Hispaania keele suvekursus Toledos
Sel suvel läheme koos Hispaania Maja kooliperega õppima hispaania keelt ja kultuuri Hispaania endisse pealinna Toledosse! Tule õpi ja naudi koos meiega!

 

KUS? Toledos, Hispaanias

MILLAL? 17.-25. juuli

REISISELTSKOND? Hispaania keele- ja kultuurihuvilised ja Hispaania Maja meeskond

KURSUSE HIND? 270 €/nädal (registreerudes peale 21. maid)

Hispaania Maja õpilasele: 240 €/nädal (registreerudes peale 21. maid)

KURSUSE MAHT? 20 h nädalas / 1 h = 50 min

  

Keelekursus algab 18. juulil.

  

MAJUTUSE HIND? Alates 240 €/8 ööd (sõltub valitud majutuse tüübist)


Pane ennast juba praegu kursusele kirja! Registreerimisvormi leiad siit.


Toledo on UNESCO maailmapärandi nimistus. See on väga põneva ajalooga linn, mis asub vaid 71 km Madriidist ning 80 km Barajase rahvusvahelisest lennujaamast. Lisaks mitmekülgsele ajaloole leiab siit ka suures koguses kunsti. Ja ega ei saa mööda ka heast toidust: siinsed veinid, juustud ja martsipan on maailmakuulsad.

Toledot tuntakse kui impeeriumilinna või kui kolme kultuuri linna, millele on oma näo andnud nii kristlased, moslemid kui ka juudid. See segu on tugevalt esindatud ka kohalikus köögis.

Toledo on tõeline vabaõhumuuseum, mistõttu on see UNESCO maailmapärandi nimistus ja esindab kõige paremini Hispaania kultuuri. See on läbi sajandite olnud oluline kultuurikeskus, kus armastati teadmisi, filosoofiat ja kirjakunsti. El Greco on mõned oma kuulsaimad maalid just siin maalinud. Linna tähtsus langes alles siis, kui Madridist sai pealinn.

Toledo asub mäe otsas, kust avaneb 150-kraadine vaade ning seda ümbritseb kolmest küljest jõgi. Kui teile meeldivad mõõgad ja keskaegsed rüüd, soovite käia mööda Don Quixote radu, näha kõrvuti erinevaid kultuure, kirikuid, mošeesid, sünagooge, kindluseid ja paleesid või näha linna hoopis teisest perspektiivist sõites mööda jõge või adrenaliini otsides köisteega üle 13. sajandi silla ja Taguse jõe, siis on see linn, mida külastada. 

Kasuta Toledot sel nädalal oma klassiruumina!


Lähemalt meie partnerkoolist Toledos


Kursused Toledo koolis on peamiselt praktilised ja tulemustele suunatud.

Aula Toledo on hispaania keele kool Toledos. Nad on mõnusalt väike nagu Hispaania Majagi. Nad on spetsialiseerunud hispaania keelele ja kommunikatiivsele meetodile. Hispaania Maja kursus Toledis keskendub lisaks keelele ka kultuurile. Keelekeskkonnas keele õppimine ja just praktiseerimine annavad enesekindlust uues keeles kõneleda ja lisamotivatsiooni seda keelt edasi õppida. Ja muidugi ei jää ka keeleoskus tulemata!

Hispaania Maja partnerkoolis Toledos on professionaalsed hispaania keele õpetajad, kes võtavad õpetamist kirega. Aula Toledo asub ajaloolise vanalinna südames. Lisaks ajaloole ja kunstile, mida leidub linnas palju, on see ka turvaline paik. Kool asub mõne meetri kaugusel ülikoolist, katedraalist ja teistest tuntumatest objektidest, mida on turistil huvitav külastada. Kui on soov minna uudistama paiku väljaspool vanalinna, siis ei ole ka transpordiühendus kaugel. Ka kool ise asub ajaloolises hoones.

