Iberofest 2019

Hispaania Maja ja sõbrad kutsuvad:

Avasta hispaania keele hing ja kirg sel märtsil Hispaania Majas!Selle aasta Iberofest on eriline päris mitmel põhjusel. Oleme end sisse seadnud uues pesas Tondi südames, 18. sajandi suvemõisas, mille avarad saalid ja õdus veranda teevad Hispaania Maja külastamise erakordselt mõnusaks. Selle aasta programmis on kokku 15 erinevat üritust. Siit leiavad endale midagi nii veini- kui ka kohviarmastajad, nii flamenko kui ka kunsti austajad. Kavas on eelmistel aastatel suurt populaarsust võitnud veiniõhtud, mis küllusliku ja pika traditsiooniga Hispaania veinitööstuse siinse publikuni toovad. Selle kõrval oleme pannud palju rõhku ka Ladina-Ameerikale - programmi on lisandunud kultuuriõhtud ja kõik külastajad on oodatud mõtterännakule, mis viib Amazonase vihmametsa.

Meie külastajaid ootab ja üllatab ka laienenud ja värvikirev raamatupood, kust leiab suurima valiku hispaania-, prantsuse- ja itaaliakeelseid õppematerjale, ilukirjandust, kokaraamatuid ja palju muud. Raamatupoe valikuga saab tutvuda nii enne kui pärast igat üritust. Kes veel pole meie uut maja külastanud, siis meie juurde jõuda on eriti lihtne: ühistranspordi kasutajatel on Tondi peatusest ainult paar sammu ja autojuhtidele on sisehoovis ja ümbritsevatel tänavatel parkimine täiesti tasuta! Vaata lähemalt kus me asume www.hispaaniamaja.ee/ee/meist/

Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

Hispaania Maja | Iberofesti algataja | Hispaania keele hing ja kirg Eestis

Registreeru siin:

PROGRAMM 2019

Kultuuriõhtu Rikkalik Mehhiko: Palju enamat kui La Cucaracha. Pilet 3€. Kolmapäev, 6. märts kl 19:00.

Kas teadsid, et Mehhikos räägitakse lisaks hispaania keelele 68 ametlikult tunnustatud põlisrahva keelt? Mehhiko on Ladina-Ameerika üks suurimaid ja rikkalikumaid kultuure, kus põimub inkade ja maiade pärimus euroopapärase kultuuriga. Lisaks värvikatele festivalidele nagu Cinco del Mayo ja Guadalupe Neitsi Maarja püha tähistamine on Mehhiko koduks ka rikkalikule toidukultuurile ja imelisele loodusele. Kõike seda ja enamat tutvustab meile Hispaania Maja vabatahtlik Luis, kelle kodulinnaks on selle eheda riigi pealinn - Ciudad de México.

Kultuuriõhtu toimub inglise keeles.

Sissepääs 3€ (sisaldab traditsioonilisi Mehhiko suupisteid)

Veinikoolitus "Veinitähestik: Lõuna-Hispaania". Pilet 15€. Neljapäev, 7. märts kl 19:00.

Tutvustame põhjalikult veinindust, mis toimub Madriidist lõuna pool. Millised on sealsed kuulsamad viinamarjasordid ja missuguseid veine neist valmistatakse. Traditsioonid ja tänapäev. Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

Proovime ära ka järgmised veinid:

 • Alvear Fino en Rama – Montillast
 • Almuvedre Monastrell - Alicantest
 • Caprasia Crianza Bobal - Valenciast
 • MR sweet Moscatel - Malagast
 • Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid tapaseid.

  Koolitus toimub eesti keeles. Hind 15€. Vajalik eelnev registreerumine.

  Mehhiko hispaania keel algajatele. Pilet 5€. Laupäev, 9. märts kl 13:00.

