolitus "Veinitähestik: B". Pilet 15€. Neljapäev, 25. aprill kl 19:00.

IBEROFESTI tõmbetuules alustame veinikoolituste uut sarja = Veinitähestik = ja stardime tähestiku teise tähe „B” juurest ja tutvume selle algustähega valgete, rosè ja punaveinidega.

Proovime ära ka järgmised veinid:

  • Blanc de Pacs Katalooniast
  • Basa Blanco Ruedast
  • Baltasar Gracian Rosè Aragonist
  • Baltos Bierzost
  • Baltasar Reserva Aragonist

Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid tapaseid.

Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

Koolitus toimub eesti keeles. Hind 15€. Vajalik eelnev registreerumine.