 


Reisile tulevad kaasa ka Hispaania Maja meeskonnaliikmed eesotsas Neftaliga! Külalislahkelt ootab meid oma kodukandis ka õpetaja Fernando! Õpime kõik koos hispaania keelt, kogeme ajaloolises linnas Hispaania kultuuri ja proovime kindlasti ka kohalikke maitseid! :)


KURSUS

Suvine hispaania keele ja kultuuri kursus Toledos koosneb 20 tunnist (1 tund = 50 min). Selle intensiivse kursuse raames paraneb Sinu hispaania keele oskus, saad juurde julgust rääkida ja avardad lisaks ka silmaringi. Kursus on praktiline ja tulemustele orienteeritud; grupid on väiksed ja personaalsed. Kõik õpetajad on ülikoolis lõpetanud hispaania keele kui võõrkeele õpetamise eriala ja annavad endast alati parima, et õpilased lahkuksid Toledost enesekindlalt uute teadmistega.

Hispaania keele tunnid algavad kell 10 (ajagraafik võib veel muutuda).

  

Keelekursus algab 18. juulil.

  

KURSUSE HIND

1-nädalane hispaania keele kursus viiel päeval nädalas (20 h, 1 h = 50 min):

270 €/nädal (registreerudes peale 21. maid). Hakka Hispaania Maja õpilaseks ja saad Toledo kursuse soodsamalt!

Hispaania Maja õpilasele ja nende pereliikmetele: 240 €/nädal.

 

Mis on kursuse hinna sees?

 

 • Hispaania keele tunnid Hispaania Maja partnerkoolis
 • Kursusel vajalikud õppematerjalid
 • Vajadusel tasemetest grupi määramiseks
 • WiFi koolimajas
 • Informatsioon Toledo vaatamisväärsuste ja kultuuriürituste kohta
 • Linna tutvustav ekskursioon saabumisel

 


LASTEKURSUS

Kui on piisavalt huvilisi, siis ootame ka lapsi vanematega Toledosse kaasa, et avada ka lastele hispaania keele kursus). (Anna oma huvist teada info@hispaaniamaja.ee.


 


PROGRAMM

Kui hommikuti õpime klassiruumis hispaania keelt ning räägime Toledo rikkalikust ajaloost ja Hispaania kultuurist (ikka hispaania keeles!), siis õhtuti avastame seda kultuuri ka praktikas. Oleme välja valinud mõned põnevad tegevused, mis aitavad Toledot ja Hispaania kultuuri paremini tundma õppida.

Kõike sellest nimekirjast küll kogeda ei jõua, aga juba pooltel tegevustel osalemine toob kaasa kauakestvaid mälestusi.

Konkreetne päevaplaan selgub siis, kui reis hakkab lähenema, kuid proovime plaani võtta valiku näidisprogrammis olevatest tegevusest.

Need kursusevälised tegevused on vabatahtlikud ja nendel osalemine on lisatasu eest. Kui Sa tuled Toledosse koos kaaslasega, kes hispaania keele kursusega ei ühine, siis kutsume ka tema kultuuriprogrammiga liituma!

 

Nädala näidisprogramm

 

 • Laupäev: saabumine+Toledo tutvustus
 • Pühapäev: hispaania keele tunnid I Veinikeldri külastamine ja veinide degusteerimine (25 € +transport) / churroste degusteerimine (6 €)
 • Esmaspäev: hispaania keele tunnid I Ladina tantsude töötuba (10 €)
 • Teisipäev: hispaania keele tunnid I legendid õhtuses Toledos
 • Kolmapäev: päev Madriidis (transport 15 €)
 • Neljapäev: hispaania keele tunnid I sangria valmistamise töötuba (6 €) / ajaloolise vehklemise tutvustus (250 € grupile)
 • Reede: hispaania keele tunnid I hispaaniapärane õhtusöök (20 €)
 • Laupäev: vaba päev, õhtul Puy du fou etendus (40 €)
 • Pühapäev: lahkumine või teise nädala kursuse algus

 


TOLEDO KULINAARIA

Mida põnevat peaksid Toledot külastades proovima? Loe varsti blogist!


MAJUTUS

Pakume välja kolm majutusvõimalust, mida on soovitanud meie Toledos asuv partnerkool, kuid soovi korral võite endale ka ise majutuse organiseerida (nt AirBnB). Alljärgnevad hinnad on inimese kohta.

 

Klooster Carmelitas “ Casa de Espiritualidad”

Carmelitas Descalzos on nunnaklooster, mis asub ajaloolises vanalinnas ja pakub omanäolist kogemust. Kui paljud saavad öelda, et nad on ööbinud kloostris?! Lisaks rahulikule keskkonnale, kus nautida vaikust ja palvet, on kloostris ka 36 vannitoaga tuba, kus saab ööbida. Lisaks on seal kirik ja avar aed, kust on ilusad vaated Toledole. Kes soovib oma kogemust veel erilisemaks teha, võivad jumalateenistusest ja palvusest osa võtta, aga see ei ole kloostris ööbimise juures määrav. Võib lihtsalt kloostriseinte vahel rahulikult kosutavat und magada ja nunnade pakutavat hommikusööki nautida.