  Kas sa teadsid, et Mehhikos on hispaania keele kõnelejaid ligi poole rohkem kui Hispaanias, selle keele kodumaal? Sellel täiesti algajatele mõeldud kursusel õpime koos Hispaania Maja vabatahtliku Luisiga põhiväljendeid, tervitusviise ja enese tutvustamist ning seda kõike just sellise sõnavara ning hääldusega nagu on kombeks Mehhikos, Luisi kodumaal. Lõbus ja teadmisterohke laupäev garanteeritud!

  Tund toimub inglise ja hispaania keeles.

  Hind 5€ (sisaldab õppematerjale)

  Infotund "Keelekümblus Hispaanias ja Ladina-Ameerikas". Tasuta. Pühapäev, 10. märts kl 13:00 / Esmaspäev, 25. märts kl 18:30.

  Kas Sa oled kunagi unistanud hispaania keele õppimisest selle keele kodumaal või hoopis veelgi kaugemal? Kui Sa veel ei teadnud, siis Hispaania Majal on kokku kaheksa partnerkooli Hispaanias ning kaks Ladina-Ameerikas, kus saab õppida aastaringselt kõikidel tasemetel ja täpselt nii intensiivselt ja nii kaua, kui ise soovid. Kui see kõlab põnevalt ja kutsuvalt, siis oled oodatud infotunnile, kus räägime lähemalt meie sihtkohtadest, sealsetest koolidest ning vastame võimalikele küsimustele. Miks mitte ühendada järgmine puhkusereis keeleõppega ning viia oma hispaania keel uuele tasemele!

  Infotund toimub eesti keeles. Tasuta. Vajalik eelnev registreerumine.

  Vestlusõhtu "Lõuna-Ameerika ja Amazonas – reisimine kõikide meeltega". Tasuta. Esmaspäev, 11. märts kl 19:00.

  Sel reisiõhtul on meil külas Ivo Tšetõrkin ja Jakob Rosin Amazonas Reisidest. Viime kuulaja mõtterännakule Lõuna-Ameerikasse ja Amazonase vihmametsa ning arutleme, kuidas kasutada ja võimendada reisil teisigi meeli peale silmade – olla tõeliselt kohal, murda välja konditsioneeritud turvamullist ja nuusutada Päris Elu Hõngu. Lõhnad, helid, maitsed, tunded – need kõik on reisil olulised. Küsime, kuidas kasutada reisil seda ainust vahendit, mis meile on selle maailma tunnetamiseks antud – meie keha – kogu tema sensooriumi ulatuses? Meeli on meile selleks antud ehk rohkemgi kui kuus. Ning Lõuna-Ameerika ja Amazonase vihmamets oma kires ja intensiivsuses on meeleliseks rännakuks suurepärane keskkond.

  Vestusõhtu toimub eesti keeles. Tasuta

  Kultuuriõhtu "Kirglik ja värviküllane Colombia". Pilet 3€. Kolmapäev, 13. märts kl 19:00.

  Kas tead, mida kujutab endast aguardiente või kuhu tasuks suunduda parimate salsa klubide jaoks? Keerulise ajalooga riigist on saanud suurepärane sihtkoht kõigile, kes tahavad kogeda ehedat ja mitmekülgset kultuuri ning sõbralikke inimesi. Palmisaared Kariibi meres, suurlinnad, mis kunagi ei maga, traditsioonilised väikesed külakesed või hoopis vihmametsad - Colombias leidub midagi igaühele. Kõike seda ja enamat tutvustab meile Sergio Carvajal-Rojas (AIESEC in Estonia). Samuti saame teada, kuidas erineb Colombia hispaania keel sellest, mida räägitakse naaberriikides ja Hispaanias. Proovime ära ka Sergio kodumaa traditsioonilised road arepas con hogao (maisijahust pirukad tomatitäidisega) ning arequipe (keedetud kodenspiim).

  Kultuuriõhtu toimub inglise keeles. Sissepääs 3€ (sisaldab kahte traditsioonilist Colombia rooga - arepas ja arequipe)

  Koolitus "Kohvikunst - täiusliku kohvi valmistamine". Pilet 19€. Pühapäev, 17. märts kell 13:00.

  Tutvume kolme omanäolise kohvioaga Costa Ricast ning proovime läbi erinevad viisid, kuidas kohvi valmistada: Hario V60, Aeropress ja klassikalise presskann. Selgitusi kohvi pärinemisloost ning valmistamisest jagab kohviekspert Raul Montero, kes näitab ühtlasi ka, kuidas üks kohalik kohviistandus tema kodumaal Costa Ricas välja näeb.

  Koolitus toimub inglise keeles. Sissepääs 19€ (sisaldab materjale ning kolme omanäolise kohvisordi degusteerimist). Vajalik eelnev registreerumine.

  Ettekanne ja kontsert "Camarón de la Isla ja Enrique Morente: revolutsioon flamenko laulmises". Pilet 5€. Esmaspäev, 18. märts kell 19:00.

  Hispaania Maja hea sõber ning andekas flamenkokitarrist Jorge Arena viib meid taaskord põnevale teekonnale flamenko maailma. Selle aasta vestlusõhtu keskmes on Camarón de la Isla ja Enrique Morente, kaks ikoonilist flamenko artisti, kellest said 1980ndatel kõige olulisemad flamenkolaulu uuendajad ning tõlgendajad. Ja et kuulda, kuidas kõlab tänapäeval nende kahe suurkuju muusika, siis peale ettekannet võtab laulu üles Ruber Veliz, keda saadab kitarril Jorge. Suurepärane võimalus kõikidel muusikasõpradel Eestis tutvuda nende kahe artisti loominguga ning flamenko laulmise eripäradega.

  Ettekanne toimub inglise keeles. Sissepääs 5€. Vajalik eelnev registreerumine.

  Mehhiko hispaania keel edasijõudnutele. Pilet 5€. Teisipäev, 19. märts kl 18:00.

  Hispaania keele aktsendid on sama kirjud ja erinevad piirkonniti kui 500 miljonit inimest, kes seda keelt emakeelena räägivad. Selles erilises hispaania keele tunnis, kuhu on oodatud juba veidi osavamad hispaania keele kõnelejad, õpime sõnavara rikastama erinevate kõnekeelsete väljenditega just Mehhiko hispaania keelest. Kas sa teadsid näiteks, et Mehhiko hispaania keeles on tunduvalt rohkem araabia keelest pärinevaid sõnu kui Hispaania omas? Seda ja palju muud saame teada selle lõbusa ja teadmisterohke pühapäeva pärastlõuna jooksul. Tundi viib läbi meie tegus vabatahtlik Luis Mehhikost.

  Tund toimub hispaania ja inglise keeles. Pilet 5€. Vajalik eelnev registreerumine.

  Viktoriin "Kinokunst Hispaanias: minevik ja tänapäev. Tasuta. Kolmapäev, 20. märts kl 19:00.

  Pane oma teadmised proovile ja osale sellel erilisel Hispaania kinokunstile pühendatud viktoriinil, mida viib läbi meie hispaania keele õpetaja ning kirglik filmihuviline Fernando. Küsimused on filmide, näitlejate ja režissööride kohta alates diktatuurist kuni tänapäevani välja. Pane oma meeskond kokku ja registreeru info@hispaaniamaja.ee

  Viktoriin toimub inglise keeles. Tasuta

  Vestlusõhtu "Tapas ja mulgikapsas. Peeter Oja ja Kadi Aguraijuja Hispaanias". Tasuta. Neljapäev, 21. märts kl 19:00.

  Kadi ja Peeter. Erinevad inimesed, erinevad olukorrad, aga kokkuvõttes - samad järeldused ja kogemused.

  Kuidas Kadi Hispaania lugu alguse sai? "See oli umbes 15 aastat tagasi, mil Tallinna keskaegses restoranis Olde Hansa ühe suure hispaanlastest seltskonna tellimust üritasin võtta. Sel ajal, kui nad kõik üksteisest entusiastlikult üle rääkisid, terrassi oma naeruga kajama panid ja kõik korraga ja läbisegi minult süüa-juua tellisid, kuulasin ma võlutuna seda kaunist keelt ja mõtlesin: “Ma tahan aru saada, mida nad räägivad ja ma tahan osata seda rääkida”. Nii hakkaski see lumepall vaikselt, ent kindlalt veerema, viies mind seitse aastat hiljem pea seitsmeks aastaks Hispaaniasse ja ühtäkki olingi kõige selle melu sees ja osa sellest."