8 ööd koos hommikusöögiga:

              Kahekohalises toas 240 € inimese kohta

Lisaöö: 30 € inimene

 

 


<

Hotell “Carlos V”

Ülevaade

8 ööd koos hommikusöögiga:

              Kahekohalises toas 260 € inimese kohta

              Üheinimese tuba 440 €

Lisaöö: kahekohalises toas 32.5 inimese kohta

              Üheinimese toas 55 €

 


REISI KUUPÄEVAD

17-25 juuli

  

Keelekursus algab 18. juulil

  

 Mis ei kuulu reisi hinna sisse?

 • Lennupiletid
 • Kindlustus
 • Transport lennujaamast Toledosse
 • Toitumine v.a hommikusöök
 • Kultuuriprogrammi lisategevused

 

 Reisi- ja maksetingimused

Koha keelekursusele saab broneerida tasudes 50 eurot, mis garanteerib koha grupis. Ülejäänud reisi maksumus tuleb tasuda enne 7. juunit. Pärast 7. juunit kursusele registreerunud tasuvad kogu maksumuse korraga. Broneerimistasu makstes nõustub reisija reisi-ja maksetingimustega.

Keelereisi hinna sisse kuuluvad vaid teenused, mis on kirjas kirjalikus pakkumises või arvel. Hispaania Majal on õigus reisipaketi hinda tõsta, kui reisil osaleb nõutust vähem inimesi.

Koroonaviirusest tingitud olukorrast on võimalik reisile broneerimine tühistada hiljemalt 2 nädalat enne reisi algust. Kui tühistamise etteteatamise aeg on lühem, siis raha ei tagastata. Reisi tühistamisest tuleb teatada kirjalikult.

Hispaania Maja jätab endale õiguse keelereis tühistada, kui Covid 19-st tingitud olukord ei võimalda reisi turvaliselt läbi viia või kui reisile ei ole registreerunud nõutav arv reisijaid. Kogu raha makstakse sel juhul tagasi.

Hispaania Maja ei vastuta reisil tekkinud kahju eest ega selle eest kui reisijat ei lubata lennukisse või sihtriiki (nt koroonatesti tulemuste tõttu). Reisija vastutab ise sihtriiki saabumise eest. Väga oluline on kehtiva reisikindlustuse olemasolu, mis katab ka reisi katkemise kulud. Kõikidest reisil ette tulevatest probleemidest tuleb Hispaania Maja teavitada koheselt ja võimalusel lahendada olukord kohapeal koostöös partnerkooliga.

Reisijal on kohustus järgida sihtriigi reegleid, samuti keelekooli, majutusasutuste ja ühistranspordi sisekorraeeskirju. Reisija kohtleb enda käsutuses olevat vara heamehelikult ja suhtub kaasreisijatesse sõbralikult.

 


MIDA TEHA TOLEDOS?

Loe Toledo kohta lähemalt Hispaania Maja blogist. Alusta sellest postitusest.


KUIDAS SAADA HISPAANIASSE?

Lennupiletid ei kuulu hinna sisse ja Hispaania Maja neid soetada ei saa, kuid vajadusel saame suunata veebilehtedele, kus lennupileteid otsida. Toledo keelekursuse saab ühildada puhkusega mõnes teises Hispaania nurgas.

 

KUIDAS SAADA TOLEDOSSE?

Küsi meie käest infot selle kohta, kuidas Toledos takso tellida või kuidas saada mõnest teisest suuremast linnas Toledosse. Aitame Sul vastuseid otsida!

 

Huvi korral palun võta meiega ühendust: mundus@hispaaniamaja.ee või +372 55626496.


TULE AVASTA KOOS MEIEGA TOLEDOT!

Ühine Hispaania Maja hispaania keele ja kultuuri kursusega Toledos. Reisile võid tulla ka koos sõprade ja perega!Pane end kirja siin

Märgi siia, kui sooviksid tulla koos pere või kaaslasega või kui on muid küsimusi-erisoove