  Vestlusõhtu on eesti keeles. Tasuta. Vajalik eelnev registreerumine (vormi leiad lehe allosast)

  Joo ja Joonista Hispaania eri. Pilet 18€ eelmüügist, 20€ kohapeal. Laupäev, 23. märts kl 13:00.

  El arte es Vida! 23. märtsil on Hispaania Majas tulemas Joo ja Joonista Hispaania eri, et tähistada Iberofesti kuud Eestis. Hea seltskond, värskendavad joogid, Hispaania suupisted ja imeline laupäeva pärastlõuna koos kahe flamenko tantsijaga, kes poseerivad vastavas kostüümis Hispaania muusika taustal. Nendeks neljaks tunniks, mil üritus toimub, saame tunda end täpselt nagu Madridis ja unustada väljas oleva pimeduse. Jõudu ja inspiratsiooni annab ehe Hispaania toit ja veinid. Kui vein ei ole Sinu jaoks, hoiab tuju kõrgel Eesti käsitööõlu Tanker. Kohapeal on olemas joonistamisalused ja -tarbed ning hulgaliselt paberit visandite jaoks. Väga teretulnud on ka osalejad oma varustusega ning molbertiga! Poosid varieeruvad 2 minutist kuni 10 ja 30 minutini.

  Pilet eelmüügist 18€ / kohapeal 20€ (sisaldab jooke, Hispaania suupisteid ja joonistamiseks vajalikke materjale)

  Kohtade arv on piiratud. Piletid saadaval: www.drinkandraw.ee/events/d-d-does-spain

  Kultuuriõhtu "Mitmepalgeline Argentina". Pilet 3€. Kolmapäev, 27. märts kl 19:00.

  Esimene kujutluspilt, mis paljudel seostub selle maaga, on suure tõenäosusega suur linn jõekaldal, kus võib maailmakuulsaid kirjanikke kohata igas kohvikus sõpradega vestlemas ja matet joomas. Kuid tegelikkuses on seal avastada ka palju muud... Riigi põhjas olevad mäed, läänes olevad kõrbed, vihmametsad idas, lõunas olevd liustikud ning kultuuriline mitmekesisus üllatavad külastajaid. Avastame koos selle Ladina-Ameerika ühe kõige põnevama riigi - Argentina - ajaloo ja kultuuri, mis peidab endas palju enamat kui tango ja grillipeod.

  Kultuuriõhtu toimub inglise keeles. Pilet 3€ (sisaldab Argentiina traditsioonilist jooki habrá mate´d ja ka midagi kõhtu täitvat

  Veinikoolitus "Veinitähestik: Põhja-Hispaania". Pilet 15€. Neljapäev, 28. märts kl 19:00.

  Tutvustame põhjalikult veinindust, mis toimub Madriidist põhja pool. Millised on sealsed kuulsamad viinamarjasordid ja missuguseid veine neist valmistatakse. Traditsioonid ja tänapäev.

  Proovime ära ka järgmised veinid:

  • Parés Baltà Cava Brut - Katalooniast
  • La Val Albariño - Galiciast
  • Las Rocas Garnacha - Aragonist
  • Bodegas Lanzaga Corriente Tempranillo - La Riojast
  • Veinide kõrvale pakume piirkonnale omaseid pinxtosid. Selgitusi jagavad VINOSFAIRi sommeljeed Aivar Lukk ja Maret Reimann.

   Koolitus toimub eesti keeles. Pilet 15€. Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelnev registreerumine.


   Meie uuel aadressil Tondi 42 ootavad Sind ilus 18. sajandi suvemõis, suurem raamatupood ja tasuta parkimine!

   Rõõmsa kohtumiseni Hispaania Majas!

   <